Ухвала від 29.01.2014 по справі 200/10780/13-ц

Справа № 200/10780/13-ц

Провадження 2/200/3953/13

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2013 року Бабушкінський районний суд

м. Дніпропетровська

у складі:

Головуючого судді - Циганкова В.О.

При секретарі - Сабій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач ПАТ „ВіЕйБі Банк" звернувся з позовом до ОСОБА_2, в якому просив стягнути з відповідача на їх користь заборгованість 9 771,23 грн. та судовий збір в розмірі 229,40 грн.

В обґрунтування свого позову, позивач посилався на те, що 02 серпня 2007 року між Відкритим акціонерним товариством "Всеукраїнський акціонерний банк" (скорочено "ВіЕйБі Банк") та громадянином України ОСОБА_2 укладено кредитний договір №400014855. Відповідно до цього Кредитного договору Відкрите акціонерне товариство "Всеукраїнський акціонерний банк" надало ОСОБА_2 у тимчасове користування, на умовах строковості, платності користування, грошові кошти в сумі 12 099,88 грн., із встановленням процентної ставки (відповідно до п.п. "е" п. 1.1 Кредитного договору) в розмірі 6% річних, та за цільовим призначенням - купівля товару/надання послуг. Пунктом 1.1. Кредитного договору, підпунктом "в" встановлено термін повернення Кредитних коштів - 03.10.2009 року. Пункт 1.1 п.п. "г" встановлює обов'язок щомісячної сплати комісії за користування кредиту у розмірі 240,79 грн.

Кредит було видано, що підтверджено меморіальним ордером №14251 від 03.08.2007 року в сумі 11 000,00 грн. та меморіальним ордером №14252 від 03.08.2007 року в сумі 1 099,88 грн.

Відповідач не виконує умов Кредитного договору належним чином, а саме не повертає кредитні кошти у вигляді чергових погашень відповідної частини кредиту, порушує терміни й обсяги сплати процентів за користування отриманими ним кредитними коштами та сплату комісії за розрахункове обслуговування кредиту.

Відповідача, про існуючу заборгованість та її розміри, належним чином було повідомлено, а також запропоновано її погасити. Але, всупереч умов кредитного договору та вимог щодо погашення заборгованості, Відповідач не реагує на пропозиції Позивача, та продовжує невиконання умов кредитного договору.

Станом на 26 лютого 2013 року загальна сума заборгованості складає 9 771,23 грн.

Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи у відсутності представника позивача, підтримав заявлені позовні вимоги, та просив позов задовольнити у повному обсязі. Проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений про час та місце розгляду справи належним чином.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Суд, дослідивши письмові матеріали по справі, приходить до наступного.

Матеріалами справи встановлено, що 02 серпня 2007 року між Відкритим акціонерним товариством "Всеукраїнський акціонерний банк" (скорочено "ВіЕйБі Банк") та громадянином України ОСОБА_2 укладено кредитний договір №400014855. Відповідно до цього Кредитного договору Відкрите акціонерне товариство "Всеукраїнський акціонерний банк" надало ОСОБА_2 у тимчасове користування, на умовах строковості, платності користування, грошові кошти в сумі 12 099,88 грн., із встановленням процентної ставки (відповідно до п.п. "е" п. 1.1 Кредитного договору) в розмірі 6% річних, та за цільовим призначенням - купівля товару/надання послуг. Пунктом 1.1. Кредитного договору, підпунктом "в" встановлено термін повернення Кредитних коштів - 03.10.2009 року. Пункт 1.1 п.п. "г" встановлює обов'язок щомісячної сплати комісії за користування кредиту у розмірі 240,79 грн. Пункт 1.1. п.п.(д) встановлює обов'язок щомісячної сплати комісії за відкриття кредитного рахунку у розмірі 1 099,88 грн.

Згідно п. 2.7 Кредитного договору дата сплати заборгованості по кредиту встановлюється 02 числа кожного місяця. У випадку, коли дата сплати припадає на вихідний або святковий день, датою сплати вважається перший робочій день, наступний за датою заборгованості.

Відповідно до п. 2.8 кредитного договору Погашення Позичальником заборгованості по кредиту та процентах здійснюється щомісяця рівними частинами в сумі 737,79 грн. Погашення, згідно п. 2.9 цього ж договору, може здійснюватись шляхом перерахування коштів на рахунок або шляхом внесення готівки в касу банку.

Окрім цього, відповідно до п. 4.1 Кредитного договору при порушенні строків погашення заборгованості по кредиту (у випадку непогашення заборгованості по кредиту на дату сплати) Позичальник сплачує пеню за кожен день прострочення платежу в розмірі 1,0% від несплачених вчасно сум за кожен день прострочення платежу.

З матеріалів справи вбачається, що з серпня 2008 року відповідач не виконує умов Кредитного договору належним чином, а саме не повертає кредитні кошти у вигляді чергових погашень відповідної частини кредиту, порушує терміни й обсяги сплати процентів за користування отриманими ним кредитними коштами та сплату комісії за розрахункове обслуговування кредиту.

Відповідача, про існуючу заборгованість та її розміри, належним чином було повідомлено, а також запропоновано її погасити. Але, всупереч умов кредитного договору та вимог щодо погашення заборгованості, відповідач не реагує на пропозиції позивача, та продовжує невиконання умов кредитного договору.

Станом на 26 лютого 2012 року загальна сума заборгованості складає 9 771,23 (дев'ять тисяч сімсот сімдесят одна) грн. 23 коп., згідно розрахунку заборгованості, який додається до позовної заяви.

Загальна сума заборгованості складається з:

- Заборгованості за кредитним договором - 6 172,24 грн.;

- Заборгованості за сплатою відсотків - 49,43 грн.;

- Заборгованості за сплатою комісії за розрахункове обслуговування кредиту - 2 009,70грн.;

- Плата за пропуск платежів - 1 539,86 грн.

Зміст положень частини першої ст. 526 Цивільного кодексу України визначає, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог закону.

Станом на 26.02.2013 року кредитні кошти Відповідачем не повернуто, умови Кредитного договору продовжують порушуватись.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Статтями 610, 611 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Статтею 1054 ЦК України визначено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

В ст. 1050 ЦК України встановлені наслідки порушення договору позичальником, зокрема за частиною 2: якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за кредитним договором підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57-60, 209, 212, 214, 215, 217, 218, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 526,530,549,610, 611,625,1050, 1054 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (інн НОМЕР_1) на користь Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" (тр/р 37396880020, МФО 380537, ОКПО 19017842, ПАТ «ВіЕйБі Банк») заборгованість за кредитним договором у сумі 9 771,23 (дев'ять тисяча сімсот сімдесят одна) гривня 23 копійки та судовий збір, сплачений при зверненні до суду у розмірі 229,40 гривень.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення.

Суддя В.О. Циганков

Попередній документ
37242780
Наступний документ
37242782
Інформація про рішення:
№ рішення: 37242781
№ справи: 200/10780/13-ц
Дата рішення: 29.01.2014
Дата публікації: 25.02.2014
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу