ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
08 лютого 2014 року 813/1069/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за
позовомОСОБА_1
доРеєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, за участю третьої особи - Відділу Держземагенства у м. Львові Львівської області
проскасування державної реєстрації Державного акта про право власності на земельну ділянку
ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом у якому просить скасувати державну реєстрацію Державного акту про право власності на земельну ділянку в смт. Брюховичі серії ЯГ № 516676 від 29.12.2006 року виданого на ім'я ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, кадастровий номер 4610166300:09:001:0018.
Позовна заява обґрунтована тим, що Рішенням Апеляційного суду Львівської області від 08.04.2013 року у цивільній справі № 2/1328/74/12 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 25.04.2012 року скасовано і ухвалено нове рішення, яким позов ОСОБА_1 - визнано незаконним пункт 1.6 рішення Брюховецької селищної ради № 123 від 26.10.2006 року та п. 1.2 рішення Брюховецької селищної ради № 157 від 08.12.2006 року і скасовано Державний акт про право власності на земельну ділянку в АДРЕСА_1 серії ЯГ № 516676 від 29.12.2006 року, виданий на ім'я ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6.
Позивачка також зазначає, що вищевказане рішення є підставою для скасування запису про державну реєстрацію Державного акту.
При прийнятті ухвали, суд виходить з наступного:
Згідно ч. 1 ст. 1 ЦК України, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.
Згідно ч. 1 ст. 11 цього ж Кодексу, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Згідно ст. 15 цього ж Кодексу, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 16 цього ж Кодексу, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 цього ж Кодексу, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 4 цього ж Кодексу, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 11 цього ж Кодексу, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 цього ж Кодексу, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 цього ж Кодексу, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Предметом даного спору, по суті, становлять цивільні правовідносини пов'язані з реєстрацією права власності на земельну ділянку по АДРЕСА_1 що відносить даний спір до цивільного - правового, та в свою чергу, виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, на думку суду, позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, за участю третьої особи - Відділу Держземагенства у м. Львові Львівської області про скасування державної реєстрації Державного акта про право власності на земельну ділянку не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, що є підставою для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Вказана позиція узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України викладеною в постанові від 28.11.2013 року у справі № К/800/30064/13 та ухвалі від 11.12.2013 року у справі № К/800/23529/13.
Керуючись ст. 3, 11, 17, 109, 165 КАС України, суддя -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом:
ОСОБА_1
доРеєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, за участю третьої особи - Відділу Держземагенства у м. Львові Львівської області
проскасування державної реєстрації Державного акта про право власності на земельну ділянку
2. Роз'яснити ОСОБА_1 що порушені, на її думку, права, свободи та інтереси підлягають захисту в порядку цивільного судочинства в судах загальної юрисдикції.
3. Сплачену суму судового збору на підставі квитанцій № k38/5/51 від 05.02.2014 року в розмірі 73,08 грн. повернути позивачці.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Гавдик З.В.