Рішення від 03.02.2014 по справі 355/2060/13-ц

Справа № 355/2060/13-ц

Провадження № 2-о/355/1/14

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2014 року Баришівський районний суд Київської області в складі

головуючого судді Литвиненко О.Л.

народних засідателів Головерди С.А.

Савченка О.І.

секретаря Лунгул Т.А.

з участю прокурора Безрук А.С.

з участю представника заінтересованої особи: Сотничека О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Баришівка справу по заяві ОСОБА_3, заінтересована особа: орган опіки та піклування в особі Баришівської селищної ради Київської області про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки.

ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_3 звернулась до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною, мотивуючи тим, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, являється її сестрою, з якою вона проживає однією сім'єю в квартирі АДРЕСА_1. ОСОБА_4 є інвалідом дитинства І групи довічно та потребує постійного догляду. Останній час її психічний стан значно погіршився, вона не розуміє наслідків своєї поведінки, не може правильно орієнтуватись в оточуючому середовищі та оцінювати прості життєві ситуації. ОСОБА_4 перебуває на обліку в лікаря психіатра Баришівської ЦРЛ. Внаслідок хвороби вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними та потребує встановлення над нею опіки. Просить суд визнати недієздатною ОСОБА_4 та встановити опіку над ОСОБА_4, призначивши її опікуном ОСОБА_3

У судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 підтримала подану заяву та пояснила суду, що її сестра ОСОБА_4 є інвалідом дитинства І групи довічно, хворіє на психічне захворювання. Просила суд визнати недієздатною ОСОБА_4 та встановити опіку над ОСОБА_4, призначивши її опікуном.

Представник заінтересованої особи органу опіки та піклування Баришівської районної державної адміністрації Київської області Сотничек О.С. не заперечив проти задоволення заяви ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_4недієздатною та встановлення над нею опіки.

Прокурор Безрук А.С. в судовому засіданні не заперечив проти задоволення заяви ОСОБА_3

Суд, заслухавши пояснення заявниці, представника заінтересованої особи, прокурора, перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що заявлені вимоги є обґрунтованим і таким, що підлягають до задоволення.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини із яких вбачається, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селищі Баришівка Київської області, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3, виданим 03.09.1977 року відділом РАЦС Баришівського району Київської області та копією паспорта серії НОМЕР_4 виданого Баришівським РУ ГУ МВС України в Київській області.

Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Згідно ч.1 ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦК України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Відповідно до ч. 3 ст. 237 ЦПК України заява про визнання фізичної особи недієздатною може бути подана членами її сім'ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

Згідно ч. 1 ст. 241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Родинні відносини між заявницею ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджуються копією свідоцтва про народження ОСОБА_4 від 03.09.1977 року, серії НОМЕР_3, батьками якої записані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та копією свідоцтва про народження ОСОБА_3 від 04.07.1970 року, серії НОМЕР_5, батьками якої записані ОСОБА_5 та ОСОБА_6. ОСОБА_3 у шлюбі змінила прізвище на ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу між ОСОБА_8 та ОСОБА_3 (після реєстрації шлюбу прізвище дружини ОСОБА_3) серії НОМЕР_6 від 03.09.1988 року. ОСОБА_3 проживає разом з ОСОБА_4, що підтверджується довідкою виконавчого комітету Баришівської селищної ради Баришівського району Київської області № 1953 від 16.10.2013 року, виданої ОСОБА_3 про склад сім'ї.

Розпорядження Баришівського районної державної адміністрації Київської області № 691 від 19.07.2011 року призначено ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка проживає та зареєстрована по АДРЕСА_2 піклувальником над сестрою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, довічно на підставі довідки МСЕК №096594, серія МСЕ.

ОСОБА_4 з 1982 року перебуває на обліку у Яготинській ЦРЛ з приводу вродженого гіпертіріозу, а з 2012 року перебуває на обліку у психіатра з приводу розумової відсталості (імбецильність). 05.10.2011 року оглянути Яготинською міжрайонною МСЕК та встановлена 1 група інвалідності, 1-а підгрупа довічно. Діагноз «глибока розумова відсталість (виражена імбецильність)» . Згідно з актом амбулаторної судово-психіатричної експертизи №334-ц від 11.12.2013 року на час обстеження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, страждає важку розумову відсталість. Ступінь виразності психічних розладів у ОСОБА_4, такий, що вона не може розуміти характер та значення своїх дій та керувати ними.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання недієздатною ОСОБА_4 та встановлення опіки над ОСОБА_4, призначивши її опікуном ОСОБА_3 .

Встановлені судом обставини підтверджуються:

- копією паспорта ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, серії НОМЕР_7;

- копією ідентифікаційного номера ОСОБА_3 № НОМЕР_1;

- копією свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_8 та ОСОБА_3 (після реєстрації шлюбу прізвище дружини ОСОБА_3) серії НОМЕР_6 від 03.09.1988 року;

- копією паспорта ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, серії НОМЕР_4;

- копією дублікату ідентифікаційного номера ОСОБА_4 № НОМЕР_2;

- копією свідоцтва про народження ОСОБА_4 від 03.09.1977 року, серії НОМЕР_3, батьками якої записані ОСОБА_5 та ОСОБА_6;

- копією свідоцтва про народження ОСОБА_3 від 04.07.1970 року, серії НОМЕР_5, батьками якої записані ОСОБА_5 та ОСОБА_6;

- копією посвідчення ОСОБА_4, серії НОМЕР_8 від 24.05.2012 року;

- копією розпорядження Баришівського районної державної адміністрації Київської області № 691 від 19.07.2011 року про призначення ОСОБА_3 піклувальником над сестрою ОСОБА_4;

- довідкою виконавчого комітету Баришівської селищної ради Баришівського району Київської області № 1953 від 16.10.2013 року, виданої ОСОБА_3 про склад сім'ї;

- актом амбулаторного судово-психіатричної експертизи ОСОБА_4, відносно якої вирішується питання дієздатності;

- випискою із медичної карти ОСОБА_4, згідно якої повний діагноз ОСОБА_4 тяжка розумова відсталість ступені вираженої імбецильності, внаслідок хвороби Дауна;

- іншими матеріалами справи.

Керуючись 15, 30, 62, 209, 212-215, 218, 223, 236 - 241 ЦПК України, ст. ст. 39 - 41, 58 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_3 задовольнити у повному обсязі.

Визнати недієздатною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку смт. Баришівка Київської області, проживаючу по АДРЕСА_1.

Встановити опіку над ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, призначивши її опікуном ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючу по АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Баришівського районного суду О. Л. Литвиненко

Народні засідателі О.І. Савченко

С.А. Головерда

Попередній документ
36988495
Наступний документ
36988498
Інформація про рішення:
№ рішення: 36988496
№ справи: 355/2060/13-ц
Дата рішення: 03.02.2014
Дата публікації: 08.02.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Баришівський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи