Постанова від 21.01.2014 по справі 644/105/14-а

21.01.2014

Справа № 644/105/14-а

2-а/644/33/14

ПОСТАНОВА
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2014 року м. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова - Глібко О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії відповідача неправомірними в частині не виконання постанови Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 28.02.2011 року, а саме в частині виплати встановленої судом пенсії, а також просить зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова видати йому оригінал виконавчого листа по справі №2029/2-а-1730/11.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається на те, що постановою Орджонікідзевського суду м. Харкова від 28.02.2011 року його позовні вимоги щодо перерахунку та виплати пенсії по інвалідності біли задоволені в повному обсязі. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.04.2011 року апеляційна скарга управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова була залишена без задоволення, а постанова Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 28.02.2011 року залишена без змін. Але з 01.11.2011 року судова Постанова Орджонікідзевського районного суду м. Харкова в частині виплати встановленої судом пенсії пенсійним фондом не виконується.

Згідно з розділом II ч. 3 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гаранті держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 р. 4901-УI (в редакції Закону №583-УIII від 19.09.2013 року) виконавчі документи за рішенням суду, що набрали законної сили, подаються до органу державної виконавчої службою. А державна виконавча служба Орджонікідзевського району м. Харкова приймає до розгляду тільки оригінали виконавчого листа.

Тому 15.11.2013 року позивач звернувся з заявою до управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова з проханням надати йому оригінал виконавчого листа для подання заяви до виконавчої служби про примусове виконання рішення суду щодо виплати встановленої йому пенсії.

18.11.2013 року управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова відмовило видати позивачу оригінал виконавчого листа, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.

Відповідач - Пенсійний фонд України Управління в Орджонікідзевському районі м. Харкова надав письмові заперечення проти позову, в яких зазначив що в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 дійсно знаходиться виконавчий лист по справі №2029/2-а-1730/11 виданий Орджонікідзевським районним судом м. Харкова 31.05.2011 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України - Постанова або ухвала суду, які набрали законної сили, обов'язкові для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для усіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України.

Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова виконавчий лист по справі №2029/2-а-1730/11 виконало в повному обсязі.

Отже, виконавчий лист по справі №2029/2-а-1730/11 став підставою для виконання рішення суду і на даний момент є невід'ємною частиною матеріалів пенсійної справи.

Просили відмовити ОСОБА_1 в задоволенні адміністративного позову.

Суд дослідивши матеріали справи вважає, що в задоволенні позову слід відмовити, при цьому виходить із наступного…

Судом встановлено, що 28.02.2011 року Орджонікідзевським районним судом м. Харкова була прийнята постанова по справі №2029/2-а-1730/11 відповідно до якої зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1, починаючи з 28.07.2010 року відповідно до ст.ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії 2-ї групи інвалідності у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, визначеної ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до ухвали Харківського апеляційного адміністративно суду від 18.04.2011 року по справі №2029/2-а-1730/11 апеляційна скарга управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова залишена без задоволення а постанова Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 28.02.2011 року залишена буз змін.

15.11.2013 року позивач звернувся до Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова з заявою про повернення йому оригіналу виконавчого листа по справі №2029/2-а-1730/11, як помилково зданий для подальшого звернення до виконавчої служби.

18.11.2013 року від Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова була отримана відповідь, в якій відповідач вказує, що ним виконаний лист по справі №2029/2-а-1730/11 виконано в повному обсязі, отже, виконавчий лист по справі №2029/2-а-1730/11 став підставою для виконання рішення суду і на даний момент є невід'ємною частиною матеріалів пенсійної справи. Аналогічна відповідь направлена суду 15.01.2014 року № 315-07/32.

Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАСУ судове рішення, яке набрало законної сили, бо яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Згідно ч. 4 ст. 257 КАСУ, примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року (зі змінами та доповненнями) виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчими документами. Та, згідно до ч.2 ст. 49 Закону у випадках, передбачених п. 1-6, 8, 9, 11-13 ч.1 ст. 49 Закону виконавчий документ надсилається до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав.

Таким чином, як вбачається із відповіді управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова, виконавчий лист по справі 2029/2-а-1730/11 відносно ОСОБА_1 виконано в повному обсязі, а тому він повинен, у разі його виконання в відповідною відміткою про виконання, бути повернутим на адресу органу, що його видав, тобто до суду. При цьому, в такому випадку, виконавчий лист не може бути виданий на руки позивачеві.

За таких обставин, суд вважає, що управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова діяло в межах своїх повноважень і відмовляє позивачеві в задоволенні позову в цілому.

Керуючись ст. ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 про визнання дій управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова неправомірними, а також про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова видати позивачу оригінал виконавчого листа по справі № 2029/2-а-1730/11 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя: О.В. Глібко