Постанова від 27.01.2014 по справі 825/4612/13-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2014 року Чернігів Справа № 825/4612/13-а

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопот С.Л.

при секретарі - Єгуновій О.М.

за участю позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Коноваленка С. В.,

представників третьої особи Лотоцького А. В., Савоніка В. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Шулюка Вадима Володимировича про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Шулюка Вадима Володимировича та просить: визнати протиправними дії начальника управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Шулюка Вадима Володимировича, щодо складання стосовно мне службової характеристики та направлення її до ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов'язати начальника управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Шулюка Вадима Володимировича утриматись від складання стосовно мне службової характеристики та направлення її до третіх осіб.

Свої вимоги обґрунтовує обставинами, викладеними в позовній заяві.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які приєднанні до матеріалів справи.

Представники третьої особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які приєднанні до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

22.11.2013 р. за вихідним № 1333 військовий комісар Козелецького районного військового комісаріату направив на ім'я начальника управліення ДСНС України в Чернігівській області письмову вимогу щодо представлення службової характеристики у відношенні колишнього співробітника УМНС України в Чернігівській області, капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 .

Згідно супроводжувальної записки за вих. № 01-6438/106 від 27.11.2013 р. така характеристика була направлена за місцем вимоги.

Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації врегульовані Законом України «Про інформацію». Відповідно до ст.4 даного Закону суб'єктами інформаційних відносин є, крім інших, суб'єкти владних повноважень. Статтею 5 даного Закону визначено, що право на інформацію передбачає можливість вільного одержання інформації, необхідної для реалізації законних інтересів.

Повноваження військового комісаріату щодо отримання характеристики з попереднього місця роботи (служби) особи, яка перебуває на обліку, передбачено Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 р. за № 438/16454, відповідно до якої одним із заходів з відбору громадян на військову службу за контрактом є попереднє вивчення особистих якостей громадян, які виявили бажання до прийняття на військову службу за контрактом, яке включає вивчення відомостей, що надійшли з місця роботи (навчання). Про те, що такі відомості надаються у формі характеристики свідчить додаток 6 до вказаної Інструкції.

Таким чином, військовий комісаріат уповноважений на отримання характеристики з попереднього місця роботи для реалізації законних інтересів, які полягають у дотриманні порядку проведення відбору громадян на військову службу за контрактом.

В усякому разі, право військового комісару витребувати інформацію в тому, числі і характеристику з попереднього місця роботи (служби) особи, що перебуває на обліку як військовозобов'язана позивачем не оскаржується і знаходиться поза предметом позову.

Наявність у суб'єкта інформаційних відносин права на інформацію у вигляді одержання інформації, необхідної для реалізації законних інтересів кореспондується з обов'язком інших суб'єктів інформаційних відносин надати таку інформацію, оскільки статтею 7 Закону України «Про інформацію» передбачено, що право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до Інформації Суб'єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.

Такий обов'язок суб'єкта інформаційних відносин підтверджується і тим, що статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації коли така інформація підлягає наданню на запит юридичної особи відповідно до Закону України "Про інформацію".

Позивач припинив свої службові відносини з УМНС України в Чернігівській області згідно наказу начальника ТУ МНС України в Чернігівській області № 27- ос від 03 травня 2012 року. В подальшому вказана організація була реорганізована в управління ДСНС України в Чернігівській області з правонаступництвом.

Таким чином, дії відповідача, щодо як складання характеристики, так і направлення її до військового комісаріату, не можуть бути визнані протиправними.

Разом з тим, відсутні підстави для зобов'язання відповідача утриматись від вчинення дій, якщо їх невчинення становить склад адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Шулюка Вадима Володимировича про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя С.Л. Клопот