Постанова від 06.04.2009 по справі 2-а-228/09

h

справа № 2-а-228/09

категорія 6.3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Хаюка С.М. ,

при секретарі - Дойничко О.С, ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Прокурора Олевського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області

до Відкритого акціонерного товариства "Олевський хлібозавод"

про стягнення 1700,00 грн.,-

встановив:

Прокурор Олевського району в інтересах держави в особі в інтересах позивача звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача 1700 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позову зазначає, що в порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" водій ОСОБА_1 надавав послуги по перевезенню пасажирів і вантажів без медичного огляду.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився про час і місце судового розгляду повідомлений вчасно та належним чином.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Частиною другою цієї ж статті встановлено, що для регулярних пасажирських перевезень автомобільному перевізнику необхідно мати ліцензію, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; водію автобуса -посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Встановлено, що державними інспекторами ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Рівненській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №101843 від 19.10.2008 року.

Перевіркою встановлено, що водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем ГАЗ 3302, номерний знак НОМЕР_1, який належить Відкритому акціонерному товариству "Олевський хлібозавод" 13.10.2008 року о 09.30 год. в смт. Рокитне надавав послуги по перевезенню пасажирів та вантажів без медичного огляду.

Абзацом третім частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На виконання вимог цієї статті та підставі акта перевірки начальником ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Житомирській області було прийнято постанову про застосування фінансових санкцій № 052733 від 19.11.2008 року, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн.

У судовому засіданні не встановлено обставин, які б спростовували доводи позивача, тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст.ст. 86, 94, 159-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Олевський хлібозавод" в доход держави 1700 грн. 00 коп. фінансових санкцій.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: С.М. Хаюк