Ухвала від 07.05.2009 по справі 7/085-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 230-31-77

УХВАЛА

"07" травня 2009 р. № 7/085-09

За позовом

Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Київської області,

м. Київ

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Білоцерківське будівельно-

монтажне управління - 2», м. Біла Церква

про

стягнення 8127,73 грн.

Суддя Антонова В.М.

Обставини справи:

В провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 7/085-09 за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Білоцерківське будівельно-монтажне управління -2»про стягнення 8127,73 грн.

Ухвалою суду від 13.04.09 р. розгляд справи було призначено на 07.05.09р.

В судове засідання 07.05.09р. представник відповідача по справі не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, вимоги ухвали суду від 13.04.09р. не виконав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про наявність підстав для припинення провадження у справі з огляду на наступне:

Позивач в позовній заяві просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 8127,73 грн. за самовільно виконані будівельні роботи по будівництву складських приміщень на земельній ділянці за адресою: м. Біла Церква, вул. П. Запорожця, 361-В, що є порушенням вимог ст. ст. 18, 24, 29 Закону України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про планування і забудову територій” державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади. Порядок здійснення державного контролю за плануванням, забудовою та іншим використанням територій визначається законодавством.

Відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій всіх форм власності за правопорушення у сфері містобудування встановлена Законом України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, що спрямований на посилення державного контролю за забудовою територій, розміщенням і будівництвом об'єктів архітектури, додержанням суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також на захист державою прав споживачів будівельної продукції.

Згідно ст. 2 зазначеного Закону, справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю). Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій. Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На час проведення перевірки додержання вимог містобудівного законодавства, винесення постанови № 41 від 21.08.08р. по справі про порушення у сфері містобудування та накладенню штрафу на ТОВ «Білоцерківське будівельно-монтажне управління -2», державний архітектурно-будівельний контроль у м. Біла Церква здійснювала Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області.

Згідно з ч. 5 ст. 3 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-III «Про планування і забудову територій»зазначено, що рішення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань забудови й іншого використання територій, прийняті в межах повноважень, визначених законом, є обов'язковими для суб'єктів містобудування.

Пунктом 4 “Положення про державний архітектурно-будівельний контроль”, затвердженим Постановою КМ України №225 від 25.03.1993р. Інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається право, зокрема, складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування та накладати штрафи відповідно до чинного законодавства.

Аналіз наведених норм законодавства свідчить, що спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції стосовно забезпечення додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій. Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України у постанові Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 11.02.2009р. у справі № 21-1302во08.

Публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції.

Як зазначено у статті 4 КАС України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами, юрисдикція яких поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.

Частиною 3 статті 6 Закону України від 07.02.2002 р. «Про судоустрій України»встановлено правило, згідно з яким ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ухвалив:

1. Провадження у справі припинити.

2. Копію ухвали надіслати учасникам провадження.

Суддя