Ухвала від 25.09.2013 по справі 801/7704/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА

про залишення заяви про скасування заходів реагування без задоволення.

25 вересня 2013 р.Справа № 801/7704/13-а

Суддя окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Трещова О.Р., розглянув у порядку скороченого провадження заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про скасування заходів реагування по справі за позовом В.о. прокурора Бахчисарайського району АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в АР Крим

про застосування заходів заборони

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом В.о. прокурора Бахчисарайського району АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування адміністративно-запобіжного заходу реагування у виді тимчасової заборони експлуатації кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1", яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, до усунення порушень, вказаних в акті перевірки дотримання санітарного законодавства ГУ Держсанепідслужби України від 23.07.2013 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.08.2013 року відкрите скорочене провадження в адміністративній справі, залучено до участі Головне управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в АР Крим.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.08.2013 року позов задоволено, тимчасово заборонено діяльність кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1", яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яка здійснюється Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, до усунення порушень, вказаних в акті перевірки дотримання санітарного законодавства ГУ Держсанепідслужби України від 23.07.2013 року.

Вказана постанова була оскаржена Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в апеляційному порядку.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2013 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду АРК від 21.08.2013р. залишено без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду АРК від 21.08.2013р. залишено без змін.

Ухвалою окружного адміністративного суду АРК від 25.09.2013 року виправлено описку в постанові від 21.08.2013 року в частині вірної назви відповідача, оскільки в постанові було зазначено "фізична особа-підприємець ОСОБА_1", а належною назвою є "фізична особа-підприємець ОСОБА_1".

23 вересня 2013 року до Окружного адміністративного суду АРК надійшла заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про скасування заходів реагування обґрунтованість яких підтверджена постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.08.2013 року по справі №801/7704/13-а за позовом В.о. прокурора Бахчисарайського району АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування адміністративно-запобіжного заходу реагування у виді тимчасової заборони експлуатації кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Заява мотивована тим, що обставини, які стали підставою для вжиття адміністративно-запобіжного заходу реагування, усунуті, що підтверджується результатами дослідження змивів та результатами санітарно-мікробіологічного дослідження.

Перевіривши доводи викладені в заяві, та докази надані до заяви щодо усунення порушень встановлених перевіркою суд вважає, що заяву про скасування заходів реагування згідно постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.08.2013 у справі № 801/7704/13-а необхідно залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 12 ст.183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.13 ст.183-2 КАС України заява про скасування заходів реагування підлягає розгляду та вирішенню суддею одноособово з повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом п'яти днів з дня її отримання судом.

Неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження.

Вивчивши всі документи, надані позивачем, суд вважає можливим розглянути заяву без проведення засідання та виклику осіб у порядку письмового провадження.

Суд зазначає, що під час розгляду документів і матеріалів справи в порядку скороченого провадження по справі, судом встановлені наступні факти.

В ході проведення Головним управлінням Держсанепідслужби в АР Крим позапланової перевірки дотримання вимог санітарного законодавства кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" розташованого на трасі Сімферополь - Бахчисарай за адресою: АДРЕСА_1, були виявлені наступні порушення:

1. На підприємстві не проведений поточний ремонт. Внутрішнє оздоблення приміщень (мийна кухонного та столового посуду, приміщення для приготування перших страв, цех холодних закусок, гарячий цех, м'ясний цех, роздаточна) не відповідає вимогам санітарних норм, плиточне покриття місцями порушене, що не дозволяє якісно проводити прибирання та санітарну обробку, (п. 8.4, п.8.5, п.8.6 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

2. Приміщення закладу не утримуються в чистоті, прибирання проводиться неякісно (п.8.3 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

3. В мийному приміщення не обладнана вентиляція (п.5.2 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

4. В м'ясному цеху до раковин для миття рук не підведена гаряча вода, раковина несправна (п.8.2 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

5. Не підведена гаряча вода до раковини для обробки овочів (п.3.5 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

6. Не забезпечена потоковість технологічного процесу в цеху холодних закусок: через цех холодних закусок доставляється сировина в приміщення для приготування перших страв (п.8.1, п. 9.4, п.11.1 СанПіН 42-123-5777-91 для закладів громадського харчування);

7. Поверхня виробничих столів (в гарячому та м'ясному цехах) виконана з матеріалів не дозволених МОЗ України для контакту з харчовими продуктами (п.п. 9.2 СанПіН)

8. Кухонні меблі (шаф для зберігання запасу столового посуду, шафи в мийному приміщенні) не відповідають гігієнічним вимогам, не дозволяють якісно проводити санітарну обробку (п. 9.2 СанПіН 42-123-5777-91);

