Ухвала від 07.04.2009 по справі 2а-209/08/0528

Суддя-доповідач- Нікулін О.А.

Головуючий у 1 інстанції - Пікалова Н.М.

Іменем України

07 квітня 2009 року справа № 2а-209/08/0528

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суд у складі:

головуючого

Нікуліна О.А.

суддів при секретарі

Сіваченка І.В., Дяченко С.П. Стєблєві О.Л.

розглянувши апеляційну скаргу відповідача:

у відкритому судовому засіданні Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області

на постанову

Краматорського міського суду Донецької області

від

30.12.2008 року

по справі

№ 2-а-209/08

за позовом

ОСОБА_1

до за участю третьої особи

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області Головного управлінні Державного казначейства України в Донецькій області

про

Визнання неправомірною відмову у виплаті державної допомоги сім'ям з дітьми та стягнення недоплаченої державної допомоги,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1. звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області про визнання неправомірною відмову у виплаті державної допомоги сім'ям з дітьми та стягнення недоплаченої державної допомоги.

Постановою Краматорського міського суду Донецької області від 30.12.2008 р. позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені у повному обсязі. Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_1 різницю недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 10.09.2007 року по 31.12.2007 року.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач має право на пільги, встановлені Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, 26.01.2009 р. Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області подана апеляційна скарга, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог.

Апеляційну скаргу мотивує тим, що постанова суду першої інстанції прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, судом першої інстанції неправильно застосовано норми Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

В апеляційній скарзі зазначає, що здійснити виплати у розмірах, визначених Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» Управління праці та соціального захисту населення не має права, у зв'язку з тим, що Законом України «Про державний бюджет України» встановлений інші розміри одноразової грошової допомоги при народжені дитині.

Представник відповідача у судовому засіданні підтримав доводи вказані в апеляційній скарзі та просив постанову суду першої інстанції скасувати.

Позивач та представник третьої до судового засідання не з»явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, представник третьої особи надав до суду заву про розгляд справи без його участі.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а судове рішення без змін з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1., ІНФОРМАЦІЯ_1. народила дитину ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 /а.с.4/.

Відповідачем з 10.09.2007р. по 25.05.2010р. позивачу було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно довідки відповідача, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку проводилася в таких розмірах: за вересень 2007р. - 73.40 грн., за жовтень 2007р.- 104.85 грн., за листопад 2007р.- 107.73 грн., за грудень 2007р.- 110.88 грн./а.с.8/.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. ( Частина перша статті 15 в редакції Закону № 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 ).

Статтею 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ) та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ) здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у таких розмірах:

допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На підставі Рішення Конституційного Суду № 6-рп/2007 від 09.07.2007р. визнано такими, що не відповідають Конституції України ( 254к/96-ВР ) (є неконституційними), такі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" ( 489-16 ):

- абзацу третього частини другої статті 56 ( 489-16 ) щодо встановлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що визначається як різниця між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Судом першої інстанції вірно застосовано норми рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007р., яким визнані неконституційними відповідні положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким встановлено обмеження щодо розміру виплат і тому позивачу повинні були проведені з 09.07.2007р. виплати грошової допомоги у відповідності до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції на 01.01.2005р., а саме «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років».

Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» встановлено розмір мінімального прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 грн., з 1 квітня - 463 грн., з 1 жовтня - 470 грн.

Таким чином суд першої інстанції обґрунтовано стягнув з відповідача недоплачену суму державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 10.09.2007 року по 31.12.2007 року і ця сума підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ч. 3 ст. 24, ст.ст. 160, 167, 184 ч.1, 195, 196, п.1 ч. 1 ст. 198, 200, ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області - залишити без задоволення.

Постанову Краматорського міського суду Донецької області від 30.12.2008 р. по справі № 2-а-209/08 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області про визнання неправомірною відмову у виплаті державної допомоги сім'ям з дітьми та стягнення недоплаченої державної допомоги - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий: О.А.Нікулін

/підписи/

Судді: І.В.Сіваченко

С.П.Дяченко

З оригіналом згідно. О.А.Нікулін

Суддя: