h
справа № 2-а-29929/08
категорія 2.11.1
22 квітня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кузьменко Л.В. ,
при секретарі - Дейнеці І.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Житомирському районі
про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до ДПІ в Житомирському районі провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 06.10.2008 року №001099/17-0. В ході розгляду справи позивач змінив підстави позову, вважає, що податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, оскільки останнє прийнято за результатами камеральної перевірки, яка проведена відповідачем з порушенням строків, визначених п.7 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166 та п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість".
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, подав письмове заперечення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
ДПІ в Житомирському районі проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ПП ОСОБА_1 за березень 2008 року, яка подана до ДПІ 21.04.2008 року. За результатами перевірки складено акт від 24.09.2008 року №1338/17-0.
З акту перевірки слідує, що позивачем допущено порушення пп. 7.2.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме придбано товарно-матеріальні цінності у неплатників ПДВ, тому відповідно до пп. "в" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" збільшено суму, що підлягає сплаті до бюджету за результатами звітного періоду.
На підставі акта прийнято податкове повідомлення-рішення №001099/17-0 від 06.10.2008 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання зі сплати ПДВ в розмірі 40354,40 грн. та штрафні санкції в розмірі 2017,72 грн., а всього 42372,12 грн.
Відповідно до пп. "в" пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.
Згідно із п. 7.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. №166 (далі - Порядок), документальну невиїзну (камеральну) перевірку даних, заявлених у податковій звітності з податку на додану вартість, податковий орган проводить протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації.
Декларація подана позивачем до ДПІ 21.04.2008 року, проте, камеральна перевірка була проведена лише 24 вересня 2008 року. Підстав для двозначного тлумачення змісту п. 7.4 Порядку не вбачається, тому проведення відповідачем камеральної перевірки було протиправним.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав, що перевірка проводилась з порушенням Порядку, його доводи про те, що така ситуація виникла у зв'язку з труднощами в плануванні роботи ДПІ, правового значення в даному випадку не мають.
Керуючись Законом України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. №168-ВР, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №21281, ст. ст. 86, 158-162 КАС України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Житомирському районі від 06.10.2008 року №001099/17-0.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Л.В. Кузьменко