Ухвала від 28.02.2014 по справі 761/2950/14-а

Справа № 761/2950/14-а

Провадження №2-а/761/131/2014

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2014 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кравець Д.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Шевченківського РУ ГУМВС України Лозка Андрія Анатолійовича про визнання дій неправомірними, визнання постанови недійсною та скасування стягнення у вигляді штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з вказаним адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 30 січня 2014 року вказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків терміном 5 (п'ять) днів з дня отримання останнім копії ухвали.

У зазначеній Ухвалі, серед іншого, вказувалось, що відповідно до положень ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Так, позовна заява повинна відповідати вимогам, які передбачені ст. 106 КАС України.

Згідно вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивач не додав до позовної заяви документу про сплату судового збору, посилаючись на положення ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно яких особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита, а не судового збору.

Разом з тим, відповідно до положень ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір, чітко визначений ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», якою не передбачено такого звільнення за подання позовної заяви про визнання дій суб'єкта владних повноважень неправомірними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Згідно вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюються ставка судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73 грн. 08 коп.).

Крім того, в позовній заяві позивач просить визнати недійсною постанову по справі про адміністративне правопорушення та скасувати стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн. 00 коп.

При цьому, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч. 4 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

За таких обставин потребує уточнень зміст позовних вимог з урахуванням ч. 4 ст. 105 КАС України.

Окрім того, згідно вимог ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Разом з тим, подана до суду позовна заява не підписана позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

У разі виправлення недоліків, нову заяву необхідно подати разом із її копіями відповідно до кількості учасників процесу.

Копію ухвали від 30 січня 2014 року позивач отримав 14 лютого 2014 року, однак, у встановлений строк не усунув вказані недоліки.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Відтак, враховуючи те, що позивачем не усунуті недоліки, зазначені в ухвалі від 30 січня 2014 року, суддя прийшов до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Шевченківського РУ ГУМВС України Лозка Андрія Анатолійовича про визнання дій неправомірними, визнання постанови недійсною та скасування стягнення у вигляді штрафу слід повернути позивачу, що не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Шевченківського РУ ГУМВС України Лозка Андрія Анатолійовича про визнання дій неправомірними, визнання постанови недійсною та скасування стягнення у вигляді штрафу - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: