Постанова від 27.01.2014 по справі 823/3916/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2014 року справа № 823/3916/13-а

м. Черкаси

12 год. 48 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Каліновської А.В.,

при секретарі судового засідання Будченку А.Ю.,

за участю:

позивача ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Бандурко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Смілянського управління Державної казначейської служби України Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації, Смілянська районна державна адміністрація, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Смілянського управління Державної казначейської служби України щодо невиконання платіжних доручень та зобов'язати Смілянське управління Державної казначейської служби України Черкаської області виконати платіжні доручення №812 від 03.07.2013 року у сумі - 34888,00 грн., №952 від 30.07.2013 року у сумі - 3645,00 грн., №1119 від 29.08.2013 року у сумі - 3926,00 грн., №1057 від 13.08.2013 року у сумі - 5775,00 грн., №1278 від 27.09.2013 року у сумі - 3185,00 грн., №1130 від 05.09.2013 року у сумі - 7608,00 грн., №1416 від 29.10.2013 року у сумі - 3259,00 грн., №1299 від 08.10.2013 року у сумі - 7132 грн., №1431 від 05.11.2013 року у сумі - 8038,00 грн., №1571 від 27.11.2013 року у сумі 3542,00 грн., №1586 від 04.12.2013 року - 5709,00 грн. на загальну суму 86707,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між позивачем та управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації укладено договори на перевезення пільгових категорій пасажирів протягом 2013 року. Договорами передбачено, що розрахунки здійснюються через районне Державне казначейство України в Черкаській області згідно з правилами, передбаченими чинним в Україні законодавством для безготівкових розрахунків. Позивачем належним чином виконані обов'язки за даними договорами, зокрема позивач перевозив пільгову категорію громадян безкоштовно. Для здійснення розрахунків з позивачем, управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації надано відповідачу платіжні доручення, однак відповідач не виконує їх, чим порушує права позивача.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, з вищезазначених підстав.

Представник відповідача позов не визнав, подав до суду заперечення, у яких зазначено, що податки, збори та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, а тому питання наповнення єдиного казначейського рахунка, за яким проводяться усі видатки розпорядників, одержувачів бюджетних коштів, інших клієнтів, у тому числі управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації, не залежить від органів казначейства України. Станом на час розгляду справи в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України Черкаської області знаходяться на оплаті платіжні доручення управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації на компенсацію позивачу послуг за пільгове перевезення пасажирів.

Представник відповідача не заперечує, що станом на час розгляду справи відповідачем вчасно не виконані платіжні доручення управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації, однак зазначає про майбутнє їх виконання в залежності від надходження коштів з державного бюджету, враховуючи першочерговість захищених статей.

Представники третьої особи в судове засідання 27.01.2014 року не з'явились, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлені належним чином, під час розгляду справи представник управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації, зазначив, що позов підлягає задоволенню, оскільки на виконання укладених з позивачем договорів, зокрема щодо здійснення розрахунку з позивачем, Управління підготувало всі необхідні документи, у тому числі платіжні доручення, однак відповідач не виконує їх.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить із наступного.

Діяльність управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації регламентується Положенням про нього, яке затверджене розпорядженням голови райдержадміністрації №275 від 25.07.2007 року. Управління здійснює керівництво у сфері соціального захисту ветеранів війни і праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, пільговиків різних категорій, малозабезпечених сімей з дітьми, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави на території Смілянського району.

На виконання покладених на управління праці та соціального захисту населення завдань, 30.01.2013 року між управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації («Замовником») та приватним підприємцем ОСОБА_1 («Перевізником») укладено договір №4 на перевезення пільгових категорій пасажирів протягом 2013 року.

