Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"16" січня 2007 р. Справа № АС-16/304-06
вх. № 15628/1-16
Суддя господарського суду Харківської області Здоровко Л.М.
при секретаріФедорової Т.О.
за участю представників сторін :
позивача - Шебаніц Н.В. юрист, за довіреністю № 06ю-6/79 від 16.01.04р;
відповідача - не з'явився.
по справі за позовом Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м.Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтертерра", м. Харків
про стягнення 682,21 грн.
Позивач звернувся до господарського суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача штрафні санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2005 році, у сумі 682,21 грн. Позов обгрунтовано не додержанням відповідачем вимог Закону України «Про основи соціальной захищеності інвалідів в Україні"(далі Закон).
Відповідно п. 6 прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України ).
16.01.2007 року від позивача до канцелярії господарського суду надійшла заява, в якій Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків відмовляється від адміністративного позову у зв'язку з тим, що відповідачем перераховано штрафні санкції в повному обсязі, що підтверджується випискою з Держказначейства.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав надану через канцелярію господарського суду відмову від позову, прохав суд її задовольнити.
Представник відповідача в призначене судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, витребувані судом документи не надав.
Розглянувши надані суду докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд встановив.
Згідно форми 10- ПІ "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2005 рік, що наданий відповідачем до Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, середньооблікова чисельність штатних працівників підприємства у 2005 році становила 9 осіб.
Відповідно до ст. 19 Закону, відповідач у 2005 році повинен був створити 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів, фактично, згідно даних, наданих відповідачем у звіті, середньооблікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві відповідача становить 0 осіб.
Розмір середньорічної заробітної плати на підприємстві за 2005 рік становить 2977,89 грн., отже сума штрафних санкцій за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2005 році становить 1488,89 грн.. На момент звернення до суду сплачено 850 грн., пеня станом на 07.12.06 р. становить 43,32 грн., загальна сума заборгованості складає 682,21 коп.
Ст. 20 Закону встановлено, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Пунктом 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 р. №1767, передбачено, що суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід Державного бюджету. Штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітнім.
Відповідно п. 2, ч.1 ст. 157 КАС України, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом, суд закриває провадження у справі.
Враховуючи, що відповідачем штрафні санкції у сумі 682,21 грн. сплачено в повному обсязі, що підтверджується випискою з Держказначейства, суд приймає відмову позивача від позову та вважає за необхідне закрити провадження у справі.
Відповідно ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 11, 12, 23, 68-71, 76, 79, 86, 122, 138, 139, п.2, ч.1 157, 165 п. 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Прийняти відмову позивача від позову.
2.Провадження у справізакрити.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу суду першої інстанції повністю або частково.
Про апеляційне оскарження ухвали через суд першої інстанції спочатку подається заява про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга подається через суд першої інстанції протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Суддя Здоровко Л.М.