Справа: №2-а-1296/11 Головуючий у 1- й інстанції Антипова Л.О. Суддя - доповідач: Бужак Н.П.
18 лютого 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бужак Н.П.
суддів: Костюк Л.О., Троян Н.М.
за участю секретаря: Савін І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про перегляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про перерахунок та виплату пенсії по інвалідності, -
Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 25 березня 2011 року позов задоволено частково: визнано дії УПФУ у Дніпровському районні м. Києва неправомірними та зобов'язано УПФУ у Дніпровському районні м. Києва нарахувати та виплатити позивачу додаткової пенсії, як інваліду ІІ групи ліквідаторів аварії на ЧАЕС в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком у відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15 квітня 2010 року по 25 березня 2011 року з урахуванням вже проведених виплат.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва на постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 25 березня 2011 року - задоволено частково, постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 25 березня 2011 року скасовано в частині та залишено позовні вимоги за період з 15 квітня 2010 року по 27 серпня 2010 року без розгляду.
Визнано дії відповідача в частині відмови нарахувати позивачу пенсії по інвалідності протиправним та зобов'язано УПФ України у Дніпровському районні м. Києва здійснити перерахунок та виплату позивачу державної пенсії по інвалідності в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 28 серпня 2010 року з урахуванням раніше проведених виплат.
23.02.2012 на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2011 року.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Провадження за нововиявленими обставинами регламентується главою 4 КАС України.
Завданням провадження за нововиявленими обставинами є перегляд справи з фактичного та (або) правового боку у зв'язку з виявленням обставин, про які не міг знати адміністративний суд. Йдеться передусім про випадки, коли немає вини суду у неправосудності судового рішення, тобто підставою для такого провадження є виявлення таких обставин, які об'єктивно існували на момент вирішення адміністративної справи, але не були відомі і не могли бути відомі суду та хоча б одній особі, яка брала участь у справі.
Частиною 2 ст. 245 КАС України встановлено вичерпний перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.
Такими підставами є:
1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;
3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;
4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути;
5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.
Заявник в заяві про перегляд рішення суду апеляційної інстанції нововиявленими обставинами зазначає рішеннями Конституційного Суду України від 26.12.2011 року N 20-рп/2011.
Проте, рішення Конституційного Суду України не може бути визнано нововиявленою обставиною в розумінні вимог частини 2 статті 245 КАС України, оскільки прийнято після ухвалення постанови суду, яку просить переглянути заявник.
Крім того, рішення набрало законної сили з моменту його прийняття, а отже його дія не має зворотної дії.
Також, колегія суддів зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року N 20-рп/2011 не визнано неконституційними закони чи інші правові акти, що були застосовані під час розгляду даної справи.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити, оскільки відсутні правові підстави для такого перегляду рішення суду.
Керуючись ст. 9,41, 245, 249, 252, 253 КАС України колегія суддів, -
Заяву Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2011 року залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді Костюк Л.О.
Троян Н.М.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді: Костюк Л.О.
Троян Н.М.