Ухвала від 07.02.2013 по справі 2а-9383.1/12/0170/6

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи до іншого суду

07 лютого 2013 р.Справа №2а-9383.1/12/0170/6

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Захаровій М.В.,

за участю представника позивача Романенко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, Ялтинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим

до ОСОБА_2

примусове видворення за територію України

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної міграційної служби України в АР Крим та Ялтинський міський відділ Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим звернулись до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до ОСОБА_2 про примусове видворення за територію України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.08.2012р. позовну заяву Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим та Ялтинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим повернено позивачам.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14.11.2012р. ухвалу Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.08.2012р. скасовано. Справу направлено для подальшого розгляду до Окружного адміністративного суду АР Крим.

У суді встановлено, що ця справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим, у зв'язку з чим підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м. Київа з наступних підстав.

Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до положень статті 183-5 КАС України передбачено, що позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України подаються до адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

У судовому засіданні представник ГУ ДМС України в АР Крим щодо передачі справи до іншого суду не заперечував.

Представник другого позивача та відповідач до суду не прибули, про розгляд справи повідомлені належним чином, тому суд, враховуючи положення ч.2 ст.183-5 КАС України, вважає за можливе розглянути питання про передачу справи до іншого суду за їх відсутності.

Згідно з Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» №1085 від 09.12.2010р. центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції є Державна міграційна служба України (м. Київ).

В свою чергу ст.22 КАС України визначає, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.

Таким чином, враховуючи встановлення ст.183-5 КАС України територіальної підсудності іншого суду стосовно розгляду вказаної категорії справ, тому дана справа не може бути підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим на підставах визначених вище та підлягає передачі для подальшого розгляду до Окружного адміністративного суду м. Київа.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.160,165,183-5 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу за позовом Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим, Ялтинського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим до ОСОБА_2 про примусове видворення за територію України до Окружного адміністративного суду м. Київа.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.