Копія
Постанова
Іменем України
Справа № 801/9062/13-а
05.02.14 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Санакоєвої М.А.,
суддів Омельченка В. А. ,
Цикуренка А.С.
секретар судового засідання Даніліна К.В.
за участю сторін:
представник позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" - Карпенко Олександр Володимирович, довіреність № 153 від 13.05.13,
представник позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" - Колесніков Юрій Васильович,
представник відповідача - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ)- Ігошина Ольга Василівна, довіреність № 25 від 08.01.14
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Дудін С.О. ) від 29.11.13 у справі № 801/9062/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" (вл.Шмідта,буд.19/1, кв.4 а, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95017)
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) (вул. Смоленська, буд. 19, Мсп 680, Київ, 03680)
про скасування рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про визнання протиправною та скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "Про накладення штрафу на TOB "Об'єднання Транс - Континенталь" та попередження про необхідність усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ" від 08.08.2013 р. № 1077.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) про скасування рішення - відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні 05.02.2014 представники позивача підтримали доводи апеляційної скарги з підстав, зазначених в ній.
Представник відповідача проти задоволення апеляційної скарги заперечував.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" є юридичною особою, яка зареєстрована 10.09.2003 року Кіровською районною державною адміністрацією АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 544805 та довідкою АБ № 189616 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Відділу статистики у Кіровському районі (а.с.52, 53 том 1).
Позивач має ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ серії АВ №527254 та ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом серії АВ №527255, які видані Національною комісією регулювання електроенергетики України 22.07.2010 р. зі строком дії з 22.07.2010 р. по 21.07.2015 р.
З матеріалів справи вбачається, що у період з 12.11.2012 року по 16.11.2012 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України, проведено позапланову перевірку дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь", за результатами якої був прийнятий акт від 16.11.2012 року № 40.
На підставі акту перевірки № 40 від 16.11. 2012 року НКРЕ була прийнята постанова № 1481 від 22.11.2012 року, якою (а.с. 34-35 том 1):
1. Накладено штраф у розмірі 50 тис. грн. на ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" за порушення підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу в частині надання НКРЕ достовірної інформації щодо провадження господарської діяльності з розподілу газу. Зазначено, що дана сума штрафу повинна бути сплачена до Державного бюджету України протягом 30 днів із дня прийняття постанови.
2. Попереджено ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" про необхідність усунення до 31.12.2012 порушень:
- підпункту 2.1.2 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договорів про транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ розподільними трубопроводами для врегулювання договірних взаємовідносин з ПАТ "Кримгаз", про що письмово повідомити НКРЕ;
- підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу у частині надання НКРЕ достовірної інформації щодо провадження господарської діяльності з розподілу природного газу;
- підпункту 3.4.17 Ліцензійних умов з розподілу в частині звернення до НКРЕ в установленому порядку для отримання вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності та надання відомостей щодо уникнення можливого ризику для ліцензованої діяльності;
- пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання в частині дотримання вимог законодавства України, а саме, постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 "Про затвердження Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246" шляхом приведення укладених договорів у відповідність до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання.
3. Попереджено ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" про необхідність усунення до 01.03.2013 порушень підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов з постачання в частині провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом та з розподілу газу лише на території, затвердженій НКРЕ.
4. ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" не допускати надалі вищевказані порушення Ліцензійних умов з постачання та Ліцензійних умов з розподілу.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 13.03.2013 р. у справі №801/104/13-а, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2013 р., позовні вимоги були задоволені частково. Визнано протиправним та скасовано пункт 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України "Про накладення штрафу на ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" № 1481 від 22.11.2012 року. В іншій частині в позові було відмовлено (а.с. 78-93 том 1).
Судом встановлено, що у період з 15.07.2013 р. по 02.08.2013 р. Відділом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України в АР Крим проведено планову перевірку дотримання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом (далі - Ліцензійні умови з постачання) та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ (далі - Ліцензійні умови з розподілу) ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" за період діяльності з 01.01.2012 по 31.12.2012, про що складений акт від 02.08.2013 року № 16 (а.с.18-33 том 1).
