Ухвала від 24.02.2014 по справі 826/2010/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 лютого 2014 року м. Київ № 826/2010/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Васильченко І.П., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1

до Держави Україна

про винесення рішення про залучення до виконання рішення в якості боржників,

Встановив:

ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою до Держави Україна. В прохальній частині просить суд: винести судове рішення про залучення до виконання рішення Європейського суду з прав людини від 15.02.2007 року по заяві №25476/02 справа «Погребна проти України» по виконавчому провадженню ВП №4529908 в якості боржника: Держава Україна в особі Кабінету Міністрів України; Держава Україна в особі Верховної Ради України; Держава Україна в особі Президента України; Держава Україна в особі публічного акціонерного товариства «Державний Ощадний Банк України»; Держава Україна в особі Міністерства юстиції України.

Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником (ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України).

В порушення зазначених норм, ОСОБА_1 оформила позов у вигляді заяви, зазначивши, що ОСОБА_1 є стягувачем, а Держава Україна - боржником.

Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч. 2 ст. 2 Кодексу).

Отже, відповідачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Отже, позивачу слід зазначити відповідача з урахуванням вищезазначених вимог Кодексу адміністративного судочинства.

Вимоги до позовної заяви встановлені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, пунктом 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

В порушення вказаної норми, позивачем не зазначено поштової адреси, номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти відповідача.

Пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Отже, позивачу слід викласти зміст позовних вимог відповідно до ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України. Звертаю увагу, що позовні вимоги повинні бути заявлені щодо визначеного відповідача.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В порушення зазначеної норми, позивачем не доданий документ про сплату судового збору або докази звільнення позивача від сплати судового збору.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на наведене, суд залишає позовну заяву без руху, пропонує позивачу усунути наведені в даній ухвалі недоліки позовної заяви у вказаний вище спосіб.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Ухвалив:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачу три дні з наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.П. Васильченко