Справа № 121/9229/13-а
2-а/121/68/14
27 січня 2014 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Леонова А.А., при секретарі Худяковій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача у якій просить суд визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень щодо прийняття рішення № 159 від 31 липня 2013 року «Про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,10 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд»; зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 у відповідності до норм чинного законодавства із прийняттям аргументованого рішення; стягнути з відповідача на її користь суму судового збору.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач послалася на ту обставину, що в червні 2013 року вона звернулась до відповідача з клопотанням про визначення та виділення їй земельної ділянки без її погодження, орієнтовною площею 0,10 га в межах м. Ялта АРК, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Рішенням Ялтинської міської ради № 159 від 31.07.2013 року позивачу було відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,10 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах м. Ялта АРК у зв'язку з відсутністю інформації про землі державної і комунальної власності, не передані в користування, які можуть бути використані під забудову.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги з підстав зазначених в позові. Наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував. Зазначив, що прийняте Ялтинською міською радою рішення є законним та обґрунтованим.
Вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.
Судом встановлено, що в червні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до Ялтинської міської ради із клопотанням в якому просила в порядку реалізації її гарантованого права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки, визначити без її погодження та виділити їй земельну ділянку орієнтовним розміром до 0,10 га в межах м. Ялта АРК з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. До вказаного клопотання були додані копія паспорту та ідентифікаційного коду ОСОБА_1, графічні матеріали.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 при зверненні до Ялтинської міської ради були надані графічні матеріали м. Ялта, а не бажаного місця розташування конкретної земельної ділянки.
Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно з ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Рішенням Ялтинської міської ради від 31 липня 2013 року № 159 ОСОБА_1 було відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою відносно відведення у власність земельної ділянки площею 0,10 га з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в межах м. Ялта, АР Крим. Рішення прийняте на підставі заяви ОСОБА_1, відсутність інформації про землі державної і комунальної власності, не передані в користування, які можуть бути використані під забудову.
Зазначене рішення є законним та обґрунтованим, оскільки ОСОБА_1 при зверненні до суб'єкту владних повноважень не була визначена конкретна земельна ділянка щодо якої вона просила би надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо її відведення у власність. Зазначена відмова є мотивованою та відповідає вимогам ч. 7 ст. 118 ЗК України.
При цьому судом не приймаються до уваги посилання позивача на те, що рішення про відмову не вмотивоване, оскільки відмова в наданні дозволу вказана в рішенні повністю вмотивована та обґрунтована.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6,11, 71, 159-163 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст.ст. 24,26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 12,116, 118 ЗК України суд, -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя: А.А.Леонов