Договір регулює взаємовідносини сторін щодо відшкодування коштів за транспортні послуги, які надаються Перевізником по перевезенню пільгових категорій громадян, у відповідності зі ст. 102 Бюджетного кодексу України та відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (перелік категорій осіб, які мають право пільгового проїзду, наведений в додатку №1) на основі договорів на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування між Черкаською обласною державною адміністрацією та Перевізником №4/2010/2.14.2-1 від 31.01.2011; №4/2010/2.14.2-2 від 31.01.2011; №1/2012/3.24.2-2 від 25.02.2012 та №1/2012/3.24.2-1 від 25.02.2012 за маршрутом: №154 «Сміла - Сердюківка»; №151 «Сміла - Тернівка»; №152 «Районна лікарня - Теклине»; №155 «Районна лікарня - Ротмистрівка».

Відповідно до п.3.3 Договору розрахунки здійснюються через районне управління Державного казначейства України у Черкаській області згідно із правилами, передбаченими чинним в Україні законодавством для безготівкових розрахунків.

Фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремих категорій громадян проводиться Замовником - розпорядником бюджетних коштів з урахуванням фактично наданих послуг, але не більше від планових сум субвенцій, передбачених кошторисом на 2013 рік в сумі 101677,00 грн., по мірі надходження коштів з державного бюджету. В розрізі маршрутів: №154 «Сміла - Сердюківка» - 17047,00 грн.; №151 «Сміла - Тернівка» - 26564,00 грн.; №152 «Районна лікарня - Теклине» - 32536,00 грн.; №155 «Районна лікарня - Ротмистрівка» - 25530,00 грн.

31 січня 2013 року до даного Договору внесені зміни, якими збільшений перелік категорій громадян, які мають право пільгового проїзду та доданий перелік пільгових рейсів по маршрутах перевезення приміським автотранспортом.

30 січня 2013 року між управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації («Замовником») та приватним підприємцем ОСОБА_1 («Перевізником») укладено Договір №5 на перевезення пільгових категорій пасажирів з 01.01.2013 по 10.10.2013.

Договір регулює взаємовідносини сторін щодо відшкодування коштів за транспортні послуги, які надаються Перевізником по перевезенню пільгових категорій громадян, у відповідності зі ст. 102 Бюджетного кодексу України та відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (перелік категорій осіб, які мають право пільгового проїзду, наведений в додатку №1) на основі договорів на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування між Смілянською районною державною адміністрацією та Перевізником від 10.10.2008 №3 за маршрутом: №129 «ст. ім. Т.Г. Шевченко - с. М. Старосілля».

Відповідно до п.3.3 вказаного Договору розрахунки здійснюються через районне управління Державного казначейства України у Черкаській області згідно із правилами, передбаченими чинним в Україні законодавством для безготівкових розрахунків.

Фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремих категорій громадян проводиться Замовником - розпорядником бюджетних коштів з урахуванням фактично наданих послуг, але не більше від планових сум субвенцій, передбачених кошторисом на 2013 рік в сумі 53677,00 грн., по мірі надходження коштів з державного бюджету.

31 січня 2013 року до даного Договору внесені зміни, якими збільшений перелік категорій громадян, які мають право пільгового проїзду та доданий перелік пільгових рейсів по маршрутах перевезення приміським автотранспортом.

11 жовтня 2013 року між управлінням соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації («Замовником») та приватним підприємцем ОСОБА_1 («Перевізником») укладено договір №10 на перевезення пільгових категорій пасажирів з 11.10.2013 по 31.12.2013.

Договір регулює взаємовідносини сторін щодо відшкодування коштів за транспортні послуги, які надаються Перевізником по перевезенню пільгових категорій громадян, у відповідності зі ст. 102 Бюджетного кодексу України та відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (перелік категорій осіб, які мають право пільгового проїзду, наведений в додатку №1) на основі договору на перевезення пасажирів на приміському маршруті загального користування, який не виходить за межі території району між Смілянською районною державною адміністрацією та Перевізником від 11.10.2013р. №3 за маршрутом: №129 «Сміла АС-3 - с. М. Старосілля».

Відповідно до п.3.3 вказаного Договору розрахунки здійснюються через районне управління Державного казначейства України у Черкаській області згідно із правилами, передбаченими чинним в Україні законодавством для безготівкових розрахунків.

Фінансування видатків на компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремих категорій громадян проводиться Замовником - розпорядником бюджетних коштів з урахуванням фактично наданих послуг, але не більше від планових сум субвенцій, передбачених кошторисом на 2013 рік в сумі 8721,00 грн., по мірі надходження коштів з державного бюджету.

Змінами до Договору №10 на пільгове перевезення пасажирів приміським автомобільним транспортом від 11 жовтня 2013 року збільшений перелік категорій громадян, які мають право пільгового проїзду та доданий перелік пільгових рейсів по маршрутах перевезення приміським автотранспортом.

Спірні відносини безпосередньо стосуються відносин автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ " Про автомобільний транспорт".

За змістом вимог зазначеного Закону відносини автомобільного перевізника з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором. Надання соціально значущих послуг автомобільного транспорту, до яких віднесені послуги з перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування на пільгових умовах відповідно до законодавства, здійснюється відповідно до законодавства з питань поставки продукції для державних потреб.

Згідно ч. 1 ст. 31 зазначеного Закону відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника, зобов'язання органів виконавчої влади

та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної частини автомобільної дороги та під'їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

В силу положень ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про автомобільний транспорт" органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

Відповідно до п.п. 3, 5 - 8 порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №256 від 4 березня 2002 року "Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету" (далі постанова КМУ № 256), головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належить питання праці та соціального захисту населення (далі - головні розпорядники коштів).

Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам

райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) до 22 числа місяця, що настає за звітним щодо виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Фінансові органи районних держадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) на підставі актів звіряння, зазначених у пункті 5 цього Порядку, щомісяця готують реєстри нарахованих сум

та подають їх Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, управлінням Державної казначейської служби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі до 25 числа місяця, що настає за звітним щодо компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Щомісячні суми субвенцій перераховуються органами Державної казначейської служби на рахунки місцевих бюджетів з урахуванням їх обсягів, передбачених у бюджеті Автономної Республіки Крим, обласних бюджетах для відповідних місцевих бюджетів.

Органи Державної казначейської служби протягом операційного дня з часу отримання відповідних платіжних доручень направляють кошти субвенцій на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби.

Отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивачем щомісяця до управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації подавались розрахунки про збитки від безкоштовного перевезення пасажирів та розрахунки витрат на відшкодування збитків, пов'язаних з наданням пільг. Щомісяця проводились взаємозвірки розрахунків між позивачем та головним розпорядником коштів місцевого бюджету, що підтверджується актами звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються пільги (акти звірки взаєморозрахунків а.с.76-110).

Зазначені акти підписані обома сторонами договору.

На виконання умов вищезазначених договорів, що укладені між позивачем та управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації, Управлінням подані до Смілянського управління Державної казначейської служби України Черкаської області платіжні доручення №812 від 03.07.2013 року у сумі - 34888,00 грн., №952 від 30.07.2013 року у сумі - 3645,00 грн., №1119 від 29.08.2013 року у сумі - 3926,00 грн., №1057 від 13.08.2013 року у сумі - 5775,00 грн., №1278 від 27.09.2013 року у сумі - 3185,00 грн., №1130 від 05.09.2013 року у сумі - 7608,00 грн., №1416 від 29.10.2013 року у сумі - 3259,00 грн., №1299 від 08.10.2013 року у сумі - 7132 грн., №1431 від 05.11.2013 року у сумі - 8038, 00 грн., №1571 від 27.11.2013 року у сумі 3542,00 грн., №1586 від 04.12.2013 року - 5709,00 грн. на загальну суму 86707,00 грн.