Перевіркою встановлено порушення позивачем:
1. підпункту 2.1.2 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договору про транспортування природного та нафтового газу розподільними трубопроводами;
2. підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов з постачання в частині провадження господарської діяльності лише на території, затвердженій НКРЕ;
3. підпункту 2.1.4 п. 2.1 розділу ІІ та п.п.3.4.2 п. 3.4 розділу ІІІ Ліцензійних умов з розподілу в частині забезпечення надійності, стабільності роботи та безаварійності експлуатації газорозподільних мереж та утримання обладнання відповідно до технічних характеристик;
4. пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання та пункту 3.9 Ліцензійних умов з розподілу в частині дотримання вимог законодавства України та нормативно-технічних документів, а саме: статті 20 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" щодо надання під час перевірки всіх необхідних для проведення перевірки документів та забезпечення умов її проведення;
5. пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання та пункту 3.9 Ліцензійних умов з розподілу в частині дотримання вимог законодавства України та нормативно-технічних документів, а саме: статті 20 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" щодо надання під час перевірки всіх необхідних для проведення перевірки документів та забезпечення умов її проведення та вимог розділу 6 Постанови НКРЕ від 19.04.2012 р. №420 "Про затвердження Порядку доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України" в частині дотримання умов приєднання та підключення об'єктів замовників до газових мереж;
6. підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу в частині надання НКРЕ достовірної інформації та п.п. 3.8.2 а) Ліцензійних умов з розподілу в частині ненадання на вимогу НКРЕ обґрунтування відповідності тарифу на транспортування газу розподільними трубопроводами фактичним складовим його витрат та прибутку; б) використання коштів, отриманих за рахунок надання послуг з транспортування газу розподільними трубопроводами, за цільовим призначенням;
7. підпункту 2.2.6 пункту 2.2 розділу ІІ Ліцензійних умов з постачання; підпункту 2.2.6 пункту 2.2 розділу ІІ, підпункту 3.4.17, 3.4.18 пункту 3.4 розділу ІІІ Ліцензійних умов з розподілу в частині здійснення інших видів діяльності без встановлених НКРЕ вимог; підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з постачання щодо надання НКРЕ достовірної інформації;
8. підпункту 2.2.6 пункту 2.2 розділу ІІ Ліцензійних умов з постачання; підпункту 3.4.17, 3.4.18 пункту 3.4 розділу ІІІ Ліцензійних умов з розподілу в частині здійснення інших видів діяльності без встановлених НКРЕ вимог;
9. підпункту 3.1.1 Ліцензійних умов з постачання та підпункту 3.1.1 Ліцензійних умов з розподілу в частині надання звітності НКРЕ у порядку, встановленому Постановами НКРЕ від 23.11.2005 № 1044 та від 04.10.2012 р. №1258;
10. підпункту 3.4.15 пункту 3.4 розділу ІІІ Ліцензійних умов з розподілу в частині розроблення та затвердження плану перспективного розвитку газорозподільних мереж та погодження його з місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких буде проводитися газифікація, Мінпаливенерго та НКРЕ;
11. пункту 3.9 Ліцензійних умов з розподілу в частині дотримання вимог законодавства України та нормативно-технічних документів, а саме: постанови НКРЕ від 29.05.2003 р. №476 (із змінами від 23.06.2011 р. №1075) в частині неопублікування в ЗМІ результатів досліджень фізико-хімічних властивостей природного газу;
12. пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання та пункту 3.9 Ліцензійних умов з розподілу в частині дотримання вимог законодавства України та нормативно-технічних документів щодо якості надання послуг, а саме: п. 3.1 Порядку формування інвестиційних програм газопостачальних, газорозподільних, газотранспортних та газозберігаючих підприємств, затвердженого Постановою НКРЕ від 28.11.2011 р. №2255 в частині подання до НКРЕ інвестиційної програми на 2012 рік для розгляду та схвалення.
На підставі акту перевірки Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, 08.08.2013 р. прийнято постанову № 1077 "Про накладення штрафу на ТОВ "Об'єднання Транс - Континенталь" та попередження про необхідність усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ", якою:
1. На позивача накладено штраф у розмірі 50 тис. грн. за порушення:
- підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 пункту Ліцензійних умов з постачання в частині провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом та з розподілу газу лише на території, затвердженій НКРЕ;
- пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання та пункту 3.9 Ліцензійних умов з розподілу в частині дотримання вимог законодавства України та нормативно-технічних документів щодо якості надання послуг, а саме: вимог статті 20 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" щодо надання під час перевірки всіх необхідних для проведення перевірки документів та забезпечення умов її проведення та п. 3.1 Порядку формування інвестиційних програм газопостачальних, газорозподільних, газотранспортних та газозберігаючих підприємств, затвердженого Постановою НКРЕ від 28.11.2011 р. №2255 в частині подання до НКРЕ інвестиційної програми на 2012 рік для розгляду та схвалення;
- ухилення від виконання постанови НКРЕ від 22.11.2012 р. №1481
2. Попереджено ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" про необхідність усунення до 31.12.2013 р. порушень:
- підпункту 2.1.2 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договорів про транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ розподільними трубопроводами;
- підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов з постачання в частині провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом та з розподілу газу лише на території, затвердженій НКРЕ;
- підпункту 3.4.15 Ліцензійних умов з розподілу в частині розроблення та затвердження плану перспективного розвитку газорозподільних мереж;
- підпункту 3.4.17 Ліцензійних умов з розподілу в частині звернення до НКРЕ в установленому порядку для отримання вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності та надання відомостей щодо уникнення можливого ризику для ліцензованої діяльності.
3. ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" не допускати надалі вищевказані порушення Ліцензійних умов з постачання та Ліцензійних умов з розподілу (а.с.15-16 том 1).
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не були надані належні та допустимі докази на спростування викладених в акті перевірки фактів порушення ліцензіатом вимог чинного законодавства в сфері здійснення ліцензованої діяльності з поставки та розподілу природного газу, виявлення яких стало підставою для прийняття відповідачем спірної постанови № 1077 від 08.08.2013.
З такими висновками суду першої інстанції не погоджується судова колегія з огляду на наступне.
Щодо порушення позивачем підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, газу вугільних родовищ та підпункту 2.1.4 пункту Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу вугільних родовищ за регульованим тарифом в частині господарської діяльності з постачання природного та розподілу газу лише на території, затвердженій НКРЕ, колегія суддів вважає необхідним зазначити наступне.
Відповідачем в пункті 7 Акту планової перевірки від 02.08.2013 р. № 16 зазначено, що на момент перевірки розподіл та постачання природного газу на території сіл Спасівка, Новопокрівка, Журавки, Маковське, Бабенкове, Тутовка, Ізюмівка, Первомайське, Ж..Криму, Садове, Ізобільне Кіровського району здійснюється без рішення НКРЕ про розширення території ліцензованої діяльності, кількість населених пунктів та споживачів порівняно з 2011 роком зросла, що свідчить про повторне порушення п. 2.1.3. та п. 2.1.14 Ліцензійних умов.
Разом з тим, судова колегія зазначає, що позивач здійснює постачання та розподіл газу на підставі ліцензій на розподіл природного, нафтового газу та газу (метану) вугільних родовищ (серія AB № 527254) і на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом (серія AB № 527255), наданих НКРЕ. У цих ліцензіях не вказується на яку територію поширюється їх дія (а.с. 36-37 том 1).
Згідно ч.5 ст. 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади чи державний колегіальний орган, здійснюється на всій території України.
Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13 січня 2010 року № 12, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 січня 2010 р. за № 29/17324, затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ (далі: Ліцензійні умови).
Пунктом 3.1. Ліцензійних умов встановлені вимоги, яких повинні дотримуватися ліцензіати при провадженні господарської діяльності з розподілу газу.
Так, підпунктом 3.4.20 Ліцензійних умов встановлено, що у разі зміни ліцензіатом території провадження господарської діяльності з розподілу газу надавати до НКРЕ:
засвідчені в установленому порядку копії документів, які підтверджують право власності або користування на трубопроводи та споруди на них, необхідні суб'єкту господарювання для провадження відповідного виду господарської діяльності;
перелік трубопроводів, що перебувають у власності або користуванні заявника, їх технічну характеристику та інформацію про річні обсяги транспортування газу;
схему трубопроводів, нанесену на географічну карту місцевості;
перелік приладів обліку із зазначенням місць їх встановлення на території провадження господарської діяльності з розподілу газу між ліцензіатом з розподілу газу та ліцензіатами з транспортування газу магістральними трубопроводами та/або з розподілу газу;
відомості про стан матеріально-технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності;
засвідчені в установленому порядку копії актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб'єктами господарювання, трубопроводи яких з'єднані між собою.
Також, слід звернути увагу на те, що на підставі підпункту 3.4.20 Ліцензійних умов, документи надаються у разі зміни території провадження господарської діяльності.
Позивачем зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" територію провадження господарської діяльності не змінювало, а розширювало, таким чином, у даному випадку, при наданні документів треба було керуватися п. 3.4.21 Ліцензійних умов, який передбачає повідомляти НКРЕ про зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.
Під час апеляційного розгляду справи позивач вказував, що розширюючи зони своєї господарської діяльності, починаючи з 2011 року декілька разів надавав відповідачу усі необхідні документи, але, відповідач безпідставно відмовляв, мотивуючи тим, що позивач не має документа, що підтверджує право власності на збудовані газопроводи.
Як встановлено ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.
Стаття 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначені об'єкти нерухомого майна, стосовно яких проводиться державна реєстрація.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 5 вищезазначеного Закону України, у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Колегія суддів звертає увагу, що газопровід відсутній у переліку об'єктів нерухомого майна, стосовно яких проводиться державна реєстрація прав, згідно ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Також, слід зазначити, що відповідно до розділу 2 Інструкції про проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127 та наказу Міністерства юстиції України від 14.04.2009 р. № 660/5, газопроводи відсутні в переліку об'єктів нерухомого майна, які підлягають інвентаризації. Також відсутня методика інвентаризації газопроводів, як окремих об'єктів нерухомого майна.
В матеріалах справи міститься лист начальника КП «Феодосійське міжміське Бюро реєстрації та технічної інвентаризації» від 06.02.2013 р. №01-2/177, в якому зазначено, що замовлення на проведення технічної інвентаризації газопроводів не може бути виконано у зв'язку з відсутністю нормативних актів, які визначають проведення технічної інвентаризації газопроводів. У листі зазначено, що враховуючи зміни чинного законодавства України, такий об'єкт нерухомого майна як газопровід не підлягає технічної інвентаризації, що не дозволяє виконати замовлення(а.с. 37 том 1 ).
