про залишення позовної заяви без руху
22 січня 2014 року Справа № 803/135/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Укртрансінспекції у Волинській області про визнання незаконним припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23 вересня 2013 року №035964 та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 23 вересня 2013 року №028567,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до управління Укртрансінспекції у Волинській області про визнання незаконним припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23 вересня 2013 року №035964 та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 23 вересня 2013 року №028567.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 КАС України.
Зокрема, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Однак, в порушення даної норми позивачем до примірника позовної заяви для відповідача не додано копії всіх документів - додатків до позовної заяви.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте у матеріалах позовної заяви відсутні докази сплати судового збору чи про звільнення позивача від сплати судового збору.
Закон України "Про судовий збір" встановлює вичерпний перелік осіб, котрі звільнені від сплати судового збору. Зі змісту статті 5 вказаного Закону позивач не відноситься до осіб, звільнених від сплати судового збору. На оскаржені позивачем припис та постанову не поширюються норми Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (в грошовому еквіваленті з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати - 4872,00 грн.; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (тобто, 73,08 грн.). Відповідно до частини третьої вказаної статті під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Згідно з частинами третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовна вимога про визнання припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23 вересня 2013 року №035964 є немайновою (судовий збір становить 73,08 грн.), а позовна вимога про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 23 вересня 2013 року №028567, є майновою (судовий збір становить 1827,00 грн., при поданні адміністративного позову слід сплатити 10% від розміру судового збору, що становить 182,70 грн.).
Отже, за подання даного адміністративного позову, що містить одночасно вимоги майнового і немайнового характеру, позивачу слід було сплатити судовий збір у сумі 255,78 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить визнати незаконним припис від 23 вересня 2013 року №035964 та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 23 вересня 2013 року №028567. Однак, позивачем у позовній заяві не зазначено, коли він дізнався про вказані припис та постанову, яким чином він їх отримав. Тобто, позивач не зазначив, коли він дізнався про порушення своїх прав та не надав жодних документів, які б про це свідчили. Такий недолік позовної заяви не дозволяє вирішити усі питання, визначені частиною першою статті 107 КАС України, зокрема, з'ясувати чи адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши строк, достатній для усунення недоліків. Недоліки позовної заяви слід усунути шляхом надання: пояснень та документів, які підтверджують спосіб одержання припису та постанови; оригіналу квитанції про сплату судового збору з урахуванням його розміру, визначеного за ставками статті 4 та правилами статті 6 Закону України "Про судовий збір"; копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача; копії свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу.
Керуючись статтею108 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Укртрансінспекції у Волинській області про визнання незаконним припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23 вересня 2013 року №035964 та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 23 вересня 2013 року №028567 залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 31 січня 2014 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк