Ухвала від 03.02.2014 по справі 822/354/14

Справа № 822/354/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 лютого 2014 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області треті особи Державна митна служба України у Хмельницькій області , ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, треті особи Державна митна служба України у Хмельницькій області, ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху, враховуючи наступне.

Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, яка діє з 23.10.2013 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивачем не дотримано вимоги Закону, щодо сплати судового збору, оскільки відповідно до квитанції № 812.459.2 від 31.01.2014 року ним сплачено 73,08 грн., натомість як при поданні адміністративного позову майнового характеру сплачується 10% розміру ставки судового збору, але не менше 182,70 грн.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, надати доказ сплати судового збору в повному обсязі за вимогу майнового характеру.

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, треті особи Державна митна служба України у Хмельницькій області, ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 лютого 2014 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя І.І. Тарновецький