Ухвала від 10.02.2014 по справі 286/6158/13-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Гришковець А.Л.

Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.

УХВАЛА

іменем України

"10" лютого 2014 р. Справа № 286/6158/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Бучик А.Ю.

суддів: Майора Г.І.

Одемчука Є.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області на ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області про заміну сторони виконавчого провадження від "17" грудня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2013 року ОСОБА_4 звернулась до суду із заявою про заміну стягувача у вказаній справі.

Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 17 грудня 2013 року замінено стягувача з ОСОБА_3 на ОСОБА_4

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати оскаржувану ухвалу та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні заяви про заміну стягувача.

Апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження, за правилами встановленими ст. 197 КАС України.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 14 березня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2012 року, зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення виконкому Овруцької райдержадміністрації Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_3 щомісячної допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва відповідно до ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - в розмірі 40 % від розміру мінімальної заробітної плати, визначеного Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" за період з 1.08.2010 року по 31.01.2011 року, щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", станом на квітень 2010 року. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду в Овруцькому районі Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_3, як потерпілому внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інваліду 2 групи, пенсії по інвалідності відповідно до ст. 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, що визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" за період з 01.02.2011 року по 28.02.2011 року; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров"ю відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку не менше 75% мінімальної пенсії за віком, що визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" за період з 01.09.2010 року по 28.02.2011 року; підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - у розмірі двох мінімальних заробітних плат, визначеного Законом України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" за період з 01.08.2010 року по 31.01.2011 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено за безпідставністю.

Згідно зі свідоцтвом про смерть від 28.11.2012 року ОСОБА_3 помер 26 листопада 2012 року.

Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою, у тому числі, права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом.

Статтею 1227 ЦК України визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого державним нотаріусом Овруцької державної нотаріальної контори від 20 червня 2013 року, спадщина, на яку видане свідоцтво, складається з 1/2 частини квартири АДРЕСА_2. Спадкоємцем відповідно до вказаного свідоцтва є ОСОБА_4. Будь-які інші права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини, не успадковувались.

Відповідно до ч.1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

З аналізу наведеної норми слідує, що суд наділений правом замінити сторону у виконавчому провадженні. З матеріалів справи не вбачається, що на момент звернення ОСОБА_4 до суду, відкрите виконавче провадження про стягнення коштів на користь ОСОБА_3

Оскільки зазначені обставини мають суттєве значення для правильного вирішення справи, то прийняте судом першої інстанції рішення не є таким, що вичерпно встановлює обставини, які мають значення для вирішення питання про права та обов"язки заявника.

Відповідно до ст. 204 КАС України підставою для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Отже, колегія суддів проходить до висновку про скасування ухвали про заміну сторони виконавчого провадження та направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст.199, 204-206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області задовольнити частково.

Ухвалу Овруцького районного суду Житомирської області від "17" грудня 2013 р. скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик

судді: (підпис) Г.І. Майор

(підпис) Є.В.Одемчук

З оригіналом згідно: суддя ________________________________ А.Ю.Бучик

Роздруковано та надіслано:

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_4 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області вул.Леніна, 12,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11100 Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м. Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11106