Ухвала від 06.03.2014 по справі 812/9790/13-а

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Про зупинення провадження

06 березня 2014 року ЛуганськСправа № 812/9790/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Тихонов І.В.,

при секретарі судового засідання: Лушниковій О.С.,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1;

від відповідача: не прибув;

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про витребування документів по справі за позовом ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області , -

ВСТАНОВИВ:

26 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області .

Ухвалою судді від 11 грудня 2013 року було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні 06 березня 2014 року представник позивача у судовому засіданні заявив клопотання про витребування з Старобільської районної державної адміністрації Луганської області відомості:

- щодо передачі повноважень проведення реєстраційних дій про проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції, із зазначенням дати передачі, на підставі якого розпорядчого документу та надання належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документу;

- яким чином, та на підставі яких документів здійснювалась передача реєстраційних справ, зокрема, реєстраційної справи щодо проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи - відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції 10.04.2007р. від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції;

Витребувати з Реєстраційної служби Старобільського управління юстиції Луганської області відомості:

- щодо передачі повноважень проведення реєстраційних дій про проведення реєстрації юридичних осіб від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції, на підставі якого розпорядчого документу, із зазначенням дати та наданням належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документу;

яким чином, та на підставі яких документів здійснювалась передача реєстраційних справ, зокрема реєстраційної справи щодо проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи - відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції 10.04.2007р. від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції;

чи є реєстраційна служба Старобільського районного управління юстиції Луганської області правонаступником державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області в частині здійснення реєстраційних дій про проведення або скасування державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо так, то на підставі якого розпорядчого документу, з наданням належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документ;

Витребувати у Реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області:

- положення про Реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції Луганської області.

Згідно із ч.4 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Відповідно до п.2 ст.69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Згідно з ч.ч.2 та 4 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

На підставі зазначеного, з метою з'ясування обставин справи, є підстави для витребування судом доказів.

Керуючись ст. ст. 2,11,69,70,71, 150,158,160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про витребування документів по справі за позовом ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області - задовольнити.

Витребувати з з Старобільської районної державної адміністрації Луганської області відомості:

- щодо передачі повноважень проведення реєстраційних дій про проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції, із зазначенням дати передачі, на підставі якого розпорядчого документу та надання належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документу;

- яким чином, та на підставі яких документів здійснювалась передача реєстраційних справ, зокрема, реєстраційної справи щодо проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи - відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції 10.04.2007р. від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції;

Витребувати з Реєстраційної служби Старобільського управління юстиції Луганської області відомості:

- щодо передачі повноважень проведення реєстраційних дій про проведення реєстрації юридичних осіб від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції, на підставі якого розпорядчого документу, із зазначенням дати та наданням належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документу;

яким чином, та на підставі яких документів здійснювалась передача реєстраційних справ, зокрема реєстраційної справи щодо проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи - відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції 10.04.2007р. від державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області до реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції;

чи є реєстраційна служба Старобільського районного управління юстиції Луганської області правонаступником державного реєстратора Старобільської районної державної адміністрації Луганської області в частині здійснення реєстраційних дій про проведення або скасування державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо так, то на підставі якого розпорядчого документу, з наданням належним чином засвідченої копії такого рішення або іншого документ;

Витребувати у Реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області:

- положення про Реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції Луганської області.

Провадження у справі № 812/9790/13-а за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області, зупинити - до 27 березня 2014 року.

Після закінчення строку, на який зупинено провадження в адміністративній справі, справу № 812/9790/13-а призначити до розгляду у судове засідання на 27 березня 2014 року о 14 годині 00хвилин.

Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Відповідно до ч.2 ст.185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Ухвала складена в повному обсязі та підписана 06 березня 2014 року.

СуддяІ.В.Тихонов