Постанова від 05.03.2014 по справі 813/1843/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2014 року № 813/1843/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді - Потабенко В.А.

за участю секретаря судових засідань - Гойни Є.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції в Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до Державного підприємства "Львівський військовий лісокомбінат" про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

ДПІ в Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області звернулася до суду з поданням до ДП "Львівський військовий лісокомбінат" про стягнення 16589,20 грн. заборгованості з податку на додану вартість та земельного податку.

Представник ДПІ в Сихівському районі в судове засідання не з'явився. Подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач не забезпечив явки в судове засідання свого представника, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином. Направив на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та проти задоволення подання про стягнення коштів в сумі 16589,20 грн. заборгованості з податку на додану вартість та земельного податку не заперечив.

Відтак, суд приходить до висновку про можливість розглядати справу у відсутності представників сторін на підставі наявних доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство "Львівський військовий лісокомбінат", ЄДРПОУ 7361304, зареєстроване 07.08.1996 року за адресою 79034, м. Львів, вул. Луганська, 3, перебуває на обліку в ДПІ в Сихівському районі м. Львова.

Згідно самостійно поданої відповідачем податкової декларації з земельного податку за 2014 рік № 7361304 від 18.02.2014 року до сплати відповідачу належало 12721,23 грн.

Крім того, згідно самостійно поданої відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2014 року № J0200114 від 18.02.2014 року до сплати відповідачу належало 3867,00 грн.

З наявного в матеріалах справи зворотного боку облікової картки платника податку на додану вартість ДП "Львівський військовий лісокомбінат" вбачається, що станом на 02.03.2014 року відповідач має борг із даного виду податку в сумі 672860,60 грн.

Також, з наявного в матеріалах справи зворотного боку облікової картки платника земельного податку ДП "Львівський військовий лісокомбінат" вбачається, що станом на 02.03.2014 року відповідач має борг із сплати даного виду податку в сумі 305616,86 грн.

Докази сплати ДП "Львівський військовий лісокомбінат" зазначених сум до бюджету в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі - ПК України), платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Платниками податків згідно п. 15.1 ст. 15 ПК України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів.

У відповідності до п. 1 ст. 109 ПК України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи доходів і зборів є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи доходів і зборів наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган доходів і зборів здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до абзацу першого п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно наявної в матеріалах справи довідки позивача № 2803/8/13-050-20-0041/173 станом на 03.03.2014 року заборгованість ДП "Львівський військовий лісокомбінат" зі сплати податкового боргу з ПДВ та з земельного податку становить 978476,47 грн.

На даний час сума податкового зобов'язання в розмірі 16589,20 грн., що вказана у поданні, є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.

Враховуючи все вищеперераховане, а також положення п. 20.1.18 ст. 20 ПК України, згідно якого органи доходів і зборів мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає вимоги ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Крім того, згідно п. 3 ч. 1 ст. 183-3 КАС України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158-163, 167, 183-3 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

подання задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Державного підприємства "Львівський військовий лісокомбінат" (код ЄДРПОУ 7361304, що зареєстроване за адресою: 79034, м. Львів, вул. Луганська, 3) № 260002053102 в ПАТ "Інтеграл-банк", МФО 320735 (долар США), № 260032053101 в ПАТ "Інтеграл-банк", МФО 320735 (українська гривня), № 260032053101 в ПАТ "Інтеграл-банк", МФО 320735 (євро), № 26002060000205 в ПАТ "Кредобанк", МФО 300863 (долар США), № 26003060000204 в ПАТ "Кредобанк", МФО 300863 (українська гривня), № 2600855411 в ПАТ АКБ "Львів", МФО 325268 (українська гривня), № 26009700104276 в ПАТ КБ "Правекс-Банк", МФО 380838 (українська гривня), № 26000619988661 в ПАТ "Промінвестбанк", МФО 300012 (євро), № 26009619988662 в ПАТ "Промінвестбанк", МФО 300012 (долар США), № 26008619988663 в ПАТ "Промінвестбанк", МФО 300012 (українська гривня), № 26005000012551 в ПАТ "ВіЕс Банк", МФО 325213 (українська гривня), № 26005000012551 в ПАТ "ВіЕс Банк", МФО 325213 (євро), № 26005000012551 в ПАТ "ВіЕс Банк", МФО 325213 (долар США), № 26001001304575 в ПАТ "Актабанк", МФО 307394 (долар США), № 26001001304575 в ПАТ "Актабанк", МФО 307394 (євро), № 26001001304575 в ПАТ "Актабанк", МФО 307394 (українська гривня), № 26053060717039 в Західному ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 325321 (українська гривня), № 26002060747395 в Західному ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 325321 (українська гривня), № 26006053810406 в Західному ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 325321 (євро), № 26002053807770 в Західному ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 325321 (долар США), № 26009000004974 в ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023 (українська гривня), № 26043010014512 в ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023 (українська гривня), № 2606000019059 в ПАТ "Креді Агріколь Банк", МФО 300614 (українська гривня), № 2606615013411 в Львівській обласній філії ПАТ "УСБ" м. Львів, МФО 325019 (українська гривня), № 26063615013411 в Львівській обласній філії ПАТ "УСБ" м. Львів, МФО 325019 (українська гривня), № 26023303411831 в філії ПАТ ПІБ в м. Львів, МФО 325633 (українська гривня), заборгованість з податку на додатну вартість та земельного податку в сумі 16589 (шістнадцять тисяч п'ятсот вісімдесят дев'ять) гривень 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 07.03.2014 року.

Суддя Потабенко В.А.