Рішення від 11.02.2014 по справі 904/9971/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.14р. Справа № 904/9971/13

За позовом Публічного акціонерного товариства "Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205", м.Дніпропетровськ

до Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради, м.Дніпропетровськ

про зобов'язання виконати умови договору, а саме видати довідку про виконання вимог по внеску забудовника

Суддя Красота О.І.

Представники:

від позивача: Березовська Н.П., дов. №39-Д від 12.12.2013 року;

від відповідача: Таслицька В.О., дов. №10/15-9 від 17.01.2014 року;

СУТЬ СПОРУ:

Публічне акціонерне товариство "Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205" (далі-Позивач) звернулось до господарського суду з позовом до Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (далі-Відповідач) в якому просить суд зобов'язати Відповідача виконати умови Договору №338/3 про внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська та видати довідку Позивачу про виконання вимог по сплаті внеску.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням Відповідачем умов Договору №338/3 про внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська (Внесок) від 07.06.2010 року в частині видачі довідки про виконання Позивачем вимог по сплаті Внеску у зв'язку з намірами останнього здійснити реконструкцію павільйону під магазин автозапчастин за адресою: вул. Калинова, 87.

21.01.2014 року Відповідач направив на адресу господарського суду відзив на позовну заяву, з урахуванням якого просив в задоволенні позову відмовити.

07.02.2014 року Відповідачем на адресу суду направлено докази внесення змін до спільного договору.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання з'явився, посилаючись на відзив на позов та докази внесення змін до договору, просив суд в задоволенні позову відмовити.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу сторонами не подавалось.

В порядку ст. 85 ГПК України, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника Позивача та Відповідача, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з рішенням Дніпропетровської міської ради №14/5 від 15.12.2010 року (а.с.58-59), та рішенням Дніпропетровської міської ради №37/21 від 29.02.2012 року (а.с.70) якими затверджено Положення про фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради (а.с.60-69, 71-82), Фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради є правонаступником фінансового департаменту Дніпропетровської міської ради та управління економіки Дніпропетровської міської.

Згідно вказаного вище Положення, Фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради є виконавчим органом Дніпропетровської міської ради, а також юридичною особою публічного права, який утримується за рахунок міського бюджету, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства України, печатку їз своїм найменуванням, штампи, бланки та інші реквізити як виконавчий орган міської ради (п.п. 1.1., 1.8. Положення).

Відповідно до нової редакції статуту Позивача, затвердженого протоколом №18 від 28.04.2011 року загальних зборів акціонерів, державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 25.05.2011 року за №12241050013004603, Публічне акціонерне товариство "Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205" є новим найменуванням Відкритого акціонерного товариства " Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205" яке відбулося для приведення його у відповідність до вимог Закону України «Про акціонерні товариства».

07.06.2010 року між Управлінням економіки Дніпропетровської міської ради (далі-Управління економіки) та Відкритим акціонерним товариством "АТП 11205" (далі-Забудовник) був укладений Договір №338/3 про внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська (далі-Договір).

Предметом Договору викладеним у пункті 1.1, є сплата Забудовником внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Дніпропетровська (далі-Внесок), у зв'язку з намірами Забудовника здійснити реконструкцію павільйону під магазин автозапчастин за адресою: вул. Калинова, 87 (далі-Об'єкт).

Згідно з пунктом 1.3 Договору, розмір Внеску, згідно з розрахунком (Додаток №1), становить 95 671 грн. 59 коп. (без ПДВ).

Обов'язки сторін викладені в розділі 2 Договору, а саме:

- 2.1 Замовник зобов'язаний перерахувати Внесок в сумі 95 671 грн. 59 коп. (без ПДВ) на умовах, визначених у Договорі;

- 2.2 Управління економіки зобов'язане в порядку, визначеному Договором, видати Забудовнику довідку про виконання вимог по сплаті Внеску.

Забудовник сплачує Внесок, вказаний у пункті 2.1 Договору, у строки згідно з графіком (Додаток №2 до Договору) на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету за реквізитами, вказаними в даному пункті Договору (п. 3.1 Договору).

Після надходження повної суми Внеску, за вказаними в п. 3.1 Договору реквізитами, Управлінням економіки на протязі трьох робочих днів, з моменту отримання звернення Забудовника, видається довідка про виконання ним вимог по Внеску (п. 3.2 Договору).

Довідка про виконання вимог Внеску видається представнику Забудовника особисто з відміткою про отримання на копії довідки, яка залишається в Управлінні економіки. (п. 3.4 Договору).

Відповідно до пункту 3.5 Договору, при введенні Об'єкту в експлуатацію розмір Внеску, зазначений в пункті 1.3 Договору, коригується виходячи з фактичної вартості та площі збудованого об'єкту.

Відповідно до п. 5.1 Договору, Договір може бути змінено за згодою сторін, шляхом укладання відповідної додаткової угоди.

Пунктом 6.1 Договору передбачено, що він набирає чинності з моменту його підписання та реєстрації в Управлінні економіки та діє до повного його виконання.

Розрахунок внеску наведений у Додатку №1 до Договору та становить 95 671 грн. 59 коп. (а.с.11).

Додатком №2 до Договору (а.с.12) Сторони визначили графік сплати Внеску, згідно якого сума внеску в розмірі 95 671 грн. 59 коп. сплачується наступним чином: 47 835 грн. 79 коп. - до прийняття рішення виконкому міської ради по Об'єкту та 47 835 грн. 79 коп. - підлягає сплаті під час введення Об'єкта в експлуатацію, але не пізніше одного місяця після прийняття Об'єкта в експлуатацію.

На виконання умов Договору та згідно з Додатком №2 (Графіком сплати Внеску) Позивачем перераховано грошові кошти в сумі 47 835 грн. 79 коп., що підтверджується платіжним дорученням №590 від 10.06.2010 року, яке міститься в матеріалах справи. (а.с. 19).

Згідно з декларацією про готовність Об'єкта до експлуатації, зареєстрованою 31.05.2012 року за №ДП14212088286 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області, кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією становить 1 258 159 грн. 00 коп. Крім того, згідно вказаної декларації, закінчений будівництвом Об'єкт вважається таким, що закінчений будівництвом (а.с.13-18).

Після введення Об'єкту в експлуатацію, Позивачем було здійснено оплату другої частини Внеску, яка передбачена Додатком №2 (Графіком сплати Внеску), в сумі 47 835 грн. 80 коп., що підтверджується платіжними дорученнями №831 від 08.08.2012 року на суму 5 000 грн. 00 коп. (а.с.20), №833 від 08.08.2012 року на суму 15 000 грн. 00 коп. (а.с. 21), №994 від 19.09.2012 року на суму 27 835 грн. 80 коп. (а.с. 22).

Відносини сторін на час укладення договору регулювались Законом України "Про планування і забудову територій" №1699-ІІІ від 20.04.2000 року (втратив чинність на підставі Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17.02.2011 року).

Так, відповідно до статті 1 Закону України "Про планування і забудову територій" планування територій - процес регулювання використання територій, який полягає у створенні та впровадженні містобудівної документації, ухваленні та реалізації відповідних рішень; замовник - фізична або юридична особа, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку і подала у встановленому законодавством порядку заяву (клопотання) щодо її забудови для здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об'єкта містобудування.

Статтею 10 Закону України "Про планування і забудову територій" передбачено, що планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.

Частинами 1, 2 статті 23 Закону України "Про планування і забудову територій" визначено, що забудова територій полягає в розміщенні та здійсненні будівництва нових об'єктів, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування існуючих об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств (далі - будівництво). Розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови.

Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки при проектуванні і здійсненні будівництва об'єкта містобудування. (ч. 4 ст. 23 ЗУ "Про планування і забудову територій").

Частинами 1, 2, 3 статті 27-1 ЗУ "Про планування і забудову територій" передбачено, що:

- Створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів належить до відання відповідних органів місцевого самоврядування;

- Замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті;

- Пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту полягає у відрахуванні замовником після прийняття об'єкта в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Величина пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо- та позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (ч. 5 ст. 27-1 ЗУ "Про планування і забудову територій").

Частиною 11 вказаної статті Закону передбачено, що істотними умовами договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є:

- розмір пайового внеску;

- терміни (графік) оплати пайового внеску;

- відповідальність сторін.

Згідно з частиною 12 статті 27-1 Закону, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайового внеску (участі) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

З метою дотримання умов Договору, Позивач направив на адресу Відповідача лист №417 від 16.11.2012 року (а.с.23) в якому просив останнього видати йому довідку про виконання вимог Внеску.

Відповідач листом №10/15-1211 від 29.11.2012 року (а.с.24) повідомив Позивача, що спірний Договір необхідно привести у відповідність до вимог Порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (рішення міської ради №5/14 від 29.07.2011 року) та Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Враховуючи викладене, не отримання Позивачем від Відповідача довідки про виконання ним вимог по сплаті Внеску на виконання вказаного вище Договору, Позивач був вимушений звернутися до господарського суду для зобов'язання Відповідача видати йому довідку про виконання вимог Внеску.

17.02.2011 року було прийнято Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17.02.2011 року, на підставі якого Закон України "Про планування і забудову територій" №1699-ІІІ від 20.04.2000 року втратив чинність.

Пунктом 7 прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом.

Відповідач, направивши на адресу суду 21.01.2014 року відзив на позов за яким просить суд залишити позов Позивача без задоволення (а.с.56-57), посилаючись на пункт 7 прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", вказує на те, що Договір необхідно привести до вимог нового Закону в частині розміру Внеску, який має сплатити Позивач.

Згідно пункту 1 статті 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як вже вказувалось вище, пунктом 5.1 Договору передбачено, що Договір може бути змінено за згодою сторін, шляхом укладання відповідної додаткової угоди.

Таким чином, відмова Відповідача у видачі довідки, яка обумовлена необхідністю привести Договір у відповідність до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", є безпідставною, оскільки для внесення відповідних змін до спірного Договору між сторонами має бути підписана додаткова угода щодо внесення вказаних змін, доказів укладення чи існування якої сторонами суду не надано.

Посилання Відповідача на нібито внесення змін до спірного Договору, яке викладене в листі направленому на адресу господарського суду 07.02.2014 року, є безпідставним, оскільки Відповідачем не подано належних доказів в підтвердження підписання Позивачем додаткової угоди від 29.01.2014 року за №1 до вказаного вище Договору, яка направлена на адресу Позивача під час розгляду справи по суті та примірник якої, направлений також на адресу господарського суду.

Відповідно до ст. ст. 33 та 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, а господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вбачає достатньо підстав для задоволення позовних вимог Позивача в повному обсязі.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі покладаються на Відповідача.

Керуючись ст. ст. 4, 32-34, 36, 43, 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (49000, м.Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 75, ідентифікаційний код 37454174) виконати умови Договору №338/3 від 07.06.2010 року про внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська, укладеного між Управлінням економіки Дніпропетровської міської ради та Відкритим акціонерним товариством "АТП 11205", а саме видати Публічному акціонерному товариству "Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Калинова, 87, ЄДРПОУ 23935584) довідку про виконання вимог по сплаті внеску.

Стягнути з Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради (49000, м.Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 75, ідентифікаційний код 37454174) на користь Публічного акціонерного товариства "Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11205" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Калинова, 87, ЄДРПОУ 23935584) 1 147 грн. 00 коп. - судового збору.

Суддя О.І. Красота

Рішення підписано

11.02.14р