Ухвала від 10.02.2014 по справі 804/2327/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 лютого 2014 р. справа 804/2327/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І.., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Тайс" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу та податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

07 лютого 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Тайс" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ № 753 начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 15.11.2013 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Тайс», за результатми якої складено Акт № 1077/223/23930523 від 22.11.2013 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фінансово - господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України з взаємовідносин з ПП «АТМ» (код ЄДРПОУ 24606641) за період серпень 2012 року, ТОВ «Ривс» (код ЄДРПОУ 34914473) за період червень - серпень 2012 року, їх реальності та повноти відображення в обліку»; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 0000592203 від 17.12.2013 року згідно якого ТОВ «Тайс» визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток в 64611 грн., штрафну санкцію в розмірі 16152,75 грн всього на суму 80763,75 грн.

Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Адміністративний позов не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно частини 1 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.

Частиною 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.

Відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Частиною 5 зазначеної статті встановлено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Отриману Дніпропетровським окружним адміністративним судом позовну заяву підписано представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Тайс" за довіреністю ОСОБА_1, однак, не зазначено повне ім'я, по-батькові такого представника, та не надано належним чином засвідченої довіреності на підтвердження повноважень такого представника, та не надано належним чином завіреної копії статуту ТОВ «Тайс.

Згідно пункту 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Законом України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Статтею 2 даного Закону передбачено, що платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Розмір ставок судового збору визначається відповідно до статті 4 ЗУ «Про судовий збір», відповідно до якої судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних осіб чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. При цьому окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських санкцій та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Відповідної правової позиції дотримується і Вищий адміністративний суд України у листі від 18.01.2012р. № 165/11/13-12 заявлений позивачем адміністративний позов щодо скасування письмових вимог, який впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення коштів, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновим.

Суд зазначає, що 23 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 року № 590-VII, яким внесено зміни у Законі України «Про судовий збір». Таким чином, з 23 жовтня 2013 року змінено ставку судового збору.

Від так, судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.

Частина 3 зазначає, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (абзац перший частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір»).

Як вбачається із матеріалів адміністративного позову, заявлена вимога про визнання протиправним та скасування наказу № 753 начальника Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 15.11.2013 року «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Тайс», за результатми якої складено Акт № 1077/223/23930523 від 22.11.2013 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фінансово - господарської діяльності з питань дотримання вимог податкового законодавства України з взаємовідносин з ПП «АТМ» (код ЄДРПОУ 24606641) за період серпень 2012 року, ТОВ «Ривс» (код ЄДРПОУ 34914473) за період червень - серпень 2012 року, їх реальності та повноти відображення в обліку» являється вимогою немайнового характеру. Судовий збір за такою вимогою становить 73,08 грн. , а позовна вимога щодо скасування податкового - повідомлення - рішення № 0000592203 від 17.12.2013 року, являється вимогою майнового характеру. Судовий збір за такою вимогою становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (80763,75*2% = 1615,28 грн. ). Проте ця сума менше ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, яка на 1 січня 2014 року становить 1827,00 грн. Отже, за подання даного адміністративного позову за вимогу майнового характеру підлягає сплаті 10 % розміру ставки судового збору, а саме 182, 70 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання даного адміністративного позову з вимогами майнового та немайнового характеру, виходячи з його змісту, має становити у сумі 255,78 грн. ( 182,70 грн. + 73,08 грн.).

Отже, за подання адміністративного позову майнового та не майнового характеру, сплаті підлягає судовий збір у розмірі 255,78 грн. з відповідним перерахунком коштів за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989253; банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код банку отримувача (МФО), 805012; рахунок отримувача 31210206784008; код класифікації доходів бюджету 22030001.

Також, позивачем не надано копію адміністративного позову з додатками для направлення відповідачу та документу про сплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху.

Для усунення недоліків судом встановлюється десятиденний строк , з моменту отримання ухвали.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Тайс" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу та податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Позивачеві в десятиденний строк, з моменту отримання ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме подання адміністративного позову із зазначенням ім'я представника, із наданням документу на підтвердження повноважень представника, яким підписано позовну заяву; з наданням копії такого позову для направлення відповідачу із належними додатками; із наданням оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 182,70 грн. (майнові вимоги) та 73,08 грн. (немайнові вимоги) та належним чином завіреної копії статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Тайс».

Роз'яснити позивачу що відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається заявнику, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.І. Озерянська