h
справа № 2-а-109/09
категорія 2.32
/мотивувальна частина постанови/
22 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М. ,
при секретарі - Заріцькій О.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Верхівнянський гранітний кар'єр"
до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"(м. Київ)
про визнання недійсною постанови,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача просив визнати недійсною Постанову №169 від 10.12.2008 року про накладення штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфери теплопостачання мотивуючи тим, що ТОВ "Верхівнянський гранітний кар"єр" не є суб"єктом електроенергетики або споживачем електричної енергії в розумінні норм чинного законодавства, посадові особи держенергонагляду не мають законних підстав здійснювати перевірки кар"єру.
В суді, представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Доповнив, що припис від 12.11.2008 року на адресу Товариства не надходив і як наслідок керівництво кар"єра не могло виконати його вимоги, або прийняти рішення про його невиконання. Саме невиконання ними припису і стало підставою для накладення штрафної санкції.
Представник відповідача, що до задоволення позову заперечив надав їх письмово та пояснив, що твердження позивача, що вони не є суб"єктом електроенергетики, спростовується Законом України "Про електроенергетику". Вимоги припису підприємство не виконало, що підтверджується наданими матеріалами справи, тому Постанова про накладення штрафу в сумі 5100,00 грн. є правомірною.
Суд, перевіривши доводи сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав:
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Житомирській області, керуючись ст.9 Закону України "Про еллектроенергетику", Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №929 від 07.08.1996 року, в ході виконання вимоги прокуратури Житомирської області від 22.10.2008 року №07/4-210 вих-08, Актом №Б-278 від 12.11.2008 року зафіксувала факт недопуску до перевірки. Відповідно було надано Припис №Б-278 від 12.11.2008 року з вимогою забезпечення проведення перевірки технічного стану належних електроустановок.
Розділом Х1 (п.п.11.1-11.3) Інструкції з організації проведення заходів державного енергетичного нагляду за суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії та оформлення їх результатів" затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 24 грудня 2004 року №817 /далі Інструкції №817/ передбачено, що у разі створення суб"єктом господарювання перешкод у здійсненні інспектором заходів державного нагляду (у тому числі недопуск) у констатуючій частині Ака робиться відповідний запис. Цей Акт надається керівнику відповідного структурного підрозділу Деренергонагляду для вжиття заходів згідно з чинним законодавством.
На підставі вищезазначеного Акта керівник відповідного структурного підрозділу інспекції Держенергонагляду відповідно до розділу УШ цієї Інструкції видає суб"єкту господарювання Розпорядження щодо порушення законодавства із застосуванням санкцій, передбачених законодавством (у тому числі щодо зупинення виробництва, виготовлення або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг).
У разі відмови керівника від підпису Акта, інспектор робить про це відповідний запис і реєструє у канцелярії суб"єкта господарювання, що перевіряється.
Якщо реєстрація унеможливлена, інспектор, не піздніше п"яти робочих днів з дати відмови, надсилає рекомендованим листом /з описом вкладень/ з повідомленням про його отримання. Розпорядження та повідомлення про його отримання суб"єктом господларювання, додається до копій документів які зберігаються у відповідному підрозділі Держенергонагляду.
З матеріалів справи вбачається, що ст.інспектором з енергонагляду Гуральським В.Ф. у зв"язку з недопуском його до перевірки, 12.11.2008 року складено відповідний Акт та цього ж числа винесено Припис а не Розпорядження, в якому зазначено як захід щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства - ст.9 Закону України "Про електроенергетику", -"забезпечити проведення обстеження технічного стану належних Вам електроустановок персоналом інспекції Дероженергонагляду в Житомирській області". Термін усунення порушення - 28.11.2008 року.
Відповідно до опису вкладень, Акт та Припис 18.11.2008 року рекомендованим листом з повідомленням було направлено позивачеві. Дані про те, що зазначені документи були отримані адресатом - відсутні. Більше того, як слідує з пояснень ст.інспектора Держ енергонагляду Гуральського В.Ф. поштове відправлення не було вручено позивачеві та повернулось з відміткою листоноши " повернуто по закінченню строку зберігання". Конверт з відповідною відміткою надано суду.
За таких підстав, накладення штрафу в сумі 5100,00 грн. ст.державним інспектором з енергонагляду Гуральським В.Ф., за невиконання припису, який не був належним чином доведеним керівництву підприємства - є неправомірним.
Керуючись Законом України „Про електроенергетику", Інструкцією з організації проведення заходів державного енергетичного нагляду за суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії та оформлення їх результатів, ст.ст. 158-163, 167, 254 КАС України, суд-
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати недійсною Постанову№169 від 10.12.2008 року Державного підприємства НЕК "Укренерго" в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за реживами споживання електричної і теплової енергії у Житомирській області про накладення штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський