Постанова від 07.12.2006 по справі 5/3076-19/390

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

07.12.06 Справа№ 5/3076-19/390

За позовом: Приватного підприємства «АМГ - Транс», м. Львів

До Відповідача-1: ДПІ у Личаківському районі м. Львова, м. Львів

До Відповідача-2: ВДК у Личаківському районі м. Львова, м. Львів

Про визнання нечинними податкового повідомлення -рішення від 31.08.2006р. №0000662300/0/16239 та відшкодування бюджетної заборгованості по податку на додану вартість на суму 236518,00 грн.

Суддя Левицька Н.Г.

Секретар судового засідання Вахняк О.Є.

В судовому засіданні взяли участь представники Сторін:

Позивача: Шимчишин І.С. -предст. (дов. №59 від 17.11.2006р.);

Відповідача-1:Антонюк П.Б. -нач. юридичного відділу (дов. №22028/10-0 від 28.11.2006р.);

Томашівський О.Г. -гол. держ. под. інсп. (дов. №18120/10-0 від 03.10.2006р.);

Відповідача-2: Перейма З.С. -гол. спец. (дов. №01-10 від. 06.12.2006р.);

Представникам Сторін, які взяли участь у справі, роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст.ст.49,51 КАС України, в тому числі право заявляти відводи.

Суть спору:

Позовні вимоги заявлено ПП «АМГ - Транс», м. Львів до Відповідача-1: ДПІ у Личаківському районі м. Львова та Відповідача-2: ВДК у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинними податкового повідомлення - рішення від 31.08.2006р. №0000662300/0/16239, яким Позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 236 518,00 грн. та відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість на суму 236518,00 грн.

Обставини справи:

Ухвалою від 13.11.2006р. судом відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду у попередньому засіданні на 20.11.2006р.

20.11.2006р. судом оголошено перерву в судовому засіданні до 01.12.2006р.

01.12.2006р. судом закінчено підготовче провадження по справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 07.12.2006р.

Представник Позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, не погоджується з оскаржуваним податковим повідомленням -рішенням, просить визнати його нечинним та відшкодувати бюджетну заборгованість по податку на додану вартість, яка була знята оскаржуваним рішенням, на суму 236518,00 грн.

В обгрунтування позовних вимог, Позивач посилається на норми пп. 7.4.1 п.7.4, пп.7.4.2 п.7.4, пп. 7.7.3 п.7.7, пп.7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», зокрема на те, що податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку, протягом такого звітного періоду, у зв'язку із придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Не має права на отримання бюджетного відшкодування особа, яка була зареєстрована як платник ПДВ менше ніж за 12 календарних місяців, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування та/або мала обсяги оподаткованих операцій за останні 12 календарних місяців, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

З моменту реєстрації Позивача платником ПДВ, в щомісячних деклараціях, починаючи з липня 2005р., підприємством не заявлялась сума до відшкодування, хоча за наслідками фінансово -господарської діяльності податковий кредит перевищував податкове зобов'язання. Після того, як підприємство було платником ПДВ більше 12 місяців, в декларації з ПДВ за червень 2006р., Позивачем заявлено до відшкодування суму 236518,00 грн.

Незважаючи на те, що при проведенні перевірки Відповідачем-1, обчислюючи податковий кредит та податкове зобов'язання, порушень не виявлено, Позивач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення -рішення є неправомірним.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав, просив задоволити їх з мотивів, наведених у позовній заяві та своїх поясненнях.

Представник Відповідача-1 в судовому засіданні проти заявленого позову заперечував з мотивів, наведених у Поясненнях від 01.12.2006р. і просив в задоволенні позовних вимог відмовити, мотивуючи це тим, що актом перевірки встановлено порушення пп.7.7.2 п.7.7, пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», зокрема ПП «АМГ -Транс» неправомірно заявлено бюджетне відшкодування на розрахунковий рахунок по ПДВ за червень 2006р. в сумі 236518,00.

