Постанова від 10.01.2014 по справі 821/3380/13-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2014 р. Справа № 821/3380/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Державного навчального закладу "Каховський професійний ліцей сфери послуг" про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Державна фінансова інспекція в Херсонській області (далі - позивач, ДФІ) звернулася до Державного навчального закладу "Каховський професійний ліцей сфери послуг" (далі - відповідач, Ліцей), у якому просить, з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог, виконати п. п. 2.1 в частині відображення за даними бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості перед студентами закладу по оплаті за професійно-технічне навчання на суму 2581,34 грн., усунення фінансового порушення шляхом надходження грошових коштів на реєстраційний рахунок закладу. В разі відмови від добровільної сплати провести претензійно-позовну роботу з особами, якими допущено несплату за послуги, в іншому випадку, стягнути з осіб, винних у недоотриманні коштів закладом, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 КЗпП України; п. п. 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.9, 2.10, 2.11 вимоги Державної фінансової інспекції у Херсонській області від 09.07.2013 року №40-13/991.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до п. 4.1.1.1 Плану контрольно-ревізійної роботи ДФІ на І квартал 2013 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Ліцею за період з 01.04.2011 року по 01.03.2013 року.

Ревізією встановлено, що внаслідок порушення вимоги п.4 ст. 13 Бюджетного кодексу України № 2456-УІ від 08.07.2010 року, п.1 ст.3, п.1 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-ХІУ від 16.07.1999 року, ст.629 Цивільного кодексу України №435-ІУ від 16.01.2003 року та умови укладених договорів, в зв'язку з не відображенням за даними бухгалтерського обліку по рахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" станом на 01.11.2012 року та 01.03.2013 року наявної дебіторської заборгованості з професійно-технічного навчання, що в свою чергу призвело до недоотримання коштів ліцеєм станом на 18.03.2013 року за надання платних послуг по коду доходів 25010200 "Кошти, що отримуються бюджетними установами від господарської діяльності" в сумі 3,36 тис. грн.

В порушення вимог ст.4, 6, 27 Житлового Кодексу України та рішення Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14.12.2010 №1746, Ліцеєм зайво сплачено бюджетних коштів за спожиті комунальні послуги з централізованого опалення учнями-мешканцями гуртожитку за завищеним тарифом за період з 01.04.11р. по 01.01.12р. в сумі 19,09 тис. грн.

Внаслідок недотримання вимог ч.5 ст. 3 Закону України "Про професійно-технічну освіту" від 10.02.1998 року №103/98-ВР, п. п. 1 п.1, п.4 Порядку призначення і виплати стипендії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 № 882, в частині зарахування громадян до складу учнів ліцею для здобуття професійно-технічної освіти за рахунок коштів загального фонду державного бюджету, які на час зарахування до ліцею вже здобули первинну професійну підготовку в ліцеї по іншій професії та в одному випадку іншого освітньо-кваліфікаційного рівня в технікумі. Тобто 7 осіб на підставі рішень приймальної комісії, наказами директора зараховані на навчання за державних замовленням з метою здобуття первинної професійної підготовки, тоді як фактично їх професійно-технічне навчання спрямоване на оволодіння іншою професією, що відповідно до ч. б ст.3 Закону №103 є перепідготовкою та відповідно до п.7.3 Положення про вище професійне училище та центр професійно-технічної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти науки України від 20.06.2000 № 225, абзацу 2 п.36 Положення про професійно - технічний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.1998 №1240, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітничих кадрів здійснюється за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб, та відповідно до п. п. 9 п.1 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796, підготовка та перепідготовка, підвищення кваліфікації кадрів на замовлення центрів зайнятості є платною послугою. На навчання 7 осіб використано бюджетних коштів у сумі 26,13 тис. грн. та відповідно виплачено стипендію та матеріальну допомогу в сумі 12,62 тис. грн.

В порушення вимог п.п.5, п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року №226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування", ліцеєм здійснено виплату (одноразової грошової допомоги та грошової компенсації на придбання одягу) випускниці ОСОБА_1 допомоги в загальній сумі 5,99 тис. грн., яка фактично не була працевлаштована.

Закладом допущено використання бюджетних коштів на придбання медикаментів для дітей-сиріт без обґрунтування необхідності їх придбання, всупереч ст.46, п.1 ст.47, п.1 ст.48, п.6 ст.78 Бюджетного кодексу України №2456-УІ від 08.07.2010 р., п.5 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228, вимогам наказу Міністерства освіти і науки України від 17.11.2003 №763 "Про затвердження норм матеріального та нормативів фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців шкіл-інтернатів" на суму 9,6 тис. грн.

Внаслідок недотримання вимог п. п. 19, 20, 23 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 №228, допущено факти покриття видатків, пов'язаних з наданням платних послуг, за рахунок коштів загального фонд; кошторису покрито видатки на оплату комунальних послуг спеціального фонду кошторису на суму 15,74 тис. грн.

Всупереч вимогам п.8 ст. 7 Бюджетного кодексу України №2456-У від 08.07.2010 року п. 5 Порядку № 228, Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 № 495, допущено нецільове використання бюджетних коштів на оплату медикаментів на суму 0,11 тис. грн.

Вибірковою ревізією щодо правильності обрахування індексації заробітної плати встановлено, що бухгалтером ОСОБА_2 допущено ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, а саме, зайву виплату бюджетних коштів 12 працівникам ліцею в сумі 3,05 тис. грн. за період з 01.04.2011 по 01.01.2012, внаслідок неправильного обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати, чим недотримано вимоги ст. ст. 3, 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991р. № 1282-ХІІ, пп.1.1, 4 Порядку проведення індексації грошовий доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, та як наслідок зайво перераховано єдиного соціального внеску на загальне державне соціальне страхування в сумі 1,11 тис. грн.

Внаслідок недотримання вимог листа Управлінням освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації №02-21/15-12/08 від 12.01.2012 "Про грошові норми харчування на 2012 рік", додатку 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" допущено нарахування та виплату компенсації в розмірах які перевищують встановлені норми на суму 0,86 тис. грн.

В порушення ст. 257 Цивільного кодексу України за даними бухгалтерського обліку закладу здійснено списання кредиторської заборгованості, яка є заборгованістю з невиплачених стипендій та строк її позовної давності не сплинув, що призвело до заниження боргових зобов'язань на суму 0,49 тис. грн.

За даними бухгалтерського обліку невідображена кредиторська заборгованість по рахунку 675 "Розрахунки з іншими кредиторами" з послуг водопостачання та водовідведення станом на 01.03.2013 року на суму 0,09 тис. грн., чим порушено вимоги п.1 ст.3 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999року №996-ХІУ, п. 1.2 "Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів" затвердженого спільним наказом МФУ та ДКУ від 05.01.2011р. №2, п.1.2 "Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів" затвердженого наказом МФУ від 24.01.2012 №44, п.2.2 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку" затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року.

За результатами ревізії складено Акт від 14.06.2013 року № 40-27/08 та на адресу відповідача направлено вимогу від 09.07.2013 року №40-13/991 про усунення виявлених порушень. Невиконання вимог ДФІ стало підставою для звернення до суду.

Сторони заявили клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до заяви відповідача від 10.01.2014 року № 6, Ліцей позовні вимоги ДФІ визнав.

Відповідно до ч. 4. ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи положення статті 112 КАС України щодо визнання позову, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ДФІ.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 112, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Державний заклад "Каховський професійний ліцей сфери послуг" виконати п. п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.9, 2.10, 2.11 вимоги Державної фінансової інспекції у Херсонській області від 09.07.2013 року № 40-13/991.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 9.3