Ухвала від 15.01.2007 по справі 02-4/3-23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

15.01.07 Справа№ 02-4/3-23

За позовом: Першого заступника прокурора Львівської області в інтересах держави в особі Стрийської районної державної адміністрації Львівської області, Стрийського районного відділу земельних ресурсів, м. Стрий, за участю третіх осіб на стороні позивача: Дашавської селищної ради, с.м.т. Дашава,. Дочірнього підприємства “Західукргеологія» НАК “Надра України», м. Львів

до відповідача: ТзОВ “Трубопласт», м. Львів

Про:визнання недійсним правочину

Суддя Бортник О.Ю.

Розглянувши матеріали за позовом Першого заступника прокурора Львівської області в інтересах держави в особі Стрийської районної державної адміністрації Львівської області, Стрийського районного відділу земельних ресурсів, м. Стрий, за участю третіх осіб на стороні позивача: Дашавської селищної ради, с.м.т. Дашава, Дочірнього підприємства “Західукргеологія» НАК “Надра України», м. Львів, до ТзОВ “Трубопласт», м. Львів, про визнання недійсним правочину,суд

ВСТАНОВИВ:

Позовну заяву № 05-541 вих-06 від 06.12.2006 р. прокуратурою направлено до господарського суду Львівської області в порядку ст.ст. 60, 104 КАС України. У вказаній позовній заяві заявлено вимогу про визнання нечинним правочину, а саме: договору оренди земельної ділянки -кадастровий номер: 46 253 553 00 : 08 : 000 : 0513, укладеного 18.07.2006 р. між Стрийською районною державною адміністрацією та ТзОВ “Трубопласт»; вилучення отриманої в користування за договором, земельної ділянки в орендаря та передачу її, відповідно до вимог закону, в розпорядження Стрийської районної ради та Стрийської районної державної адміністрації.

Дослідивши зміст позовних вимог, заявлених прокурором, суд приходить до висновку про те, що вони за своєю природою носять цивільно-правовий характер, і спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Так, відповідно до вимог статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб"єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб"єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов"язаних з виборчим процесом чи процесом реферерендуму.

У статті 3 КАС України дано визначення терміну адміністративний договір. Згідно з ст. 3 КАС України адміністративний договір - це дво-або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов"язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб"єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди. Правовідносини щодо договору найму (оренди) земельної ділянки та визнання правочинів недійсними регулюються, зокрема нормами ст.ст. 792, 215 Цивільного кодексу України. Тоді як, згідно з ст. 1 Цивільного кодексу України Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників. До майнових відносин, заснованих на адміністративному або іншому владному підпорядкуванні однієї сторони другій стороні, а також до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом. З аналізу норм ст. 792 ЦК України та Закону України “Про оренду землі» вбачається, що договір оренди земельної ділянки сторони (в тому числі й орган державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи), хоча б і на реалізацію своїх повноважень, мають право укладати вільно, відповідно до норм Цивільного кодексу України, а також вільно визначати зміст і обсяг своїх прав та обов"язків за договором, виходячи з юридичної рівності сторін, та у будь-який час вільно відмовитись від укладення цього договору. Відтак, згаданий договір за своєю правовою природою є цивільним (господарським), а не адміністративним. У договорі найму (оренди) відсутні відносини влади і підпорядкування, що є обов"язковими для адміністративного договору.

З огляду на викладене, у відкритті провадження по розгляду вказаної позовної заяви слід відмовити на підставі пп.1 ч.1 ст.109 КАС України.

Враховуючи наведене та керуючись ст.17; ст.109 п.1 пп.1; 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Позовну заяву разом із додатками ( на _143__ арк.) повернути прокурору.

Суддя Бортник О.Ю.