про залишення адміністративного позову без розгляду
28 лютого 2014 рокуСправа № 801/1714/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим
Кузнякова С.Ю.,
Виконавчого комітету Ялтинської міської ради
до Державної фінансової інспекції в АР Крим
про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги,
Виконавчий комітет Ялтинської міської ради звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень № 01-08-14/10872 від 16.11.2011р.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви, поміж іншого, з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 2 ст. 5 КАС України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною ч. 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Матеріали позовної заяви свідчать про те, що позивач оскаржує пункт 2 вимоги відповідача про усунення виявлених ревізією порушень № 01-08-14/10872 від 16.11.2011р.
В позовній заяві позивачем зазначено, що наведена вимога надійшла на адресу Виконавчого комітету Ялтинської міської ради 22.11.2011р.
Таким чином, позивачу достовірно було відомо про порушення своїх прав у 22.11.2011р.
Виконавчий комітет Ялтинської міської ради звернувся із адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду АР Крим 22.02.2014р., що підтверджується штампом поштової служби на конверті.
Отже, звернення до суду з даним адміністративним позовом відбулося більш ніж через два роки з дня, коли позивач дізнатися про порушення своїх прав, тобто після спливу строку, передбаченого ч. 2 ст. 99 КАС України.
Суд вважає необхідним зазначити, що дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем у позовній заяві не зазначено про обставини, що можуть бути визнані судом поважними стосовно пропущення строку звернення до суду, а також ним не надано належних доказів на підтвердження поважності причини пропуску строку звернення до адміністративного суду.
В адміністративному судочинстві наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду передбачені ст. 100 КАС України.
Згідно із частинами 1 та 2 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Приймаючи до уваги, що позивачем строк звернення до суду пропущений, обставин для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними не зазначено, суд вважає необхідним залишити без розгляду адміністративний позов виконавчого комітету Ялтинської міської ради до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень № 01-08-14/10872 від 16.11.2011р.
При цьому, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу його право звернутись до суду з відповідною позовною заявою, у випадку наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду та їх обґрунтованості.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд -
Залишити без розгляду адміністративний позов виконавчого комітету Ялтинської міської ради до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень № 01-08-14/10872 від 16.11.2011р.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.