про відкриття провадження та призначення справи до попереднього судового засідання
15 січня 2014 рокум. Ужгород№ 807/90/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Служби автомобільних доріг в Закарпатській області до Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Закарпатської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", Міськрайонного управління Держкомзему у м. Мукачеве і Мукачівському районі, третя особа на стороні позивача: Державна фінансова інспекція в Закарпатській області про стягнення коштів, -
13.01.2014 року Служба автомобільних доріг в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Закарпатської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", Міськрайонного управління Держкомзему у м. Мукачеве і Мукачівському районі, третя особа на стороні позивача: Державна фінансова інспекція в Закарпатській області про стягнення коштів.
В позовній заяві позивачем було заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Суд вбачає за необхідне, розглянути в попередньому судовому засіданні питання щодо додержання позивачем встановлених ст. 99 КАС України строків звернення до адміністративного суду, відтак суд не вбачає терміновості у вирішенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, а отже таке буде вирішено у попередньому судовому засіданні.
Згідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Позивачем по даній справі є Служба автомобільних доріг в Закарпатській області. У відповідності до пп. 2.1 п. 2 Положення про службу автомобільних доріг у Закарпатській області метою діяльності Служби є організація утримання в належному технічному стані та розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, мостів та штучних споруд, створення умов для безперервного та безпечного руху транспорту на них, задоволення потреб народного господарства та населення України в удосконаленні і раціональному розвитку дорожньої інфраструктури, що обслуговується. Таким чином, позивач не наділений владними управлінськими функціями.
Як вбачається з позовної заяви, в абзаці 1 пункту 2 позовних вимог, позивач просить стягнути з Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" суму в розмірі 26326,00 грн. Однак, Державне підприємство "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", яке не є суб'єктом владних повноважень. Відтак, на дану позовну вимогу не поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в частині позовних вимог передбачених в абзаці 1 пункту 2 позовної заяви, суд прийшов до висновку про те, що у відкритті провадження слід відмовити.
Адміністративний позов в решті позовних вимог подано з дотриманням ст.ст. 104-106 КАС України.
З метою забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи протягом розумного строку, а також з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи, слід провести попереднє судове засідання.
Керуючись ст. ст. 4, 17, 104, 107, 109, 110, 111, 118, 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Відкрити провадження в частині позовних вимог у адміністративній справі за позовом Служби автомобільних доріг в Закарпатській області до Закарпатської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", Міськрайонного управління Держкомзему у м. Мукачеве і Мукачівському районі, третя особа на стороні позивача: Державна фінансова інспекція в Закарпатській області про стягнення коштів.
2. У відкритті провадження в частині позовних вимог у справі за позовною заявою Служби автомобільних доріг в Закарпатській області до Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про стягнення з Державного підприємства "Закарпатський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" на користь Державного бюджету України суму в розмірі 26326,00 грн. - відмовити.
3. Попереднє судове засідання провести 28 січня 2014 року о 11:00 год. в залі судового засідання Закарпатського окружного адміністративного суду за адресою: 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 30.
4. Копію ухвали та інформацію-пам'ятку про процесуальні права і обов'язки направити сторонам.
5. Відповідачам, у разі заперечення проти позову, надати суду всі матеріали, що були або мали бути взяті ними до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
6. Вирішити питання про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
7. Вирішити питання про відстрочення сплати судового збору.
8. Справу буде розглянуто суддею Шешеня О.М. одноособово.
9. Ухвала суду в частині відкриття провадження у адміністративній справі оскарженню не підлягає. Згідно ч. 2 ст. 185 КАС України заперечення на ухвалу сторони можуть викласти в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
10. Ухвала суду в частині відмови у відкритті провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
СуддяО.М. Шешеня