про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі
31 січня 2014 року Справа № 801/1060/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим
Трещова О.Р., перевіривши виконання вимог статей 99, 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
Територіального управління Держгірпромнагляду в АР Крим та м.Севастополі
до Комунального підприємства "Керченське Спеціалізоване підприємство "Міськсвітло"
про застосування заходів реагування,
До Окружного адміністративного суду АРК звернулось з позовом Територіальне управління Держгірпромнагляду в АР Крим та м.Севастополі до Комунального підприємства "Керченське Спеціалізоване підприємство "Міськсвітло" про застосування заходів реагування, а саме: заборонення експлуатації підйомника заводський №4831, підйомника заводський №5686, підйомника заводський №1900, підйомника заводський №2340, підйомника заводський № б/н до усунення порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 КАС України, зазначений спір згідно до положень ст. 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
З матеріалів адміністративного позову порушень строків, передбачених статтею 99 КАС України, не вбачається.
Разом з позовною заявою позивач надіслав клопотання про відстрочку сплати судового збору, яке мотивував тим, що згідно з Рішенням ДПІ в м. Сімферополі АР Крим №22/15-4 від 26.01.12 року територіальне управління внесено до Реєстру неприбуткових організацій.
Позивачем також надана копія Листа Міністерства фінансів України від 31.01.2013 року №31-07210-820-28/3019, згідно якого Держгірпромнагляд України є бюджетною установою і утримується за рахунок коштів Державного бюджету України.
З клопотання вбачається, що відповідно до тимчасового кошторису витрат теруправління на 2014 рік по видаткам КЕКВ 2800 не виділено коштів.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 88 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Приймаючи до уваги, що Територіальне управління Держгірпромнагляду в АР Крим та м.Севастополі є бюджетною організацією, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету України та те, що не цей час не затверджено постійного кошторису витрат ТУ Держгірпромнагляду в АР Крим та м. Сімферополі на 2014 рік, суд вважає необхідним відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення позовної заяви без розгляду чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 1832 КАС України, суд
1. Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі.
2. Надіслати особам, які беруть участь у справі, копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі та інформацію про їхні процесуальні права і обов'язки. , копію позовної заяви та доданих до неї документів.
3. Відповідачу в термін до 17.02.2014 року надати до суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази, що підтверджують відсутність порушень, встановлених під час проведення перевірки, або заяву про визнання позову.
4. Позивачу надати всі документи, що були предметом перевірки.
5. У разі неподання такого заперечення або заяви про визнання позову, справа буде розглянута в порядку скороченого провадження за правилами та строками, визначеними ст. 183-2 КАС України.
6. Відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Трещова О.Р.