Ухвала від 11.01.2014 по справі 813/33/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 січня 2014 року Справа № 813/33/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р., одержав позовну заяву ОСОБА_1 до Буської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа Головне управління Держземагентства у Львівській області про винесення рішення, яка з перелічених структур має надати дозвіл на складання проекту відведення земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Буської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа Головне управління Держземагентства у Львівській області з наступною вимогою: винести рішення яка з перечислених структур (Буська районна державна адміністрація у Львівській області чи Головне управління Держземагентства у Львівській області) має надати позивачу дозвіл на складання проекту відведення земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог згідно з ч. 4 і ч. 5 ст. 105 Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У прохальній частині позовної заяви міститься вимога позивача, викладена у формі запитання до суду, що не відповідає вищевикладеним положенням ст.ст. 105, 106 КАС України та свідчить про недотримання позивачем вимог щодо форми і змісту позовної заяви.

Також, на виконання вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви також додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Позивачем до матеріалів справи не додано копій адміністративного позову з додатками для відповідача та третьої особи.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 590-VII від 19.09.2013 року) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "По судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Згідно зі ст. 2 вищевказаного Закону платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 цього ж Закону, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача або відповідно пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2013 року становить 1147,00 грн.

В матеріалах справи документ, що свідчив би про сплату позивачем судового збору, відсутній.

Враховуючи вищевикладене, позивачем не виконано усі вимоги ст. 106 КАС України щодо форми і змісту позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 2, 105, 106, 107, 108, 158-160, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Буської районної державної адміністрації Львівської області, третя особа Головне управління Держземагентства у Львівській області про винесення рішення, яка з перелічених структур має надати дозвіл на складання проекту відведення земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність - залишити без руху до 30 січня 2014 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині ухвали суду, а саме: шляхом подання до канцелярії суду позовної заяви з приведеними у відповідність до ч. 4 ст. 105 КАС України позовними вимогами; подання належного документу на підтвердження сплати судового збору; подання примірників адміністративного позову з додатками для відповідача та третьої особи (2-х примірників).

2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку передбаченому ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Кравців О.Р.