Постанова від 05.02.2014 по справі 812/44/14

9.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

05 лютого 2014 рокуЛуганськСправа № 812/44/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання: Запорожцевій І.В.,

за участю представників сторін:

від позивача: Топольскова І.С. (довіреність №18 від 08.01.2014),

від відповідача: Романчиков С.В. (довіреність №05-17 від 08.01.2014),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луганську справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» про зобов'язання виконати п. 3 вимоги від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація», в якому позивач просив зобов'язати відповідача виконати вимогу від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243, а саме: п.3 (частково), в частині відшкодування збитків у загальній сумі 58024,60 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Державною фінансовою інспекцією в Луганській області, на виконання п. 1.2.3.2 Плану роботи Державної фінансової інспекції в Луганській області на І квартал 2013 року було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності у Державному підприємстві «ОД «Луганськвуглереструктуризація» за період з 01.04.2010 по 31.12.2013. За результатами проведеного контрольного заходу було складено акт ревізії від 23.04.2013 №05-21/007, який було підписано об'єктом контролю 30.04.2013 без заперечень, що свідчить про згоду та визнання відповідачем встановлених порушень.

За результатами ревізії встановлено фінансових порушень на загальну суму 11814,14 тис. грн., з яких, недоотримано фінансових ресурсів - 10639,67 тис. гри., операції проведені з порушенням законодавства, що призвели до втрат - 130,8 тис. грн., інших фінансових порушень - 1 043,67 тис. грн.

Державна фінансова інспекція в Луганській області, керуючись ст. ст. 7, 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 № 2939-ХІІ (зі змінами), направила відповідачу вимогу від 15.05.2013 №12-07-14-14/4243 про усунення порушень з терміном виконання до 24.07.2013.

За результатами оброблення інформації, отриманої від ПАТ «Луганськгаз» встановлено, що в порушення ст. 48 Гірничого закону України від 06.10.1999 №1127 - XIV та ст. 5 «Інструкції про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби», затвердженої наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР від 11.05.1976 №77, у 8-ми випадках пенсіонерам - колишнім працівникам шахт, будинки яких газифіковано, і відповідно, вони не мали права на отримання побутового вугілля, було видано для опалення 53,1 тонни вугілля на загальну суму 70 450,60 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) на зазначену суму.

Відповідно до зворотної інформації від 18.07.2013 №06-2151 даний пункт Вимоги виконаний частково: матеріальну шкоду у сумі 12426,00 грн. було повернуто на розрахунковий рахунок ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» з подальшим перерахуванням до Державного бюджету.

Враховуючи вищевикладене, станом на 26.12.2013 залишається не виконаним пункт 3 Вимоги (частково): об'єктом контролю невідшкодовано збитки у сумі 58024,60 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у адміністративному позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні не заперечував проти порушень, виявлених під час перевірки, а саме порушення ст. 48 Гірничого закону України від 06.10.1999 №1127 - XIV та ст. 5 «Інструкції про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби», затвердженої наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР від 11.05.1976 №77, у 8-ми випадках пенсіонерам - колишнім працівникам шахт, будинки яких газифіковано, і відповідно, вони не мали права на отримання побутового вугілля, було видано для опалення 53,1 тонни вугілля на загальну суму 70 450,60 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) на зазначену суму, але проти позовних вимог заперечував, так як не погоджується з їх формулюванням, щодо відшкодування збитків в сумі 58024,60 грн. Державним підприємством «ОД «Луганськвуглереструктуризація», оскільки п.3 вимоги зобов'язано відшкодувати завдані збитки в сумі 58024,60 грн. за рахунок винних осіб. В іншому випадку, звернутися з позовами до суду за захистом своїх прав та законних інтересів у відповідності до положень ст. 1166 Цивільного кодексу України.

Додатково зазначив, що відшкодування завданих збитків в сумі 12426,00 грн. виконано та надав докази звернення з позовами до суду в порядку ст. 1166 Цивільного кодексу України.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлено, що Державною фінансовою інспекцією в Луганській області на виконання п. 1.2.3.2 Плану роботи Державної фінансової інспекції в Луганській області на І квартал 2013 року було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності у Державному підприємстві «ОД «Луганськвуглереструктуризація» за період з 01.04.2010 по 31.12.2013, за результатами якої було складено акт ревізії від 23.04.2013 №05-21/007, який було підписано об'єктом контролю без заперечень, що свідчить про згоду та визнання відповідачем встановлених порушень (а.с.7-147).