Сторони та особи, які беруть участь у справі, не заперечують щодо наявності коштів за надані населенню послуги по пільговому перевезенню окремих категорій громадян на рахунках розпорядника - управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації. Відповідач визнає, що платіжні доручення на загальну суму 86 707,00 грн. на здійснення розрахунку з позивачем, які були подані управлінням праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації до Смілянського управління Державної казначейської служби України Черкаської області станом на час розгляду справи не виконані. Представник відповідача зазначив про наявність затримки здійснення розрахункових операцій за зазначеними дорученнями.

Згідно ч. 3 ст. 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року №460/2011 Державна казначейська служба України (Казначейство України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України (далі - Міністр).

Казначейство України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Казначейство України є учасником системи електронних платежів Національного банку України.

Відповідно до пункту 7 Положення про державну казначейську службу України Казначейство України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (у разі їх утворення).

Смілянське управління Державної казначейської служби України Черкаської області, діє згідно Положення про управління (відділення) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12.10.2011 №1280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2011 за N 1237/19975.

Відповідно до зазначеного Положення Управління Державної казначейської служби України та відділення Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення (далі - управління (відділення) Казначейства) є територіальними органами Державної казначейської служби України. Основним завданням управлінь (відділень) Казначейства є реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Управління (відділення) Казначейства відповідно до покладених на них завдань зокрема здійснюють через систему електронних платежів Національного банку України розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів,

операцій з коштами бюджетів.

Відповідно до Положення від 13.04.2011 року №460/2011 завданням Державного казначейства України є внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до статті 43 Бюджетного кодексу України, при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Державна казначейська служба України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України. Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства.

В органах Державної казначейської служби України бюджетним установам відкриваються рахунки у встановленому законодавством порядку.

При проведенні видатків розпорядників і одержувачів бюджетних коштів органи Казначейства повинні в першочерговому порядку забезпечити виконання захищених видатків, перелік яких визначений ч. 2 ст. 55 Бюджетного кодексу України, а саме: стипендії, заробітної плати, комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, медикаменти тощо.

Згідно із Положенням про єдиний казначейський рахунок, затвердженого наказом Державного казначейства України від 26.06.2002 року №122, єдиний казначейський рахунок (далі - ЄКР) - це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП). ЄКР консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Для відображення операцій, проведених через СЕП протягом банківського дня, у центрі оброблення СЕП Державному казначейству України та Головним управлінням Державного казначейства України відкрито технічні рахунки.

ЄКР, відкритий на балансі Державного казначейства України, об'єднує кошти субрахунків, що відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України.

На субрахунках ЄКР ведеться аналітичний облік коштів державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Державне казначейство України управляє коштами, що обліковуються на рахунках, відкритих у Головних управліннях Державного казначейства України, і проводяться через СЕП, шляхом встановлення ліміту технічного рахунку, ліміту початкових оборотів у СЕП та підкріплень субрахунків ЄКР з урахуванням дотримання необхідного рівня платоспроможності, який визначається Державним казначейством України.

Згідно з п.10.1 Наказу Міністерства фінансів України від 23.08.2012 року №938 "Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів" (далі- Наказ №938) органи Казначейства здійснюють розрахунково-касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів шляхом проведення платежів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників бюджетних коштів та рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Казначейства, відповідно до кошторисів, планів асигнувань загального фонду місцевих бюджетів (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів), планів спеціального фонду місцевих бюджетів (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), планів надання кредитів із загального фонду місцевих бюджетів або планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів.

В силу п.10.3 Наказу №938 платіжні доручення подаються до органів Казначейства в кількості примірників, необхідних для всіх учасників безготівкових розрахунків. Форма, обов'язкові реквізити, строк дії платіжних доручень та вимоги до заповнення розрахункових документів на паперових носіях визначено Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі - Інструкція).

Відповідно до п.3.5 Інструкції банк платника приймає платіжне доручення до виконання протягом 30 календарних днів з дати його виписки. День оформлення платіжного доручення не враховується.

