Ухвала від 15.01.2014 по справі 122/18727/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 122/18727/13-а

15.01.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Ілюхіної Г.П.,

суддів Лядової Т.Р. ,

Яковенко С.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим на постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя (суддя Корогодіна О.Е.) від 29.10.13 у справі № 122/18727/13-а

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим (вул. Київська, 152, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95493)

Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим (вул. Долгоруковська, 3, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95000)

про визнання права на перерахунок пенсії, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Залізничного районного суду м. Сімферополя від 29.10.13 позовні вимоги ОСОБА_1 до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про визнання права на перерахунок пенсії, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Визнано підстави пропуску строку на звернення до суду з позовом поважними та поновити ОСОБА_1 строк на звернення до суду з позовом (арк.с.61-67).

Визнано за ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії з 01.09.2008 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” від 07.11.2007 року № 1294 та наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України".

Зобов'язано Військовий комісаріат Автономної Республіки Крим направити на адресу Головного Управління Пенсійного Фонду України в Автономній Республіці Крим довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2008 року з наведенням посадового окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів

військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України”.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим по не проведенню перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2008 року з урахування окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України”.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в АРК провести перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_1 з 01.09.2008 року з урахуванням посадового окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України” (арк.с. 61-67).

Рішення суду мотивовано тим, що перерахунок пенсії позивачу повинен проводиться органами пенсійного забезпечення з 01.09.2008 відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України”; право позивача на перерахунок пенсії виникло на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” та на підставі наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України” через 10 днів після реєстрації наказу Міністра оборони України від 27.07.2008 №377 в Міністерстві юстиції України від 18.08.2008 №761/15452, тобто з 29.08.2008; законодавством прямо встановлений обов'язок уповноважених структурних підрозділів (в даному випадку - Військового комісаріату Автономної Республіки Крим) зазначати у списках осіб, яким призначені пенсії, зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій, з посиланням на практику Європейського суду з прав людини.

Не погодившись з рішенням суду, відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення по справі, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі (арк.с. 69-71).

Доводи апеляції мотивовані тим, що судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи; оскільки відповідачі діяли на законних підставах та в межах повноважень згідно вимог Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та постанови Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” від 07.11.2007 №1294; зміни розміру посадових окладів військовослужбовцям військово-учбових закладів належними постановами Кабінету Міністрів України не проводились, тому підстави для задоволення позову відсутні; позивач не має право на перерахунок пенсії в зв'язку з веденням нових грошових окладів для військовослужбовців в військово - учбових закладах та наукових установ Збройних сил України наказом міністерства оборони України від 25.07.2008 № 377; позивач пропустив строк звернення до суду, що є підставою для залишення позовних вимог без розгляду в цій частині.

В судове засідання, призначене на 15.01.2014 позивач та відповідач явку уповноважених представників не забезпечили, про дату, час та місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином та своєчасно.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів встановила наступне.

Позивач проходив військову службу на посаді військовослужбовця науково-педагогічного складу Міністерства оборони України.

Позивач був звільнений з військової служби з посади військовослужбовця науково-педагогічного складу Міністерства оборони України, знаходиться на пенсійному забезпеченні в Головному управлінні Пенсійного фонду України в АР Крим та отримує пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Військового комісаріату Автономної Республіки Крим, Головного управління ПФУ в АР Крим про визнання права на перерахунок пенсії, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просив визнати підстави пропуску строку на звернення до суду з позовом поважними та поновити строк на звернення до суду з позовом, визнати за ним право на перерахунок пенсії з 01.09.2008 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07.11.2007 року № 1294 та наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України», зобов'язати ВК АРК направити на адресу ГУ ПФУ в АРК довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2008 року з наведенням посадового окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України»; визнати дії ГУ ПФУ України в АР Крим по не проведенню перерахунку пенсії позивачу з 01.09.2008 року з урахування посадового окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України від 28.07.2008 року № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України» -протиправними; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в АР Крим провести перерахунок пенсійного забезпечення позивачу з 01.09.2008 року з урахуванням посадового окладу, який визначений у наказі Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України» (арк.с. 2-6).

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, з наступних підстав.

Правовідносини сторін регулюються Конституцією України, Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Законом України “Про Кабінет Міністрів України”, Законом України “Про Збройні Сили України”, Законом України “Про оборону України”, Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393” від 13.02.2008 №45 (далі - Постанова КМУ №45), Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402 (далі - Порядок №3-1).

Суд першої інстанції здійснив аналіз діючого законодавства України та дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку із введенням зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 22 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” визначено, що Кабінет Міністрів України спрямовує і координує роботу міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які забезпечують проведення державної політики у відповідних сферах суспільного і державного життя, виконання Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, додержання прав і свобод людини і громадянина. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади відповідальні перед Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні йому.

Міністерство оборони України, відповідно до статті 3 Закону України “Про Збройні Сили України” та пункту 1 Положення про Міністерство оборони України - є центральним органом виконавчої влади.

Статтею 10 Закону України “Про оборону України” визначено, що Міністерство оборони України здійснює заходи, спрямовані на реалізацію соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовцям, членам їх сімей та працівникам Збройних Сил України, особам, звільненим у запас або відставку, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або потрапили в полон у ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних миротворчих операціях.