9. Не весь виробничий інвентар (дошки, ножі) промаркований (п. 9.8 СанПіН 42-123-5777-91);

10. Кухонний посуд не укомплектований, використовується посуд з порушеним емалевим покриттям (п.п.9.11 СанПіН 42-123-5777-91)

11. Порушуються правила зберігання харчових продуктів: в холодильниках харчові продукти, напівфабрикати на яких відсутнє маркування з зазначенням дати та часу виготовлення, порушуються терміни зберігання продуктів (п. 10.5, п.10.9 СанПіН 42-123-5777-91);

12. В холодильниках зберігаються консерви домашнього виготовлення (п. 10.5 СанПіН 42-123-5777-91);

13. Не представлені документи про безпеку та якість (декларація виробника на молочні продукти ( п. 10.5 СанПіН 42-123-5777-91).

Крім того, в акті зазначено, що на підприємстві встановлене, технологічне обладнання: газові плити 4 на 16 конфорок, жарочний шаф, 3 холодильника побутових та холодильна камера, м'ясорубка. Також обладнаний мангал в приміщенні.

Також в акті вказано, що на момент перевірки на підприємстві відсутнє електропостачання в деяких приміщеннях, зі слів адміністратора 23.07.2013 відбулася поломка, не працює перша фаза, планується проведення робіт по відновленню електропостачання. Відсутня гаряча вода у зв'язку з відключенням електроводонагрівача.

У зв'язку з чим не проведені виміри освітленості, роботи вентиляції, шуму та параметрів мікроклімату.

Також судом встановлено, що під час проведення перевірки, було відібрано змиви з обладнання та інвентарю на наявність бактерій групи кишкової палички та патогенної флори, а також проби води з розвідної мережі.

Згідно результатів санітарно-мікробіологічного дослідження води з водопровідної мережі, відібраної в кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1", зразки № 135-138 від 26.07.2013року не відповідають вимогам нормативної документації.

Результати дослідження змивів з обладнання, інвентарю, рук та одягу персоналу на бактерії групи кишкової палички та патогенну флору від 26.07.2013 року свідчать про неякісне проведення санітарної обробки, оскільки в 37,5% змивів виявлено бактерії групи кишкової палички, що свідчить про неякісне проведення санітарної обробки.

Крім того, перевіркою було встановлені порушення правил для підприємств громадського харчування, включаючи кондитерські цехи і підприємства, що виробляють м'яке морозиво СанПин 42-123-5777-91 які викладені в акті перевірки від 23 липня 2013 року.

Пунктами 3.5, 5.2, 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6, 9.2, 9.4, 9.8, 9.9, 9.11, 10.5, 10.9, 11.1 Санітарних правил для підприємств громадського харчування, включаючи кондитерські цехи і підприємства, що виробляють м'яке морозиво передбачено, що Норми витрати води на підприємствах громадського харчування визначаються згідно з додатком 1. Гаряча та холодна вода повинна бути підведена до всіх мийних ванн і раковин з установкою змішувачів, а також до технологічного устаткування, де це необхідно (п. 3.5). Виробнича приміщення підприємств громадського харчування повинні бути обладнані системами вентиляції (п. 5.2). Об'ємно-планувальні та конструктивні рішення приміщень підприємств громадського харчування повинні передбачати послідовність і потоковість технологічного процесу, відсутність зустрічних потоків сировини, напівфабрикатів і готової продукції, використаного і чистого посуду, а також руху відвідувачів і персоналу (п. 8.1). Санітарно-побутове забезпечення працюючих на підприємствах громадського харчування повинно здійснювати відповідно до чинного Сніпом "Адміністративні та побутові будівлі" (п. 8.2). Всі приміщення підприємств повинні утримуватися в чистоті, для чого щодня необхідно виробляти ретельне прибирання: підмітання вологим способом і миття підлоги, видалення пилу, протирання меблів, радіаторів, підвіконь, миття та дезінфекцію раковин і унітазів (п. 8.3). У м'ясному, птіцегольевом, рибному цехах підлоги слід мити не рідше 2 разів за зміну гарячою водою з додаванням 1-2%-ного розчину кальцинованої соди або ін миючих засобів, а в кінці зміни 1%-ним розчином хлорного вапна (додаток 6) . Стіни щодня протирають дрантям, змоченою в розчині кальцинованої соди (п. 8.4). Щотижня, із застосуванням миючих засобів повинні проводитися миття стін, освітлювальної арматури, чищення скла від пилу і кіптяви і т. п. (п. 8.5). Один раз на місяць підприємство закривається на санітарний день з генеральним прибиранням, дезінфекцією і дератизацією приміщень (п. 8.6). Матеріали, використовувані для виготовлення технологічного обладнання, інвентарю, посуду, тари, а також миючі та дезінфікуючі засоби повинні бути дозволені Міністерством охорони здоров'я СРСР (п. 9.2). Технологічне та холодильне обладнання розміщують з урахуванням послідовності технологічного процесу так, щоб виключити зустрічні і перехресні потоки сировини, напівфабрикатів і готової продукції, а також забезпечити вільний доступ до нього і дотримання правил техніки безпеки на робочих місцях (п. 9.4). Обробні дошки повинні бути марковані відповідно до оброблюваних на них продуктом: "СМ" - сире м'ясо, "СР" - сира риба, "СО" - сирі овочі, "ВМ" - варене м'ясо, "ВР" - варена риба, "ВО "- варені овочі, "МГ"- м'ясна гастрономія, "Зелень", "КО" - квашені овочі, "Оселедець", "Х"- хліб, "РГ" - рибна гастрономія. Необхідно мати достатній запас обробних дощок. Обробні ножі також повинні бути промарковані (п. 9.8). Виробничий інвентар і інструменти після промивки з додаванням миючих засобів і ополіскування слід ошпарити окропом (п. 9.9). Кількість одночасно використовуваної столового посуду і приладів повинна відповідати нормам оснащення підприємств, але не менше трикратного кількості по числу місць (п. 9.11). Харчові продукти, що надходять на склади підприємств громадського харчування, повинні відповідати вимогам діючої нормативно-технічної документації, знаходитися в справній чистій тарі і супроводжуватися документами, що засвідчують їх якість, а також маркувальним ярликом на кожному тарному місці (ящику, флязі, коробці) з вказівкою дати , години виготовлення і кінцевого терміну реалізації (п. 10.5). Прийняті на зберігання продукти перекладають у чисту, промарковану відповідно до виду продукту виробничу тару або зберігають у тарі постачальника (бочки, ящики, фляги, бідони та ін.) (п. 10.9). При приготуванні страв, кулінарних і кондитерських виробів на підприємствах громадського харчування необхідно суворо дотримуватися потоковість виробничого процесу (п. 11.1).

Під час розгляду справи судом було встановлено, що методичні рекомендації від 31.12.1982 р. № 2657 (як і інші нормативні норми) не встановлюють норми гранично допустимого змісту БГКП в змивах, тому кількісне визначення БГКП в змивах не проводиться. Епідемічне благополуччя підприємства громадського харчування і торгівлі оцінюється на підставі повної відсутності БГКП в змивах з обладнання, інвентарю, посуду, санітарного одягу і ін.

Судом встановлено, що представником відповідача до заяви про скасування заходів реагування були долучені наступні докази:

1. Згідно результатів санітарно-мікробіологічного дослідження води з водопровідної мережі, зразки водопровідної води № 112-115 від 11.09.2013 року дійсно відповідають вимогам нормативної документації.

2. Згідно результатів дослідження змивів з обладнання та інвентарю на наявність бактерій групи кишкової палички та патогенної флори зразки № 2517 -2556 від 11.09.2013 року, вбачається, що на обладнанні відсутні БГКП, але з аналізу взятого під порядковим № 31 "ніж РС" за результатом виявлено БГКП.

Оскільки результатом дослідження змивів від 11.09.2013 р. було встановлено наявність БГКП на ножу, що є не допустимим, суд робить висновок, що відповідачем неякісно було проведено санітарну обробку інвентарю.

Крім того, відповідачем до суду не було надано жодного доказу щодо усунення всіх порушень, які зазначені в акті перевірки та постанові суду від 21.08.2013 року.

Отже суд приходить до висновку, що відповідачем не надано жодного доказу відсутності порушень, які були встановлені під час проведення перевірки, та викладені в акті перевірки дотримання санітарного законодавства ГУ Держсанепідслужби України від 23.07.2013 року, тому у суду відсутні підстави для скасування заходів реагування щодо тимчасової заборони діяльності кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1", яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яка здійснюється Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1.

Згідно ст.183-2 КАС України за результатами розгляду заяви про скасування заходів реагування суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.

Таким чином, якщо відповідач усуне порушення, які перешкоджають здійсненню діяльності з надання послуг громадського харчування та надасть суду відповідні та належні докази, суд за наслідками розгляду такої заяви може прийняти рішення про скасування заходів реагування.

Оскільки станом на 25.09.2013 року такі докази відповідачем не надані, а здійснення діяльності з порушення санітарно-гігієнічних умов створює небезпеку для здоров'я необмеженого кола осіб, які отримують послуги в даному закладі, суд вважає, що заява про скасування заходів реагування задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без задоволення заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про скасування заходів реагування від 17.09.2013 р.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо.

Суддя Трещова О.Р.