У листі начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим від 28.02.2013 р. № 5304/11/3-10 вказано на те, що нормативний акт, який визначає порядок проведення технічної інвентаризації газопроводу, нині відсутній (звор. бік а.с.38 том 1).
Зокрема, позивачем в апеляційній скарзі зазначалось, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" надавалися документи бухгалтерської звітності у якості підтвердження права власності на газопроводи, а саме: копії актів готовності об'єктів до експлуатації, копії актів прийому - передачі форми 03-1, копії наказів про прийом на баланс газопроводів, схему бухгалтерських проводок, копії балансу та фінансової звітності. Крім того, маються рішення сесій сільських рад, згідно яких міжселищні і внутрішньоселищні газопроводи є власністю позивача.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає необґрунтованими висновки відповідача про порушення позивачем підпункту 2.1.3 та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов.
Щодо порушення пункту 3.8 Ліцензійних умов з постачання та п. 3.9 Ліцензійних умов розподілу в частині дотримання законодавства України, нормативно-технічних документів щодо якості надання послуг, слід зазначити наступне.
Відповідачем в п. 10 акту перевірки від 02.08.2013 № 16 вказано, що ліцензіатом не надані документи на запит відділу НКРЕ у АРК від 25.06.2013 № 30-11-17г/336 щодо проектування, будівництва та прийняття до експлуатації газорозподільних мереж та інших об 'єктів і споруд, пов 'язаних з ними єдиним технологічним процесом в 2012 році.
Згідно з п. 3.8. Ліцензійних умов, ліцензіат повинен дотримуватися вимог законодавства України, нормативно-технічних документів щодо якості надання послуг. Тобто у даному випадку якості послуг з постачання або розподілу газу.
Документи щодо проектування, будівництва та прийняття до експлуатації газорозподільних мереж та інших об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом в 2012 році, які вимагав надати відповідач, не пов'язані з наданням послуг з постачання або розподілу газу.
Отже, колегія суддів звертає увагу, що НКРЕ не є органом, який має повноваження на здійснення контролю за будівництвом. Такі повноваження мають Державна архітектурно-будівельна інспекція України та Держгірпромнагляд України.
Позивачем було надано відповідачу ліцензію ДАБІ України на провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури та дозвіл Держгірпромнагляду У країни на виконання роботи підвищеної небезпеки. Повноваження НКРЕ - це здійснення контролю щодо розподілу та постачанню природного газу. Тому, витребування з боку НКРЕ документів щодо проектування, будівництва та прийняття до експлуатації газорозподільних мереж та інших об'єктів і споруд є неправомірним.
Згідно пунктів 11 та 27.5 Акту планової перевірки від 02.08.2013 р. № 16, позивачем не надано відповідачу інформацію щодо надання замовниками технічних умов на підключення, порядку здійснення підключення замовників до газорозподільних мереж в 2012 році.
Разом з тим, Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" не здійснює вищезазначені послуги.
Також, позивач зазначив, що в 2012 році він не видавав технічні умови, оскільки:
- по - перше, товариство здійснює діяльність на підставі договорів про спільну діяльність, які не передбачають такого поняття як «приєднання». Індивідуальні договори про спільну діяльність укладаються за клопотанням-дозволом відповідної сільської ради для домовласників, які пропустили строки, вказані у локальних договорах;
- по-друге, перевірка проводилася за період 2012 року, а Порядок розрахунку плати за приєднання об'єктів замовників до газових мереж не поширювався на відносини, пов'язані з приєднанням замовників до газових мереж або об'єктів, які не є складовими Єдиної газотранспортної системи України (далі: ЄГТСУ), а також у випадку отримання замовником технічних умов на приєднання до газових мереж до 1 січня 2013 року та будівництво яких розпочато до 1 липня 2013 року. Таким чином дія Порядку доступу та приєднання до єдиної газотранспортної системи України на діяльність Об'єднання у 2012 році не поширювалася.
Крім того, позивачем зазначено, що Об'єднання щомісяця надає Комісії звіти про кількість приєднань, згідно форми, яка встановлена НКРЕ, та листа НКРЕ № 30-11-20г/225 від 08.05.2013 р., в яких вказується, що приєднань немає.
Відповідач в обґрунтування висновків посилається на те, що аналіз фактичних витрат, відображених у звіті за формою № 4-НКРЕ-газ не виявив відхилення від витрат, затверджених структурою тарифу, однак бухгалтерських документів (оборотних відомостей, первинних документів), на підставі яких здійснювалося формування витрат, на запит відділу НКРЕ АРК від 25.06.2013 № 30-110-17г/337 ліцензіат не надав.
Судом встановлено, що позивач щоквартально надає звіти, згідно форми 4-НКРЕ-газ, але ніяких зауважень з боку НКРЕ не було. Якого-небудь встановленого переліку первинних документів не існує і тому Об'єднання уточнювало, які ж саме «первині документи та «оборотні відомості» треба надати, але відповіді на це питання не отримано.
Згідно пунктів 13 та 18 Акту планової перевірки від 2.08.2013 р. № 16 «в звітах за формою 4-НКРЕ-газ інформацію щодо здійснення діяльності з будівництва газопроводів ліцензіат не зазначає, бухгалтерські документи щодо розподілу доходів та витрат комісії не надано (запит від 25.06.2013 № 30-10-17г/336), що є порушенням ст. 20 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» щодо надання під час перевірки всіх необхідних для проведення перевірки документів та забезпечення умов її проведення».
Зокрема, постановою Окружного адміністративного суду від 13.03.2013 по справі № 801/104/13-а встановлено, що у позивача немає порушень щодо заповнення форми 4-НКРЕ-газ.
Постановою Окружного адміністративного суду від 13.03.2013 по справі № 801/104/13-а було визнано протиправним та скасовано пункт 1 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України "Про накладення штрафу на ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" № 1481 від 22.11.2012 року.
Відповідно до ч.1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Частиною 2 ст. 255 КАС України визначено, що обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Аналогічне правило встановлено ч. 1 ст. 72 КАС України, а саме: обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Щодо порушення пункту 3.1 Порядку формування інвестиційних програм газопостачальних, газорозподільних, газотранспортних та газозберігаючих підприємств, затвердженого постановою НКРЕ від 28.11.2011 р. № 2255, у частині подання НКРЕ інвестиційної програми для розгляду та схвалення, судова колегія зазначає наступне.
Згідно пункту 27.3 Акту планової перевірки від 02.08.2013 р. № 16, «TOB «Об'єднання Транс - Континенталъ» інвестиційна програма на 2012 рік схвалена не була, оскільки підприємством не виконано вимоги п. 1 та п. 2 протокольного рішення Комісії від 1.9.04.2012 в частині ненадання інвестиційної програми газопостачального та газорозподільного підприємства на 2012 рік».
Відповідно до протокольного рішення від 19.04.2012 № 16 ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" не надало НКРЕ в термін до 23.04.2012 інвестиційну програму підприємства на 2012 рік, а також необхідні документи та матеріали відповідно до п. 2.4 Порядку формування інвестиційної програми газопостачальних, газорозподільних, газотранспортних та газозберігаючих підприємств, затвердженого постановою НКРЕ від 28.11.2011 № 2255 (далі - Порядок №2255).
Стверджуючи про протиправність таких висновків, позивач вказує на те, що звертався до Комісії щодо погодження інвестиційної програми на 2012 рік, проте Комісією дані звернення не були розглянуті. При цьому, зауважує, що враховуючи, що відповідь ним отримана так і не була, а також те, що листом від 17.10.2012 № 378 TOB "Об'єднання Транс-Континенталь" надало до НКРЕ, в тому числі, звіт про виконання інвестиційної програми за 2012 рік, порушень ним допущено не було.
Судом встановлено, що листом №162 від 27.04.2012 р. ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" направило на адресу НКРЕ для розгляду інвестиційну програму на 2012 рік з технічними та фінансово-економічними параметрами по розподілу та поставці природного газу.
Листом від 11.05.2012 №2939/24/47-12 НКРЕ повідомила TOB "Об'єднання Транс-Континенталь" про невідповідність інвестиційної програми, що була подана Позивачем з листом від 27.04.2012 № 162, вимогам Порядку №2255. При цьому в зазначеному листі відповідачем було детально розписано, які саме пункти Порядку №2255 не були враховані TOB "Об'єднання Транс-Континенталь".
Листом НКРЕ від 18.05.2012 №3090/24/47-12 було повідомлено TOB "Об'єднання Транс-Континенталь" про невідповідність інвестиційної програми, що була подана листом від 14.05.2012 №178, вимогам Порядку №2255, зокрема, інвестиційні програми були не підписані та подані без печатки.
Листом НКРЕ від 26.06.2012 № 3988/24/47-12 було додатково повідомлено про невиконання протокольного рішення НКРЕ від 19.04.2012, а також зазначено про відповідальність за правопорушення на ринку природного газу, згідно п.5 статті 23 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу".
Листом №278 від 24.07.2012 р. TOB "Об'єднання Транс-Континенталь" направило на адресу НКРЕ інвестиційні програми газорозподільного та газопостачального підприємства на 2012 рік.
Вказані інвестиційні програми, за твердженням позивача, НКРЕ розглянуті не були, як і не була надана будь-яка відповідь стосовно цих програм. Крім того, позивач зазначив, що разом із супровідним листом №378 від 17.10.2012 р. ним були надані НКРЕ звіти про виконання інвестиційних програм на 2012 рік, які також були залишені відповідачем поза увагою.