Згідно пункту 1 Постанови Кабінету міністрів України №45 перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №45 встановлено, що для перерахунку пенсій враховуються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою.

Пунктом 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 №1080, передбаченій обов'язок Міністерства оборони України брати участь у формуванні та проведенні державної політики, спрямованої на реалізацію соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовцям, членам їх сімей та працівникам Збройних Сил, особам, звільненим у запас або відставку, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або потрапили в полон у ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних миротворчих операціях.

Пунктом 9 цього ж Положення №1080 передбачено, що Міністр оборони України на основі та на виконання актів законодавства видає накази і директиви, організовує і контролює їх виконання.

Таким чином, Кабінет Міністрів України постановою №45 надав керівникам державних органів, до яких відноситься Міністр оборони України, у межах його повноважень встановлювати посадові оклади на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою.

Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №45 встановлено, що для перерахунку пенсій враховуються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою.

З 01.01.2008 Постановою Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” від 07.11.2007 №1294 затверджені нові розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у тому числі нові розміри посадових окладів, що є підставою для перерахування з 01.01.2008 пенсії позивача.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” затверджені нові розміри грошового забезпечення військовослужбовців, що є підставою для перерахування з 01.01.2008 пенсії особам звільненим з військової служби з правом на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Одночасно згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.08.2008 за №761/15452, затверджені схеми посадових окладів за основними посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України.

29.08.2008 Міністерство оборони України повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набранням чинності наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377.

Відповідно до Указу Президента України від 03.10.1992 №493 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації і набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.

Конституційний Суд України у своєму рішенні від 07.07.1998 №11-рп/98 у справі за конституційним поданням Президента України щодо офіційного тлумачення частин другої і третьої статті 84 та частин другої і четвертої статті 94 Конституції України (справа щодо порядку голосування та повторного розгляду законів Верховної Ради України)" зважаючи на загальноприйнятий у законодавстві України порядок обчислення строків на вчинення відповідних процесуальних дій органами влади, вирішив, що перебіг строків треба обчислювати в календарних днях, починаючи з дня наступного після того дня, з якого починається строк.

Таким чином, право позивача на перерахунок пенсії виникло на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” та на підставі наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України” через 10 днів після реєстрації наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 в Міністерстві юстиції України від 18.08.2008 №761/15452, тобто з 29.08.2008.

Відомості про перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням посадового окладу на посаді військовослужбовця, з якої звільнено позивача, згідно до вимог наказу Міністра оборони України №377 від 28.07.2008 Військовий комісаріат надав до Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці тільки в 2012 році, що підтверджено поясненнями представника ВК АР Крим та довідкою про грошове забезпечення позивача станом на 01.07.2012.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що перерахунок пенсії позивачу повинен проводитись органами пенсійного забезпечення з 01.09.2008 відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 “Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України”.

Відповідно до пункту 1.1. Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого правлінням Пенсійного фонду України від 25.02.2008 №5-5 Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Управління) утворюють систему органів Пенсійного фонду України (далі - Фонд), який є центральним органом виконавчої влади.

Згідно з пунктом 5 пункту 2.1 зазначеного Положення основою функцією Управління є здійснення призначення (перерахунку) пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Порядком №3-1 передбачено, що:

- перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону (пункт 23);

- про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

- заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства транспорту та зв'язку України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової адміністрації України, Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - міністерства та інші органи).

Отже, законодавством прямо встановлений обов'язок уповноважених структурних підрозділів (в даному випадку - Військового комісаріату Автономної Республіки Крим) зазначати у списках осіб, якім призначені пенсії, зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій.

Правовідносини, що викають в процесі реалізації права на отримання перерахунку пенсії основані на принципі юридичної визначеності. Зазначений принцип не дозволяє посилатися на відсутність певного акта, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних актах.

Відповідно правової позиції Європейського суду у справі Yvonne van Duyn v. Homme Office принцип правової визначеності означає, що зацікавленні особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави, якій полягає у тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов'язань для запобігання відповідальності. При цьому, якщо держава чи орган державної влади схвалили певну концепцію, в даному випадку це надання права на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, така держава чи орган вважатимуся такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, зокрема, щодо фізичних осіб без завчасного повідомлення про зміни в такій політиці чи поведінці, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом влади такої політики чи поведінки.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Дії відповідачів зазначеним вимогам не відповідають.

За таких підстав, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 23.10.2012 (справа №21-315а12), Верховного Суду України від 19.11.2013 (справа № 21-392а13), Верховного Суду України від 19.11.2013 (справа №21-396а13).

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись частиною третьою статті 24, статтями 160, 167, частиною першою статті 195, статтею 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим на постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя від 29.10.13 у справі № 122/18727/13-а залишити без задоволення.

2. Постанову Залізничного районного суду м. Сімферополя від 29.10.13 у справі № 122/18727/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя підпис Г.П.Ілюхіна

Судді підпис Т.Р.Лядова

підпис С.Ю. Яковенко

З оригіналом згідно

Суддя Г.П.Ілюхіна