Справа № 290/89/14-п
Україна
Романівський районний суд Житомирської області
4 лютого 2014 року смт. Романів
Романівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Кравчук В.П.
при секретарі судових засідань Марцінкевич Є.С.
з участю прокурора Бондаря С.Ф.
правопорушника ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Дриглів Чуднівського району Житомирської області, проживаючого в АДРЕСА_1, працюючого головним лісничим ДП «Дзержинський лісгосп АПК», ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_2, будучи депутатом 6-го скликання Романівської районної ради Житомирської області, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого покладено обов'язок подачі у строк до 01.04.2013 року за місцем роботи декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік, порушив вимоги ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Підпунктом "б" п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" передбачено, що суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є в тому числі депутати місцевих рад.
Встановлено, що ОСОБА_2, відповідно до рішення першої сесії шостого скликання Романівської районної ради Житомирської області від 16.11.2010 № 1 «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів районної ради шостого скликання», обраний депутатом 6-го скликання Романівської районної ради Житомирської області з наділеними відповідними повноваженнями, який, у відповідності до ст. 12 Закону України «Про засади
запобігання і протидії корупції», як депутат районної ради, зобов'язаний до 01.04.2013 року подати за місцем основної роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік за встановленою формою, однак, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», у встановлені законодавством терміни такої декларації за місцем роботи чи служби не подав.
Згідно листа Романівської районної ради від 15.01.2014 року № 03-09/5/4 встановлено, що декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік ОСОБА_2 до Романівської районної ради не подавав.
Згідно листа ДП «Дзержинський лісгосп АПК» від 15.01.2014 року за № 19 , головний лісничий ДП «Дзержинський лісгосп АПК» ОСОБА_2 являється депутатом VI скликання Романівської районної ради Житомирської області , декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2012 рік до ДП «Дзержинський лісгосп АПК» не подавав, станом на 15.01.2014 року зазначена декларація ОСОБА_2 у «Дзержинський лісгосп АПК» відсутня.
Таким чином, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" , у встановлені законодавством терміни ОСОБА_2 такої декларації по місцю роботи не подав.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол та викладені у ньому обставини; зазначив, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного порушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи та вважає, що є підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у скоєному правопорушенні визнав повністю та пояснив, що не подав декларацію про доходи до 1 квітня 2013 року по місцю роботи за минулий рік, оскільки забув це зробити.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, приходжу до наступних висновків.
ОСОБА_2, являючись депутатом 6-го скликання Романівської районної ради Житомирської області, тобто будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, не виконав вимоги п.1 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та не подав за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру до 01.04.2013 року за 2012 рік.
Норма ч. 1 ст. 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" передбачає, що за вчинення корупційних правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 4 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.
Вина ОСОБА_2 у скоєному правопорушенні також підтверджується даними протоколу від 17.01.2014 року про вчинення адміністративного корупційного правопорушення (а.с. 1-3), його письмовими поясненнями від 15.01.2014року (а.с. 4), повідомленням директора Дзержинського лісгоспу за №19 від 15.01.2014року про відсутність відповідної декларації
ОСОБА_2 за основним місцем роботи за 2012 рік (а.с.6), інформацією Голови Романівської районної ради за №03-09/5/4 від 15.01.2014 року щодо діяльності Романівської районної ради з питань попередження і протидії корупції, де в списку депутатів Романівської районної ради, які подали декларації про доходи і витрати за 2012 рік ОСОБА_2 відсутній (а.с.11-18).
Дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 34 ч.1 п.1 КУпАП відносно ОСОБА_2 є повне визнання ним своєї вини, щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст.35 КУпАП, відносно ОСОБА_2 не встановлено.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення та особу правопорушника ОСОБА_2, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину визнав повністю, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ч. 1 ст. 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 7 квітня 2011 року № 3206-VI, ст.ст. 33, 34, 35, 172-6 ч. 1, 283, 284, 285, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ОСОБА_2
визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 170-00грн. (Сто сімдесят гривень 00 копійок).
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 36-54 грн.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Головуючий суддя В.П.Кравчук