Відповідно до пунктів 3.3-3.7 Порядку №2255, у разі встановлення невідповідності інвестиційної програми вимогам цього Порядку в частині оформлення, затвердження та погодження інвестиційна програма не розглядається, про що повідомляється ліцензіат протягом п'яти днів з дня її надходження до НКРЕ.
Після усунення ліцензіатом зазначених невідповідностей інвестиційна програма подається до НКРЕ.
У разі відповідності інвестиційної програми вимогам цього Порядку в частині оформлення, затвердження та погодження інвестиційна програма розглядається відповідним структурним підрозділом НКРЕ, який проводить аналіз:
обґрунтування необхідності та доцільності проведення робіт, закупівлі основного обладнання, матеріалів, апаратного та програмного забезпечення, окремо по кожному заходу інвестиційної програми, включаючи строк окупності та визначення економічного ефекту від упровадження зазначених заходів інвестиційної програми;
обґрунтування вартості запланованих робіт та закупівель товарів, зведені кошториси проектів робіт, що передбачені інвестиційною програмою;
джерел фінансування інвестиційної програми, усього, а також окремо по кожному виду робіт, розрахованих відповідно до чинних структур тарифів та планів щодо інших надходжень на планований період.
У разі наявності зауважень та пропозицій до інвестиційної програми вони надаються ліцензіату письмово у формі листа, а пояснення, обґрунтування та пропозиції ліцензіата приймаються НКРЕ протягом десяти днів з дня отримання ліцензіатом таких зауважень та пропозицій, але не пізніше першого грудня, що передує планованому періоду.
Пояснення, обґрунтування та пропозиції ліцензіата розглядаються відповідним структурним підрозділом НКРЕ протягом десяти робочих днів з дати їх отримання НКРЕ.
У разі відсутності за результатами проведеного аналізу зауважень до інвестиційної програми відповідний структурний підрозділ НКРЕ готує подання на відкрите засідання НКРЕ щодо схвалення інвестиційної програми.
У разі визнання на відкритому засіданні НКРЕ необґрунтованими окремих розділів інвестиційної програми або їх складових ці розділи чи їх складові ліцензіату пропонується виключити, а кошти, передбачені на їх фінансування, можуть бути вилучені зі структури тарифу або перерозподілені ліцензіатом між іншими розділами інвестиційної програми за пропозицією НКРЕ. Якщо ліцензіат не погоджується із зазначеним, НКРЕ може прийняти рішення щодо проведення відповідної експертизи.
Слід зазначити, що в запереченнях на позовну заяву відповідач не оспорює факту отримання ним від позивача інвестиційних програм, надісланих разом із листом №278 від 24.07.2012 р., та зазначає, що вказані інвестиційні програми були розглянуті на засіданні НКРЕ 26.07.2012, що було проведено у формі відкритого слухання за участю представника позивача, на підтвердження чого надав відповідний витяг з протоколу №31 від 26.07.2012 р.
Також, відповідач зазначає, що за результатами їх розгляду було встановлено невідповідність поданих інвестиційних програм вимогам Порядку №2255 та прийнято протокольне рішення про зобов'язання TOB "Об'єднання Транс - Континенталь" надати Комісії до 03.08.2012 інвестиційні програми на 2012 рік, які відповідають вимогам Порядку №2255.
Проте, вказані твердження відповідача не є переконливими, оскільки наданий НКРЕ витяг з протоколу №31 від 26.07.2012 р. взагалі не містить інформації про розгляд на засіданні поданих позивачем разом із супровідним листом №278 від 24.07.2012 р. інвестиційних програм, оскільки відображає лише вирішення питання про порушення TOB "Об'єднання Транс - Континенталь" Ліцензійних умов з постачання та розподілу та містить протокольне рішення про спонукання позивача надати до 03.08.2012 року інвестиційні програми на 2012 рік, які відповідають вимогам Порядку №2255, та при цьому не зазначено які саме інвестиційні програми були розглянуті на засіданні та чи були вони розглянуті взагалі.
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи ненадання відповідачем належних доказів розгляду інвестиційних програм, направлених ТОВ "Об'єднання Транс - Континенталь" разом із супровідним листом №278 від 24.07.2012 р., та інформування про результати такого розгляду, колегія суддів вважає вірним доводи позивача про те, що фактично вказані інвестиційні програми НКРЕ розглянуті не були.
Отже, викладений Відділом НКРЕ в АР Крим в пункті 27.3 акта планової перевірки висновок про невиконання TOB "Об'єднання Транс-Континенталь" вимог п.1 та п.2 Протокольного рішення Комісії від 19.04.2012 р. у вигляді ненадання інвестиційної програми газопостачального та газорозподільного підприємства на 2012 рік, судова колегія вважає необґрунтованим у зв'язку з недоведенням відповідачем під час розгляду справи відповідності цього висновку фактичним обставинам справи.
