Постанова від 30.04.2009 по справі 2а-1169/09/0670

h

справа № 2а-1169/09/0670

категорія 2.11.7

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мацький Є.М. ,

при секретарі - Вітковській Т.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Володарсько - Волинської міжрайонної державної податкової інспекції

до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення 4243,21 грн.,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом до суду, в якому вказав, що відповідач зареєстрований як суб"єкт підприємницької діяльності Володарсько-Волинською райдержадміністрацією 6.04.2007 року та перебуває на обліку в Володарсько-Волинській МДПІ як платник податків з 13.04.2008 року. 6.06.2007 року відповідачем до Володарсько-Волинської МДПІ була подана реєстраційна заява платника податку на додану вартість і 7.06.2007 року його було взято на податковий облік.25.12.2007 року відповідачу видано свідоцтво платника єдиного податку і визначено розмір ставки єдиного податку - 200 грн. Станом на 11.02.2009 року заборгованість відповідача становить 4243,21 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з"явився, хоча про день і час розгляду справи належним чином повідомлений. Про причини неявки до суду не повідомив.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обгрунтований і підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

ОСОБА_1. зареєстрований як суб"єкт підприємницької діяльності Володарсько-Волинською райдержадміністрацією 6.04.2007 року та перебуває на обліку в Володарсько-Волинській МДПІ як платник податків з 13.04.2008 року. 6.06.2007 року відповідачем до Володарсько-Волинської МДПІ була подана реєстраційна заява платника податку на додану вартість і 7.06.2007 року його було взято на податковий облік.25.12.2007 року відповідачу видано свідоцтво платника єдиного податку і визначено розмір ставки єдиного податку - 200 грн.

На момент розгляду справи відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на час розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість по єдиному податку в сумі 395,14 грн., по податку на додану вартість в сумі 3838,07 грн.

Сплата єдиного податку передбачена Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року) (надалі - Указ Президента України № 727).

Відповідно до пункту 2 Указу №727 суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Згідно пункту 4 Указу Президента України № 727 спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Відповідно до пункту 5 Указу Президента України № 727 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

В Преамбулі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року (надалі - Закону України № 2181) зазначено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів, обов'язкових платежів, включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Враховуючи, що єдиний податок є альтернативним способом оподаткування в складі спрощеної системи оподаткування, суд вважає за необхідним застосування до спірних правовідносин положень Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо стягнення заборгованості по єдиному податку. Також норми цього Закону слід застосовувати щодо стягнення податку на додану вартість.

Згідно п.п. 2.3.1. ст. 2 та п. 1.6. ст. 1 Закону України № 2181 та ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто проводити звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Приписами п. 1.3 ст. 1 Закону України № 2181 визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7. статті 1 Закону України № 2181).

Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону №2181 передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов'язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідачем самостійно визначено податкове зобов"язання по податку на додану вартість, а тому воно є узгодженим і підлягає стягненню з відповідача.

Заборгованість по вказаних податках засвідчується наданими позивачем документами.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись Законом України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1на користь Володарсько-Волинської МДПІ заборгованість по єдиному податку в сумі 395,14 грн., по податку на додану вартість в сумі 3838,07 грн., а всього 4233,21 грн.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: Є.М. Мацький