Зокрема, відповідно до пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», -якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього ж пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду в розмірі 236518,00 грн., яка відображена в р.1 Розрахунку суми бюджетного відшкодування складається із сум податкового кредиту за придбанні основні засоби в період липень 2005 р. - квітень 2006р. В даний період ПП «АМГ -Транс» не мало права на бюджетне відшкодування відповідно до пп. 7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідач-2 подав Відзив № 3-08/774 від 23.11.2006р., згідно з яким повідомив, що Державне казначейство є системою органів державної виконавчої влади і діє при Міністерстві фінансів України. На підставі п. 4.6 Порядку виконання Державного бюджету за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України від 19.12.2000р. № 131, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.01.2001р. за № 67/5258, відшкодування податку на додану вартість здійснюється відділенням Державного казначейства відповідно до Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого спільним наказом ДПА України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. №200/86 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. № 489/5680. На підставі наведеного, відшкодування податку на додану вартість здійснюється органами Державного казначейства за висновками податкових органів або рішенням суду, поданих до відділення.

Заслухавши пояснення представників Сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, всебічно та повно з»ясувавши обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги і заперечення, оглянувши у судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться у матеріалах справи, судом встановлено:

За наслідками проведеної позапланової перевірки ПП «АМГ -Транс», м. Львів ДПІ у Личаківському районі м. Львова складено Акт від 30.08.2006р. № 285/23-0/33533278 «Про результати виїзної позапланової перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за червень 2006 року».

На підставі вказаного Акту Відповідачем-1 винесено податкове повідомлення-рішення від 31.08.2006р. № 0000662300/0/16239, яким Позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 236 518,00 грн., заявлену у червні 2006р.

Відповідно до пп. 7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»,- податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

З моменту реєстрації Позивача платником ПДВ в щомісячних деклараціях, починаючи з липня 2005р., підприємством не заявлялась сума до відшкодування. Після цього, як підприємство було платником ПДВ більше як 12 місяців, в декларації по ПДВ за червень 2006р., Позивачем заявлено до відшкодування суму 236518,00 грн., яка виникла в результаті фінансового-господарської діяльності підприємства впродовж 12 місяців, проте не була заявлена до відшкодування, у відповідності до пп.7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Дана сума бюджетного відшкодування виникла за результатами діяльності підприємства за період липень 2005р. -червень 2006р. Зокрема, ПП «АМГ -Транс» впродовж цього часу придбавались основні засоби -автомобілі та напівпричепи до них.

Так, 15.11.2005р., згідно з Договором купівлі-продажу автотранспортних засобів, ПП «АМГ -Транс» придбало автомобіль Volvo FM 12380 (сідловий тягач) 2000 року випуску за ціною 226300,00 грн., з урахуванням ПДВ. Згідно даного договору Позивачем також придбано напівпричіп бортовий Schmitz S 01 2000р. випуску, за ціною 48700,00 грн., із врахуванням ПДВ.

Згідно з Договором купівлі-продажу автотранспортних засобів від 26.12.2005р., ПП «АМГ Транс» придбало два автомобілі Volvo FM 12380 (сідловий тягач) 2001р. випуску за ціною 203305,00 грн., з врахуванням ПДВ та 238340,00 грн., з врахуванням ПДВ. Згідно з даним Договором Позивачем також придбано два напівпричепи бортові Schmitz S 01 2001 року випуску, за ціною 41475,00 грн., з урахуванням ПДВ та 45710,00 грн. із врахуванням ПДВ.

Згідно з Договору купівлі-продажу № 03/06 від 03.03.2006р., ПП «АМГ -Транс» придбало автомобіль Volvo FM 1242 (сідловий тягач) 2001 року випуску за ціною 260000,00 грн., з урахуванням ПДВ та напівпричіп Schmitz S 01 2001 року випуску, за ціною 90000,00 грн., з урахуванням ПДВ.

Крім цього укладено договори з іноземними підприємствами: Контракт № 1 від 14.07.2005р. та Контракт № 2 від 18.07.2005р.

Згідно з Контрактом № 1 від 14.07.2005р., ПП «АМГ -Транс» придбано автомобіль Renault Magnum MAK 390 EURO II VF 311GTAOE0012009 за ціною 780000,00 польських злотих на умовах DAF Шегіни Україна. Згідно контракту № 2 від 18.07.2005р., ПП «АМГ -Транс» придбано напівпричіп Schmitz 2004 року випуску за ціною 78000,00 польських злотих. За придбані автомобілі Позивачем було оплачено, про що свідчать банківські виписки із особового рахунку підприємства, та їх отримано про що свідчать вантажно митні декларації.

При проведенні перевірки порушень чи зауважень в частині отриманих податкових накладних від постачальників, не встановлено. Правильність сум, які включені до податкового кредиту згідно отриманих податкових накладних, перевіркою не спростовується (копії податкових накладних знаходяться в матеріалах справи).

При проведенні перевірки в частині правильності обчислення ПП «АМГ -Транс» податкового кредиту Відповідачем 1 порушень не виявлено, про що вказано і в самому Акті перевірки. Не виявлено порушень також і при перевірці податкового зобов'язання.

Відповідно до абз.2 пп.7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», - податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до пп.7.7.11 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», не має права на отримання бюджетного відшкодування особа, яка була зареєстрована як платник ПДВ менше ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

В даному випадку нарахування податкового кредиту з ПДВ здійснюється за результатами придбання основних фондів (транспортні засоби).

Згідно з отриманим від Позивача балансом Ф. № 1 та розшифровки до нього, всі вищезгадані транспортні засоби знаходяться на балансі підприємств та використовуються в господарській діяльності. Основний вид діяльності ПП «АМГ -Транс» -діяльність автомобільного вантажного транспорту, про що свідчить довідка ЄДРПОУ та ліцензія, копія якої знаходиться в матеріалах справи.

Згідно з вимогами пп. 7.7.1 п.7.7 ст.7 цього ж Закону - суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли, у зв'язку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду.

Згідно з пп. 7.7.3 п.7.7 ст.7 Закону, - платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Позивач також обґрунтовує свої вимоги нормами пп. 7.4.2 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість». Оскільки, відповідно до вимог пп. 7.4.2 п.7.4 ст.7 Закону - якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об'єктом оподаткування, згідно із статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування, згідно із статтею 5 цього Закону - суми податку, сплачені у зв'язку з таким придбанням (виготовленням),- не включаються до складу податкового кредиту такого платника. Не включається до складу податкового кредиту та відноситься до складу валових витрат сума податку, сплачена платником податку при придбанні легкового автомобіля (крім таксомоторів), що включається до складу основних фондів.

В даному випадку Позивачем придбано основні фонди (автомобільний транспорт), які призначаються для використання в операціях, які є об'єктом оподаткування, згідно із статтею 3 цього Закону і не звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону.

Враховуючи вищенаведене суд вважає позовні вимоги такими, що нормативно та документально обгруновані, тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, за згодою Сторін покласти на Позивача.

Враховуючи викладене, керуючись ст.7-9, 14, 17, 69-71, 79, 81, 82, 86, 98, 154, 158-163, 167, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України,

суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Податкове повідомлення -рішення від 31.08.2006р. №0000662300/0/16239,- визнати нечинним та скасувати.

3. Зобов'язати Відділення Державного казначейства у Личаківському районі м. Львова (79017 м. Львів вул. Левицького 82а, ЄДРПОУ 22389406, р/р 31111030600006 в УДК у Львівській області МФО 825014, код бюджетної класифікації 14010200) відшкодувати Приватному підприємству “АМГ-Транс»(м. Львів вул. Олеся 19, кв. 11, ЄДРПОУ 33533278, р/р 26008000830001 в Другій Львівській Філії ВАТ КБ “Надра», м. Львів МФО 325246) суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 236518,00 грн.

4. Судові витрати покласти на Позивача.

Постанову може бути оскаржено в порядку, визначеному главою 1 розділу IV КАС України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Левицька Н.Г.