Щодо ухилення позивача від виконання постанови НКРЕ № 1481 від 22.11.2013, а саме :
- укласти договір з ПАТ «Кримгаз»;
- надати НКРЕ виправлені звіти за формою 4-НКРЕ-газ;
- здійснювати розподіл та постачання газу на території, яка затверджена НКРЕ, слід зазначити наступне.
Під час апеляційного розгляду справи встановлено, що ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" укладені наступні договори:
- з НАК "Нафтогаз України" - договір купівлі-продажу природного газу №14/2624/11 від 30.09.2011 р.;
- з ДК "Укртрансгаз" - договір транспортування природного газу магістральними трубопроводами №1109011059/Н27 від 27.09.2011 р.;
- з ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" - договір на транспортування природного газу магістральними трубопроводами №1166-ТГ-2012 від 26.12.2011 р.;
- з ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - договір про закупівлю за державні кошти послуг з транспортування природного газу розподільними трубопроводами №5 від 31.01.2011 р.
При цьому, Відділом зазначено, що ліцензіатом не укладений договір з ПАТ "Кримгаз" на транспортування природного газу розподільними газопроводами на 2011, 2012, 2013 роки в Сімферопольському районі (с. Красна зорька).
На підставі викладеного, Відділом був зроблений в акті перевірки висновок про те, що неукладення договору на 2013 рік свідчить про повторне порушення позивачем підпункту 2.1.2 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договору з транспортування газу розподільними газопроводами.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що законодавством не передбачена необхідність укладання будь-якого договору між двома ліцензіатами - газорозподільними підприємствами. Позивачем укладений договір з власником газу - НАК "Нафтогаз України" та договір на транспортування природного газу магістральними трубопроводами з ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз". Договір на транспортування природного газу розподільними газопроводами у позивача відсутній, так як відсутні замовники послуг (окрім населення). При цьому, у даному випадку між позивачем та ПАТ "Кримгаз" має бути укладений договір про спільне використання газорозподільних мереж, аналогічний Типовому договору про спільне використання технологічних електричних мереж, передбаченому Правилами користування електричною енергією.
Також, Відділом НКРЕ зазначено, що ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" не виконало вимоги п. 2 та п. 3 постанови НКРЕ №1481 від 22.11.2012 р. в частині усунення порушень підпункту 2.1.2 Ліцензійних умов з постачання; підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу; підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов з постачання.
Однак, суд звертає увагу на те, що згідно з постановою НКРЕ №1481 від 22.11.2012 р. порушення ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" вимог підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу було підставою як для накладення штрафу (п. 1), так і для попередження про необхідність усунення порушень.
Як вже зазначалось вище, вчинення позивачем порушень підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу було спростовано Окружним адміністративним судом АР Крим при винесенні постанови від 13.03.2013 р. у справі №801/104/13-а, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2013 р., якою був визнаний протиправним та скасований пункт 1 постанови НКРЕ №1481 від 22.11.2012 р.
При винесенні цієї постанови судом була встановлена правомірність формування позивачем показників, які відображені в звітності форми №4-нкре-газ, а отже факти, встановлені цією постановою, є преюдиціальними та не підлягають доказуванню .
За таких обставин, з огляду на наявність судового рішення, яке набрало законної сили, суд вважає безпідставним відображення відповідачем в акті перевірки твердження про неусунення ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" виявленого під час проведення попередньої перевірки порушення підпункту 3.1.4 Ліцензійних умов з розподілу в частині надання НКРЕ достовірної інформації, а саме: ненадання до НКРЕ виправлених звітів за формою №4-нкре-газ.
Попередження про усунення допущеного позивачем порушення підпункту 2.1.3 Ліцензійних умов з розподілу та підпункту 2.1.4 Ліцензійних умов з постачання в частині провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом та з розподілу газу лише на території, затвердженій НКРЕ, досліджена судом вище.
Щодо порушення підпункту 3.4.15 Ліцензійних умов з розподілу в частині розроблення та затвердження плану перспективного розвитку газорозподільних мереж, колегія суддів зазначає наступне.
Так, в пункті 19 акта перевірки Відділом НКРЕ в АР Крим зазначено, що ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" не надало погоджений з місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких буде проводитися газифікація, План перспективного будівництва та розвитку газових мереж на 2012-2014 роки.
Відповідно до підпункту 3.4.15 Ліцензійних умов, ліцензіат зобов'язаний протягом одного року з моменту видачі ліцензії розробити та затвердити план перспективного розвитку газорозподільних мереж на наступні 5 років за погодженням з місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких буде проводитись газифікація, Мінпаливенерго України та НКРЕ.
План перспективного розвитку щорічно переглядається та уточнюється, зміни та доповнення погоджуються з місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, на території яких проводитиметься газифікація, Мінпаливенерго України та НКРЕ.
Позивачем зазначено, що Об'єднання отримало ліцензію у липні 2005 року, а тому обов'язок по розробленню відповідного плану перспективного розвитку стосується лише періоду часу 2005-2010 роки.
Крім того, позивачем укладений Генеральний договір з районною державною адміністрацією та локальні договори з місцевими (сільськими або селищними) радами, якими передбачено газифікацію цих населених пунктів, а тому, враховуючи, що законодавчо форма плану не затверджена, у даному випадку, вказані договори і є планом перспективного розвитку газорозподільних мереж.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає безпідставними висновки відповідача про порушення позивачем підпункту 3.4.15 Ліцензійних умов з розподілу в частинні розроблення та затвердження плану перспективного розвитку газорозподільних мереж.
Щодо порушення позивачем підпункту 3.4.17 Ліцензійних умов, в частині звернення до НКРЕ в установленому порядку для отримання вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності та надання відомостей щодо уникнення можливого ризику для ліцензованої діяльності, колегія суддів зазначає наступне.
В пункті 17 акта перевірки Відділом НКРЕ в АР Крим зазначено, що розпорядженням НКРЕ України від 13.12.2012 р. №168-р ТОВ "Об'єднання Транс - Континенталь" відмовлено в установленні вимог щодо провадження іншого, крім ліцензованих, виду діяльності.
Відділом НКРЕ в АР Крим зазначено, що ним були отримані звернення мешканців с. Партизани Кіровського району та с. Урожайне Сімферопольського району про отримання позивачем коштів за газифікацію населення.
На підставі цього, Відділом був зроблений висновок про фактичне отримання Об'єднанням доходів від інших видів діяльності без встановлених НКРЕ вимог та надання недостовірної інформації щодо інших, крім ліцензованих, видів діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, для провадження ліцензованих видів діяльності ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" отримало ліцензію на господарську діяльність, що пов'язана зі створенням об'єктів архітектури (за переліком робіт) серія АЕ №181567, строк дії до 12.09.2017 р., дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки №468.11.43.40.20.2, дозвіл дії з 08.09.2011 р. по 08.09.2016 р.
Разом з тим, ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" здійснює діяльність на підставі договорів про спільну діяльність.
Згідно п.1.2. Генерального договору газифікації Кіровського району в АР Крим, Об'єднання виконує газифікацію населених пунктів, яка включає в себе проектування, будівництво та експлуатацію газопроводів.
Згідно п.2.2.6 Ліцензійних умов, ліцензіат не має права займатися іншими видами господарської діяльності, якщо вони перешкоджають або можуть перешкоджати належному виконанню господарської діяльності з розподілу газу.
Таким чином, оскільки газопроводи, які будує Об'єднання за власні кошти, не продає, а залишає у своєї власності (приймає на баланс), то у позивача відсутній дохід від здійснення цього виду діяльності. У даному випадку діяльність з будівництва газопроводів ніяк не перешкоджає у виконанні діяльності з постачання газу.
Стосовно звернення мешканців населених пунктів, колегія суддів погоджується з доводами позивача, що згідно локальних та індивідуальних договорів газифікація населених пунктів - це спільна діяльність Об'єднання та мешканців населених пунктів, які вносять свій внесок у спільну діяльність як грошовими коштами, так і виконуючи певні види робот.
З огляду на зазначене, колегія суддів вважає безпідставними висновки відповідача про порушення позивачем підпункту 3.4.17 Ліцензійних умов, в частині звернення до НКРЕ в установленому порядку для отримання вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності.
Аналіз наведених норм та обставин, дає судовій колегії право на висновок, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв в межах та у спосіб, які не передбачені чинним законодавством. Зазначені дії є протиправними та необґрунтованими, що призводить до порушення прав позивача.
З урахуванням викладеного, судова колегія дійшла висновку про недоведеність відповідачем достатніх доказів необґрунтованості позовних вимог, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки не суперечать вимогам діючого законодавства та підтверджені матеріалами справи.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Постанова суду не відповідає вищевказаним нормам процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
Посилання суду першої інстанції на судові рішення у справах № 801/104/13-а, № 2а-4474/12/0170/28у даному випадку не впливають на вирішення цієї справи, оскільки у вищевказаних справах були встановлені інші обставини, які не стосуються предмету та підстав даного позову.
Керуючись ст.195, ст.196, п.3 ч.1ст.198, п.1, п.4 ч. 1 ст. 202, ч. 2 ст. 205, ст.207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 у справі № 801/9062/13-а - скасувати, прийняти нову постанову.
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) "Про накладення штрафу на TOB "Об'єднання Транс - Континенталь" та попередження про необхідність усунення порушень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ" від 08.08.2013 р. № 1077.
Постанова набирає законну силу з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 10 лютого 2014 р.
Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва
Судді підпис В.А.Омельченко
підпис А.С. Цикуренко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.А.Санакоєва