Ревізією встановлено фінансових порушень на загальну суму 11814,14 тис. грн., з яких, недоотримано фінансових ресурсів - 10639,67 тис. гри., операції проведені з порушенням законодавства, що призвели до втрат - 130,8 тис. грн., інших фінансових порушень - 1 043,67 тис. грн.

ДФІ в Луганській області, керуючись ст. ст. 7, 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 № 2939-ХІІ (зі змінами та доповненнями), направило відповідачу вимогу від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243 про усунення порушень, виявлених в результаті ревізії, з терміном виконання до 24.07.2013 (а.с.148-151).

Відповідач заперечення до акту ревізії не складав та не надсилав їх для узгодження до ДФІ, у судовому порядку вимогу не оскаржував відповідних доказів суду не надав.

У п. 3 вимоги від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243 зазначено, що за результатами оброблення інформації, отриманої від ПАТ «Луганськгаз» встановлено, що в порушення ст. 48 Гірничого закону України від 06.10.1999 №1127 - XIV та ст. 5 «Інструкції про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби», затвердженої наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР від 11.05.1976 №77, у 8-ми випадках пенсіонерам - колишнім працівникам шахт, будинки яких газифіковано, і відповідно, вони не мали права на отримання побутового вугілля, було видано для опалення 53,1 тонни вугілля на загальну суму 70450,60 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) на зазначену суму.

У зв'язку з чим відшкодувати завдані збитки у сумі 70450,60 грн. за рахунок винних осіб. В іншому випадку, звернутися з позовами до суду за захистом своїх прав та законних інтересів у відповідності до положень ст. 1166 Цивільного кодексу України.

Пунктом 10 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Так само, пунктом 50 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ №550 від 20.05.2006, визначено, що за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.

На підтвердження часткового виконання пункту 3 вимоги від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243 суду було надано: лист ДП «ОД «Луганськвуглереструктуризація» від 18.07.2013 №06-2131 до Начальника Державної фінансової інспекції в Луганській області про вжиття заходів за результатами ревізії, копії платіжних документів, копії цивільних позовів та копії заяв про невідкладне внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та проведення повного та всебічного досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення, за фактом заволодіння побутовим вугіллям шляхом обману у відношенні винних осіб (а.с.152-164,180-189).

Отже, порушення ст. 48 Гірничого закону України від 06.10.1999 №1127 - XIV та ст. 5 «Інструкції про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби», затвердженої наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР від 11.05.1976 №77, які встановлено під час ревізії, підтверджені матеріалами справи, не заперечуються відповідачем та частково виконані у сумі 12426,00 грн.

Щодо доводів відповідача про вчинення певних дій на виконання п. 3 вимоги, а саме звернення до суду з цивільними позовами та звернення до органів внутрішніх справ, то вони дійсно знайшли своє підтвердження у матеріалах справи, але вчинення таких дій не може свідчити про повне виконання п. 3 вимоги від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243, оскільки не відшкодованими залишаються збитки у сумі 58024,60 грн.

За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог стосовно зобов'язання відповідача виконати пункт 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Луганській області від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243, а саме: в частині відшкодування збитків у загальній сумі 58024,60 грн. за рахунок винних осіб. В іншому випадку, звернутися з позовами до суду за захистом своїх прав та законних інтересів у відповідності до положень ст. 1166 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем зазначені витрати не здійснювалися, вони не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 05 лютого 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 10 лютого 2014 року, про що згідно вимог ч. 2 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» про зобов'язання виконати п. 3 вимоги від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243 задовольнити.

Зобов'язати Державне підприємство «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» виконати пункт 3 вимоги Державної фінансової інспекції в Луганській області від 15.05.2013 №12-05-14-14/4243, а саме: в частині відшкодування збитків у загальній сумі 58024,60 грн. за рахунок винних осіб. В іншому випадку, звернутися з позовами до суду за захистом своїх прав та законних інтересів у відповідності до положень ст. 1166 Цивільного кодексу України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено та підписано у повному обсязі 10 лютого 2014 року.

Суддя О.О. Цицюра