про залишення апеляційної скарги без руху
03 лютого 2014 р. справа № 253/12720/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Яковенко М.М. розглянувши апеляційну скаргу Центрально-міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 04 грудня 2013 року у справі № 253/12720/13-а за позовом ОСОБА_2 до Центрально-міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманої допомоги по догляду за дитиною, -
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа з апеляційною скаргою Центрально-міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 04 грудня 2013 року у справі № 253/12720/13-а.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Однак, до апеляційної скарги не було додано документу про сплату судового збору у встановленому розмірі.
Тобто, вимогами КАС України встановлені певні вимоги до позовної заяви, що утримують в собі обов'язок для особи, яка подає апеляційну скаргу сплатити у визначеному законом розмірі судовий збір.
Апелянт, з огляду на те, що він є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, просив звільнити від сплати судового збору.
Суддя-доповідач не приймає до уваги клопотання апелянта про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з тим, що відповідно до пункту 20 статті 5 Закону України «Про судовий збір» органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, що свідчить про те, що Управління праці та соціального захисту населення в усіх інших випадках зобов'язано сплачувати судовий збір.
З огляду на наведене правових підстав для звільнення від сплати судового збору не вбачається.
Щодо розміру сплати судового збору, суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
З огляду на заявлений позов, він складається з майнового та немайнового спору.
Згідно до п. п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Оскільки апеляційна скарга подана 17.01.2014 року, та те, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01.01.2014 складає 1218 гривень, апелянту необхідно сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового характеру у розмірі 913,50 грн. (1218 * 1,5 м.з.п. * 50 %) та 73, 08 грн., як за вимогами немайнового характеру
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору до Донецького апеляційного адміністративного суду: отримувач коштів - Державний бюджет м. Донецька КАЛІНІНСЬКИЙ Р-Н 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) - 834016 , код класифікації доходів бюджету - 22030001 , призначення платежу - "Судовий збір, за подання апеляційної скарги, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611".
Відповідно до ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом надання доказів про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Апеляційну скаргу Центрально-міського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької області від 04 грудня 2013 року у справі № 253/12720/13-а - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Суддя-доповідач: Яковенко М.М.