21.01.14р. Справа № 904/8049/13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ХІМ-ЕКО", м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТБМ-БУД БУДІВЕЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ", м. Дніпропетровськ
про стягнення 100 000,00 грн.
Суддя Мельниченко І.Ф.
Представники:
Від позивача: Григор'єв М.І., дов. № 1Ю від 03.01.2013 року, юрисконсульт;
Від відповідача: не з'явився.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ХІМЕКО» звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення 100 000 грн., що складають суму заборгованості за договором підряду на демонтажні роботи № 15/02/13 від 15.02.2013 р.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмовий відзив на позовну заяву не надав.
Останній був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, ( арк. справ. 48).
Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
21.01.14 р. в судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
15.02.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «ХІМЕКО» (Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТБМ-БУД Будівельні технології» (Відповідач) було укладено договір підряду на демонтажні роботи № 15/02/13.
Відповідно до п. 1.1. Договору, замовник доручає, а Підрядник зобов'язується на свій ризик виконати в порядку та на умовах цього договору роботи по демонтажу на території ПАТ МК «Азовсталь» м. Маріуполь Установки з перероблення і вилучення скрапу із металевих шлаків фірми «Алком ЛЛК».
Відповідно ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір діє до 31.03.2013 р. Закінчення строку дії договору не звільняє сторони від виконання прийнятих на себе зобов'язань за Договором. ( п. 15.5)
Відповідно до ч. 1 ст. 843 Цивільного кодексу України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.
Вартість робіт за договором складає 125 000 грн. Крім того, замовник сплачує ПДВ по ставці 20%, діючої на момент укладення Договору, в розмірі 25 000 грн. Всього вартість робіт з урахуванням ПДВ складає 150 000 грн. (п. 3.1.).
Позивач виконав передбачені умовами договору роботи, про що свідчить акт здачі-приймання виконаних робіт №1 від 29.03.2013 р.
В п. 4.1. Договору сторони узгодили, що замовник перераховує на розрахунковий рахунок Підрядника перший авансовий платіж протягом 2-х календарних днів перед початком робіт, другий авансовий платіж в розмірі 25 000 грн. протягом 10 календарних днів після початку робіт.
Пунктом 4.2. Договору встановлено, що оплата замовником виконаних підрядником робіт здійснюється протягом 15 календарних днів від дати підписання Замовником акту приймання-передачі виконаних робіт.
Відповідно до статті. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідач неналежним чином виконав зобов'язання щодо оплати виконаних робіт за договором, здійснивши розрахунки частково, в сумі 50 000 грн., що підтверджується, залученими до матеріалів справи платіжними документами (а. с. 54-55)
Доказів погашення заборгованості в сумі 100 000 грн., відповідач не надав.
З огляду на викладене, вимоги позивача щодо стягнення зазначеної вище суми, слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 526, ч. 1 ст. 843 ст. 837 Цивільного кодексу України, ст.ст. 49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ТМБ-БУД Будівельні технології" (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Фурманова, буд. 1, кв. 68, п/р 26009001304135 в ПАТ „Актабанк", МФО 307394, код ЄДРПОУ 35396818) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Хімеко" (51909, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., вул. Горобця, 6а, п/р 26009050230255 в КБ „Приватбанк", МФО 305299, код ЄДРПОУ 36072043) 100 000 (сто тисяч гривень) основного боргу, 2 000 (дві тисячі гривень) судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.Ф. Мельниченко
Повне рішення складено: 27.01.14 р.