Постанова від 10.02.2014 по справі 822/91/14

Копія

Справа № 822/91/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПольового О.Л.

при секретаріКомарницькій О.М.

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області звернулася з адміністративним позовом до Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати п. 3 Вимоги "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань" № 3-33/2611 від 18.11.2013 року, а саме стягнути незаконно виплачені кошти дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" у 2010 році із СВК "Лабунський" в сумі 75000,00 грн, ФГ "Лебідь" в сумі 50000,00 грн, СВК "Зоря" в сумі 5000,00 гривень.

В судовому засіданні представник позивача підтвердив зазначені в позовній заяві обставини справи та просить суд зобов'язати відповідача виконати пункт 3 Вимоги № 3-33/2622 від 18.11.2013 року "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010 р. по 01.09.2013 р.".

Представники відповідача в судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог щодо зобов'язання виконати п. 3 Вимоги "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань" № 3-33/2611 від 18.11.2013 року, а саме стягнути незаконно виплачені кошти дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" у 2010 році із СВК "Лабунський" в сумі 75000,00 грн, ФГ "Лебідь" в сумі 50000,00 грн. заперечили, надали суду письмове заперечення, яке підтвердили в суді та просять суд у задоволенні позову відмовити, проти задоволення решти позовних вимог не заперечували.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі направлення № 174 від 30.08.2013 року заступником начальника Шепетівської об'єднаної державної фінансової інспекції проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації за період з з 01.01.2010 р. по 01.09.2013 р. За результатами ревізії був складений акт № 19-35/23 від 08.11.2013 року.

На підставі акту № 19-35/23 від 08.11.2013 року відповідачу були виставлені Вимоги № 3-33/2622 від 18.11.2013 року "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010 р. по 01.09.2013 р.".

Позивач просить суд зобов'язати відповідача виконати пункт 3 Вимоги № 3-33/2622 від 18.11.2013 року, а саме - зобов'язати Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації стягнути незаконно виплачені кошти дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" у 2010 році із СВК "Лабунський" в сумі 75000,00 грн, ФГ "Лебідь" в сумі 50000,00 грн, СВК "Зоря" в сумі 5000,00 гривень.

Відповідно до ст.1, 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Відповідно до ч. 1-4 ст. 2 Закону України " Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" обсяги виробництва цукру, що поставляється на внутрішній ринок України, обмежується квотою "А". Граничні розміри квоти "А" визначаються щорічно Кабінетом Міністрів України. Обсяги виробництва цукру в межах квоти "А" розподіляються між цукровими заводами органом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, на конкурсних умовах. Розподіл обсягів виробництва цукру в межах квоти "А" здійснюється не пізніше 1 січня поточного року. Порядок та умови розподілу обсягів виробництва цукру в межах квоти "А" визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" встановлено, що у 2010 році кошти Стабілізаційного фонду спрямовуються на заходи відповідно до Закону України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та заходи за такими напрямами здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів, загальнодержавних та державних цільових програм в агропромисловому комплексі, вирішення питань матеріально-технічного забезпечення бюджетних установ агропромислового комплексу - 1.333.070 тис. гривень.

Відповідно до п.2 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого Постановою КМУ № 897 від 29.09.2010 року бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі та спрямовуються сільськогосподарським підприємствам для виплати дотацій на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" та льону-довгунцю на тресту в розмірі 500 гривень на 1 гектар посівів.

Відповідно до п.6 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого Постановою КМУ № 897 від 29.09.2010 року сільськогосподарські підприємства, які вирощують сільськогосподарські культури, мають право подати до 1 грудня поточного року комісії за місцем провадження діяльності заявку на отримання бюджетних коштів, крім сільськогосподарських підприємств, які визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство, або які мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним та місцевим бюджетами, іншими цільовими фондами.

Згідно п.8 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого Постановою КМУ № 897 від 29.09.2010 року комісія розглядає подані сільськогосподарським підприємством згідно з пунктом 7 цього Порядку документи, проводить перевірку достовірності наведених у них даних, за результатами якої складає акт і приймає рішення про включення підприємства до реєстру.

Судом встановлено, що Управлінням агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації здійснено видатки на виплату дотацій по КПКВ 2801210 "Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва" в тому числі по дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" у 2010 році на загальну суму 130000,00 грн, а саме : СВК "Лабунський" - 75000,00 грн., "Лебідь" - 50000,00 грн., СВК "Зоря" - 5000,00 грн.

Однак відповідачем в судовому засіданні не доведено, що підприємствам СВК "Лабунський", ФГ "Лебідь", СВК "Зоря" виділялись дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А".

Крім того, у СВК "Зоря" при отриманні спеціальної дотації на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" в загальній сумі 5000,00 гривень було більше як півроку заборгованості перед місцевим бюджетом із сплати податку з доходів фізичних осіб.

Суд критично ставиться до посилання представників відповідача, що при нарахуванні коштів на виплату дотацій по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" було взято до уваги договори, укладені СВК "Лабунський" з ТОВ "Староконстянтинівцукор" № 011/09-10/10-ДП від 11.06.2010 року , ФГ "Лебідь" з ТОВ "Староконстянтинівцукор" № 010/05/10КБ від 01.06.2010 року, СВК "Зоря" з ТОВ "Староконстянтинівцукор" № 012/05/10КБ від 31.05.2010 року, оскільки відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії для визначення переліку бурякосіючих господарств щодо Порядку розподілу на конкурсних засадах між бурякосіючими господарствами обсягів вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" № 2 від 30.06.2010 року ТОВ "Староконстянтинівцукор" делеговано повноваження щодо розділу обсягів вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" між господарствами після укладення вищезазначених договорів.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що пункт 3 Вимоги № 3-33/2622 від 18.11.2013 року є правомірним.

Відповідно до ч. 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі статтею 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що заявлений позов Державної фінансової інспекції у Хмельницькій області до Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації про зобов'язання виконати п.3 Вимоги обгрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4 - 15, 70, 71, 86, 122, 158 - 163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Управління агропромислового розвитку Полонської районної державної адміністрації у відповідності до п. 3 Вимоги "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань" № 3-33/2611 від 18.11.2013 року стягнути незаконно виплачені кошти дотації по вирощуванню цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти "А" у 2010 році із СВК "Лабунський" в сумі 75000,00 грн, ФГ "Лебідь" в сумі 50000,00 грн, СВК "Зоря" в сумі 5000,00 гривень.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/О.Л. Польовий

"Згідно з оригіналом" Суддя О.Л. Польовий