Згідно з п.10.7 Наказу №938 платіжне доручення, не прийняте до виконання, не пізніше наступного робочого дня повертається без виконання органами Казначейства розпорядникам бюджетних коштів (одержувачам бюджетних коштів), від яких воно надійшло. Даний пункт також передбачає перелік випадків, коли платіжне доручення не приймається до виконання, зокрема у разі відсутності або недостатності залишків коштів на відповідних рахунках бюджетних установ та організацій.

Відповідно до п. 12.8 Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 року № 89, платіжне доручення, не прийняте до виконання, не пізніше наступного робочого дня повертається без виконання органами Державного казначейства України розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів, від яких воно надійшло, разом з відмовою у прийнятті до виконання платіжних доручень в письмовій формі.

У матеріалах справи відсутні докази щодо повернення органом казначейства платіжних доручень управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації без їх виконання, натомість представник відповідача не заперечує щодо їх прийняття та наявності затримки здійснення розрахункових операцій за вказаними дорученнями.

Твердження представника відповідача щодо виконання в першу чергу захищених статей видатків бюджету суд вважає безпідставним, оскільки в даній спірній ситуації, кошти, які обліковуються на рахунках управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації знаходяться у його розпорядженні.

Таким чином, суд приходить до висновку про порушення відповідачем п. 8 ст. 51 Бюджетного кодексу України внаслідок нездійснення платежів за дорученням розпорядника бюджетних коштів, оскільки були наявні відповідні бюджетні зобов'язання для платежу, наявні бюджетні кошти невикористаних бюджетних асигнувань; напрями витрачання бюджетних коштів відповідали бюджетному асигнуванню, а тому позовні вимоги щодо визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов'язання його здійснити розрахункові операції за дорученнями управління праці та соціального захисту населення Смілянської райдержадміністрації на підставі укладених з позивачем договорів підлягає задоволенню.

У відповідності до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач довів правомірність заявлених позовних вимог, натомість відповідач обґрунтованих заперечень на позов не надав.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, встановленим у справі, підтверджуються належними, достовірними та допустимими доказами, дослідженими у судовому засіданні за участю присутніх учасників процесу, а тому підлягають задоволенню з розподілом судових витрат відповідно до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 14, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Смілянського управління Державної казначейської служби України Черкаської області щодо невиконання платіжних доручень №812 від 03.07.2013 року у сумі - 34888,00 грн., №952 від 30.07.2013 року у сумі - 3645,00 грн., №1119 від 29.08.2013 року у сумі - 3926,00 грн., №1057 від 13.08.2013 року у сумі - 5775,00 грн., №1278 від 27.09.2013 року у сумі - 3185,00 грн., №1130 від 05.09.2013 року у сумі - 7608,00 грн., №1416 від 29.10.2013 року у сумі - 3259,00 грн., №1299 від 08.10.2013 року у сумі - 7132 грн., №1431 від 05.11.2013 року у сумі - 8038,00 грн., №1571 від 27.11.2013 року у сумі 3542,00 грн., №1586 від 04.12.2013 року - 5709, 00 грн.

Зобов'язати Смілянське управління Державної казначейської служби України Черкаської області виконати платіжні доручення №812 від 03.07.2013 року у сумі - 34888,00 грн., №952 від 30.07.2013 року у сумі - 3645,00 грн., №1119 від 29.08.2013 року у сумі - 3926,00 грн., №1057 від 13.08.2013 року у сумі - 5775,00 грн., №1278 від 27.09.2013 року у сумі - 3185,00 грн., №1130 від 05.09.2013 року у сумі - 7608,00 грн., №1416 від 29.10.2013 року у сумі - 3259,00 грн., №1299 від 08.10.2013 року у сумі - 7132 грн., №1431 від 05.11.2013 року у сумі - 8038,00 грн., №1571 від 27.11.2013 року у сумі 3542,00 грн., №1586 від 04.12.2013 року - 5709,00 грн. на загальну суму 86707,00 грн. за якими отримувачем є ОСОБА_1

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 173 (сто сімдесят три) грн. 71 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.В. Каліновська

Повний текст рішення виготовлено 30.01.2014.