Постанова від 23.01.2014 по справі 350/2454/13-а

Справа № 350/2454/13-а

Номер провадження 2-а/350/8/2014

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2014 року смт. Рожнятів

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючої судді Калиній Г.В.

секретаря Видойник І.П.

прокурора Сабара Л.В.

представника відповідача Н. Варварук

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Рожнятівського району до Камінської сільської ради про скасування рішення Камінської сільської ради,-

ВСТАНОВИВ:

У своїй позовній заяві прокурор просить визнати рішення Камінської сільської ради № 8-122013 « Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства терміном користування на 49 років» таким що прийняте з порушенням земельного законодавства та скасувати його.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та пояснив, що 23 червня 2013 року сесією Камінської сільської ради, на підставі звернення ОСОБА_3, прийнято рішення № 8-122013 «Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства терміном на 49 років». Рішенням дозволено жителю АДРЕСА_1 громадянину ОСОБА_3 розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для ведення особистого селянського господарства терміном користування на 49 років в урочищі «За верхом» між межівником ОСОБА_4

Рішення прийнято з порушенням вимог земельного законодавства України, оскільки ОСОБА_3 у своїй заяві не вказав призначення земльної ділянки та на яких умовах вона повинна йому надаватися.

Камінською сільською радою прийнято рішення дати дозвіл заявнику на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,10 га для ведення особистого селянського господарства, про що останній не просив.

Крім того орган місцевого самоврядування не визначив, на яких підставах буде реалізованим право користування землею ОСОБА_3, тобто сільрада приймаючи зазначене рішення вийшла за межі земельного законодавства.

Представник відповідача позов не визнала та пояснила, що оскаржуване рішення є законним, прийняте на підставі відповідної заяви громадянина ОСОБА_3 Камінська сільська рада, визначаючи строк користування земельною ділянкою виходила з того, що передати дану земельну ділянку ОСОБА_3 у власність не можливо, оскільки в майбутньому там повинен бути стадіон. Питання про передачу землі в оренду також не обговорювалося.

Вислухавши сторін та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

10 червня 2013 року громадянин ОСОБА_3 звернувся до Камінської сільської ради із заявою про надання йому земельної ділянки орієнтованою площею 0,10 га в урочищі «За верхом» , що підтверджується копією заяви (а. с. 6).

Рішенням Камінської сільської ради від 23 червня 2013 року громадянину ОСОБА_3 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,10 га для ведення особистого селянського господарства в урочищі «За верхом» між межівником ОСОБА_4 терміном користування на 49 років, що підтверджується копією рішення Камінської сільської ради №8-12/2013 від 23 червня 2013 року (а.с. 8).

Відповідно до змісту ч. 2 ст. 123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення.

Судом встановлено, що у своїй заяві ОСОБА_3 вказав лише орієнтовний розмір земельної ділянки, проте не вказав її цільове призначення.

Згідно ч. 2 ст. 92 ЗК України, права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації; релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності; публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування".

За змістом ст. 33 ЗК України, громадяни України можуть мати на праві власності та орендувати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Таким чином, рішення Камінської сільської ради №8-12/2013 від 23 червня 2013 року «Про дозвіл на розробку проекту щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства терміном користування на 49 років» прийняте з порушенням земельного законодавства, оскільки законом не передбачено можливості надання землі громадянам у користування.

За таких обставин оскаржуване рішення порушує право ОСОБА_3 щодо порядку володіння земельною ділянкою.

За змістом ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Відповідно до ст. 19 Конституції України - правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно де яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.. 155 ЗК України, у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.

Судом встановлено, що рішення Камінської сільської ради №8-12/2013 від 23 червня 2013 року «Про дозвіл на розробку проекту щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства терміном користування на 49 років» прийняте з порушенням норм земельного законодавства, що порушує право особи щодо володіння земельною ділянкою, тому його слід визнати недійсним за рішенням суду.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Рожнятівського району до Камінської сільської ради про скасування рішення сільської ради задовольнити.

Визнати рішення Камінської сільської ради №8-12/2013 від 23 червня 2013 року «Про дозвіл на розробку проекту щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства терміном користування на 49 років» недійсним.

Постанова може бути оскаржена у апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рожнятівський районний суд на протязі десяти днів з часу її проголошення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя :