Справа № 171/247/14-п
3/171/118/14
29.01.2014 року
Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Пензев М.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Апостолівського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою АДРЕСА_1, за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 187 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
24.01.2014 року до Апостолівського районного суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 187 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколом про адміністративне правопорушення серії ДН № 017480 без дати, ОСОБА_1, 17.01.2014 року о 02.30 год , яка мешкає в АДРЕСА_1, була відсутня за місцем свого мешкання, чим порушила обмеження адміністративного нагляду встановленого відносно останньої, за що передбачена відповідальність за ст.187 ч.2 КУпАп.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що дійсно відносно неї в травні 2013 року було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, однак вона 16.01.2013 року з 22 години знаходилась у гостях у свого знайомого ОСОБА_2, який мешкає в АДРЕСА_2, де й залишилась там ночувати, оскільки в неї вдома не має опалення. Мети ухилитися від адміністративного нагляду вона не мала. Просить справу про адміністративне правопорушення відносно неї закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки правопорушення допустила не навмисно.
Частиною 1 ст. 187 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу внутрішніх справ у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі внутрішніх справ.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини вчинення правопорушення, суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю, з наступних підстав. Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не вірно визначено кваліфікацію дій особи, що підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, де вказано частину 2 ст.187 КУпАП, яка передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення . Будь-яких даних про притягнення ОСОБА_1за ст. 187 ч.1 КУпАП даний протокол не містить, а такий елемент складу адміністративного правопорушення як повторність, не зазначено в описовій частині правопорушення.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення, який фіксує усі необхідні елементи складу адміністративного проступку, не вказано складу правопорушення, який передбачений ст.187 КУпАП, а саме неповідомлення працівників органу внутрішніх справ, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання…
Матеріалами справи не доведено факту умисного порушення обмежень встановлених судом відносно ОСОБА_1, оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення не додано письмових пояснень свідків, в тому числі пояснень ОСОБА_2
Протокол про адміністративне правопорушення не містить дати його складання, що є порушенням чинного законодавства і не може бути прийнятим судом як належний й допустимий доказ по справі.
Відповідно до ст. 247 КУпроАП, за відсутності складу адміністративного правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Отже, на підставі викладеного, враховуючи положення статті 62 Конституції України, згідно якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд приходить до висновку, що дану справу про адміністративне правопорушення слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення передбаченого статтею 187 ч.2 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 187 ч.2, 245, п. 1 ст. 247, 280, 283, 284 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 187 ч.2 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М. М. Пензев