Ухвала від 04.02.2014 по справі К/9991/24704/12-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" лютого 2014 р. м. Київ К/9991/24704/12

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Білуги С.В.,

суддів Гаманка О.І.,

Загороднього А.Ф.,

та секретаря Струсевича Д.С.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Жовтневого районного суду Миколаївської області від 05 грудня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Котляревської сільської ради про поновлення на роботі,

встановила:

У жовтні 2011 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Котляревської сільської ради про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати та оздоровчих за час вимушеного прогулу.

Постановою Жовтневого районного суду Миколаївської області від 05 грудня 2011 року в задоволенні позову ОСОБА_2 було відмовлено.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2012 року постанову Жовтневого районного суду Миколаївської області від 05 грудня 2011 року залишено без змін.

ОСОБА_2 подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить постанову Жовтневого районного суду Миколаївської області від 05 грудня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2012 року скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 -229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 12 листопада 2010 року ОСОБА_2 був обраний на посаду голови Котляревської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області.

На вимогу 9 депутатів (1/3 депутатів) Котляревської сільської ради, 06 червня 2011 року позивачем було винесено розпорядження за № 21-р про скликання 17 червня 2011 року позачергової сьомої сесії сільської ради з наступними питаннями порядку денного: звіт сільського голови про його роботу та вирішення питання про дострокове припинення його повноважень.

Рішенням позачергової сесії Котляревської сільської ради шостого скликання №2 від 17 червня 2011 року було вирішено достроково припинити повноваження Котляревського сільського голови ОСОБА_2 та звільнити його з займаної посади 17 червня 2011 року.

Відповідно до протоколу №2 засідання лічильної комісії про результати таємного голосування щодо дострокового припинення повноважень Котляревського сільського голови вбачається, що на засіданні сесії були присутні 15 депутатів, з 16 обраних рішенням сесії шостого скликання № 1 від 12.11.2010, а також члени виконкому сільської ради, заступник голови Жовтневої райдержадміністрації, депутат районної ради, юрист Жовтневої районної ради.

Таким чином, процедура внесення на розгляд сесії Котляревської сільської ради Жовтневого району питання про дострокове припинення повноважень сільського голови та порядок прийняття сесією вказаного питання відповідає нормам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Котляревської сільської ради з огляду на наступне.

Відповідно до частини другої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Статтею 79 цього Закону передбачено, що повноваження сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради вважаються достроково припиненими у разі: його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; припинення його громадянства; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом; визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; його смерті.

Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.

Згідно зі статтями 2.1.4 та 2.1.5 Регламенту Котляревської сільської ради шостого скликання та відповідно до вимог частини 7 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія сільської ради може бути скликана за пропозицією не менше як однієї третини депутатів від загального складу депутатів сільської ради. Пропозиції про скликання позачергової сесії подаються голові сільської ради у письмовому вигляді із зазначенням питань, що передбачається внести на розгляд сесії.

Відповідно до статті 3.1.2 Регламенту Котляревської сільської ради шостого скликання, такою ж кількістю депутатів може бути внесена пропозиція про звільнення сільського голови. Цим же пунктом Регламенту передбачено, що питання про звільнення сільського голови не потребує підготовки в інших постійних комісіях сільської ради. У разі розгляду питання про звільнення голови сільської ради, рада заслуховує його виступ про діяльність на цій посаді (стаття 3.1.3 Регламенту Котляревської сільської ради шостого скликання).

Судами встановлено, що позачергова сесія була скликана за розпорядженням сільського голови на підставі письмової заяви 9 з 16 повноважних депутатів сільської ради із зазначенням питань, що пропонується внести на розгляд сесії. Про проведення позачергового засідання сесії депутати були повідомлені письмово у передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом Котляревської сільської ради термін.

Пропозиція про припинення повноважень сільського голови була внесена на голосування 15-тю з 16-ти депутатів сільської ради, після заслуховування виступу позивача про його роботу на поставлені депутатами та представниками громади питання.

Рішення про звільнення сільського голови було прийнято відповідно до вимог абзацу третього статті 3.1.3 Регламенту Котляревської сільської ради - шляхом таємного голосування 15-тю з 16-ти депутатів сільської ради, з яких 14 депутатів проголосували за дострокове припинення повноважень ОСОБА_2

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій що рішення про дострокове припинення повноважень ОСОБА_2 було прийнято обґрунтовано у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, суди попередніх інстанцій дійшли вірних висновків про відсутність порушень щодо проведення розрахунку із позивачем при його звільненні.

Відповідно до частини 1 статі 83 Кодексу Законів про працю України, у разі звільнення працівника, йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки. Вказана компенсація була виплачена позивачу за 22 календарних дні невикористаної ним щорічної відпустки в розмірі 2357,91 грн. Водночас, при наданні відпустки з 5 липня по 5 серпня 2010 року позивачу була виплачена матеріальна допомога на оздоровлення. Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні позивачу відпустки з 08.12.2010 була неможливою, оскільки виплата двічі в одному році такої матеріальної допомоги не була передбачена фондом оплати праці працівників Котляревської сільської ради на 2010 бюджетний рік.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Жовтневого районного суду Миколаївської області від 05 грудня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Котляревської сільської ради про поновлення на роботі - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий С.В. Білуга

Судді О.І. Гаманко

А.Ф. Загородній