Ухвала від 05.02.2014 по справі 813/937/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про забезпечення адміністративного позову

05 лютого 2014 року № 813/937/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Сасевича О.М. розглянувши клопотання прокуратури Буського району Львівської області про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом прокуратури Буського району Львівської області до Буської районної ради про визнання протиправними дій та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява прокуратури Буського району Львівської області до Буської районної ради про визнання протиправними дій щодо включення до порядку денного XXX сесії VI скликання Буської районної ради від 30.01.2014 року «Про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України» і голосування; визнання протиправним та скасування рішення XXX сесії VI скликання Буської районної ради, яке прийнято за результатами голосування 30.01.2014 року з питання щодо визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.

Ухвалою судді від 04.02.2014 року в адміністративній справі №813/937/14 відкрито провадження.

Одночасно із позовною заявою позивачем 03.02.2014 року через канцелярію суду подано клопотання про забезпечення позову, шляхом заборони оприлюднення рішення суб'єкта владних повноважень - рішення Буської районної ради, яке прийнято 30.01.2014 року, що стосується питання визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, до вирішення спору по суті. Вказане клопотання обґрунтовує тим, що при винесенні оскаржуваного рішення відповідачем було порушено вимоги ст.ст.6, 19, 85, 106, 116 Конституції України та норми чинного законодавства України. При цьому, наголошує, що таке рішення викликає суспільний резонанс, його виконання призводить до соціальної напруги в районі та підриває авторитет органів влади в Україні, а тому, необхідним є вжиття заходів забезпечення позову.

У відповідності до ч.1 ст.118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглядати клопотання про забезпечення позову без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних доказів.

Розглянувши подане клопотання, суд вважає, що таке підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Відповідно до ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Згідно з ч.3 ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

Відповідно до ч.2 ст.144 Конституції України, рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

З матеріалів справи судом встановлено, що 30 січня 2014 року на ХХХ сесії VІ скликання Буської районної ради прийнято рішення «Про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України». Відповідно до листа Буської районної ради від 30 січня 2014 року №03/03-49 та листа прокуратури Буського району Львівської області від 04.02.2014 року №11-04-13-162 вих-14, рішення головою ради не підписане та не оприлюднене в засобах масової інформації.

Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Положеннями статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено перелік питань, що вирішуються виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради.

Так, при вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, суд оцінив, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більше шкоди, ніж та, якій можна запобігти і дійшов висновку, що вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом заборони оприлюднення рішення Буської районної ради від 30 січня 2014 року «Про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України» буде мати наслідком збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.

З огляду на викладене вище, суд вважає за необхідне вжити заходи забезпечення адміністративного позову, шляхом заборони оприлюднення рішення ХХХ сесії VІ скликання Буської районної ради, яке прийнято за результатами голосування 30.01.2014 року з питання щодо визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.

Керуючись ст.ст.117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокуратури Буського району Львівської області про забезпечення адміністративного позову задовольнити повністю.

Заборонити оприлюднення рішення ХХХ сесії VІ скликання Буської районної ради, яке прийнято за результатами голосування 30.01.2014 року з питання щодо визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України до розгляду даної справи по суті.

Виконання ухвали з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи по суті.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Сасевич О.М.