Ухвала від 27.01.2014 по справі 2112/169/2012

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2014 р.Справа № 2112/169/2012

Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Скригун В.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Зуєвої Л.Є.,

суддів Димерлія О.О. та Єщенко О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області на ухвалу Каланчацького районного суду Херсонської області від 03.02.2012 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області про зобов'язання здійснити перерахунок підвищення до пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2012 року Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області звернулось до суду з заявою про перегляд за ново виявленими обставинами постанови Каланчацького районного суду Херсонської області від 30.03.2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області про зобов'язання здійснити перерахунок підвищення до пенсії.

Ухвалою Каланчацького районного суду Херсонської області від 03.02.2012 року повернуто заяву позивачеві в зв'язку з непідсудністю цієї справи Каланчацькому районному суду Херсонської області.

Не погоджуючись з зазначеною ухвалою місцевого суду, Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області в апеляційній скарзі зазначає, що судом порушено норми процесуального права. На думку апелянта, суддя місцевого суду порушив вимоги ст. 248 КАС України, що є підставою для скасування ухвали про повернення заяви та постановлення нової ухвали з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду в Каланчацькому районні про зобов'язання зробити перерахунок підвищення до пенсії.

Постановою Каланчацького районного суду Херсонської області від 30 березня 2009 року позов задоволено.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2010 року постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 30 березня 2009 року змінено і викладено в новій редакції.

02 лютого 2012 Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районні Херсонської області звернулося до Каланчацького районного суду Херсонської області із заявою про перегляд постанови Каланчацького районного суду Херсонської області від 30 березня 2009 року за нововиявленими обставинами, посилаючись на те, що були відкриті нововиявлені обставини, про які не було відомо під час вирішення справи у суді, але які мають істотне значення для вирішення справи.

Статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, який є вичерпними.

Відповідно до ч. 1 ст. 249 КАС України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.

Перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами здійснює адміністративний суд, який ухвалив це рішення, а якщо раніше його було оскаржено, то той адміністративний суд, для рішення якого нововиявлена обставина була важливою у першу чергу. Тобто провадження за нововиявленими обставинами здійснює той адміністративний суд, який першим припустився помилки при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цих обставин.

При цьому судова колегія звертає увагу на те, що перегляд рішень адміністративного суду першої інстанції за нововиявленими обставинами можливий у разі, якщо ним винесено судове рішення, яке було залишено без змін судом апеляційної інстанції. Перегляд судових рішень адміністративного суду апеляційної інстанції за нововиявленими обставинами можливий у разі, якщо ним скасовуються або змінюються рішення судів попередніх інстанцій внаслідок незнання про існування таких обставин.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку з приводу наявності підстав для повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в зв'язку з непідсудністю цієї справи Каланчацькому районному суду Херсонської області, оскільки постанову Каланчацького районного суду Херсонської області від 30 березня 2009 року було змінено Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2010 року, а тому із заявою про перегляд судового рішення по справі слід звертатися до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та винесено ухвалу з додержанням норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до вимог ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 197, 199, 200, 205, 206 КАС України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Каланчацькому районі Херсонської області - залишити без задоволення, а ухвалу Каланчацького районного суду Херсонської області від 03.02.2012 року - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.

суддя Димерлій О.О.

суддя Єщенко О.В.