Ухвала від 30.01.2014 по справі 800/72/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

30 січня 2014 року м. Київ справа № 800/72/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Швець В.В., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - Комісія), ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

29 січня 2014 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить скасувати рішення Комісії від 8 лютого 2013 року № 9796.

Водночас зазначив, що позов пред'явлений з дотриманням строку звернення до суду, який спливає 23 березня 2014 року.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно зі статтею 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Виходячи із змісту даної норми, початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач оскаржує рішення Комісії від 8 лютого 2013 року № 9796 про відмову у відкритті дисциплінарної справи відносно суддів Корабельного районного суду міста Миколаєва Селіщевої Л.І. та Чернявської Я.А.

Втім, позивач помилково зазначив у позовній заяві про прийняття вказаного рішення Комісією 8 лютого 2013 року. За перевіркою матеріалів позовної заяви, таке рішення Комісія прийняла 31 січня 2013 року, а про цю обставину і зміст рішення позивач дізнався 8 лютого 2013 року, з якого і слід обраховувати початок перебігу процесуального строку звернення до суду з адміністративним позовом.

З огляду на наведені правові норми та зазначені обставини, останнім днем строку звернення до суду було 8 серпня 2013 року.

Оскільки з позовом про скасування рішення Комісії ОСОБА_1 звернувся до суду лише 29 січня 2014 року, то строк, встановлений законом для вчинення такої процесуальної дії він пропустив.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.

З огляду на те, що адміністративний позов подано ОСОБА_1 після закінчення строку, установленого законом, для вчинення такої процесуальної дії, за відсутності клопотання про його поновлення та, враховуючи відсутність підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позов підлягає залишенню без розгляду.

Крім того, з матеріалів позовної заяви вбачається, що раніше ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 12 листопада 2013 року по справі № П/800/817/13 аналогічний позов ОСОБА_1 про скасування рішення Комісії від 31 січня 2013 року, уже залишався без розгляду, у зв'язку з порушенням строку звернення до адміністративного суду.

Доводи позивача про те, що строк звернення до суду ним не пропущено та спливає 23 березня 2014 року, у зв'язку з його зверненнями до Міністерства юстиції України (29 квітня 2013 року), Комітету з питань верховенства права та правосуддя Верховної Ради України (15 березня 2013 року) та Вищого адміністративного суду України (22 серпня 2013 року, 6 листопада 2013 року), ґрунтуються на помилковому тлумаченні наведених правових норм, оскільки, як вже зазначено, - для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Керуючись статтями 99, 100, 107, 160, 165, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про скасування рішення залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Швець