Постанова від 17.01.2007 по справі А-8/249

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.07

Справа № А-8/249

Господарський суд Івано-Франківської області у складі :

Cуддя Шіляк Марина Анатоліївна

При секретарі Суканець Юрій Ігорович

Розглянувши справу

за позовом ВАТ"Калушавтотранс" вул. Грушевського,104, м.Калуш,77300

до відповідача Калуської ОДПІ вул. В.Стуса, 2, м.Калуш,77300

про скасування рішень Калуської ОДПІ № 1793-250-03117062-12466 та №1794-250-

03117062-12467

За участі представників :

Від позивача: Кизимишин І. Й., (довіреність №12/111 від11.12.06 )представник;

Від відповідача: Коржан О. Є., (довіреність №7675/100 від30.05.06 )представник ДПІ;

Встановив: подано позов про скасування рішень Калуської ОДПІ № 1793-250-03117062-

12466 та №1794-250-03117062-12467 від 16.12.05 як таких, що не відповідають вимогам

чинного законодавства .

Позовні вимоги мотивовані тим, що обрахування строків сплати податку за землю на підставі Законів України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік суперечить Закону України "Про систему оподаткування" згідно із ст.1 якого ставки, механізм справляння податків і зборів не можуть встановлюватися або змінюватися іншими Законами України крім законів про оподаткування. Особовий рахунок позивача ведеться з грубими порушеннями, ДПІ самостійно розподіляє частину платежу на погашення ніким не узгодженої пені та не надсилає повідомлення про такі дії. Позивач вважає, що є достатні підстави для прийняття рішення в його користь в зв"язку із конфліктом інтересів.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти позову заперечив вказавши, що Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлює відповідальність за недотримання строків сплати податкового зобов"язання; Законами України "Про Державний бюджет на 2003, 2004, 2005роки" встановлювались щомісячні строки сплати земельного податку, повноваження щодо розподілу суми зазначеної в платіжному документі передбачені п.п.16.3.3п.16.3ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, що затверджена Наказом ДПА України від 11.06.03 №290. Податковий орган заперечує наявність конфлікту інтересів, вважає, що має місце неповний аналіз позивачем чинного законодавства України.

Представник відповідача запечення проти позову підтримав.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд встановив, що

Калуською ОДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка дотримання граничних

термінів сплати узгодженого податкового зобов"язання ВАТ "Калушавтотранс" по податку

на додану вартість, земельному та комунальному податках за період з 30.10.03 по 30.11.05. За

наслідками перевірки був складений акт № 221-230-03117062 від 16.12.05. На підставі

висновків, наведених в акті податковою інспекцією винесені оспорювані податкові повідомлення-рішення № 1793-250-03117062-12466 від 16.12.05 згідно котрого позивача зобов"язано сплатити штраф в сумі 1099,20грн.; №1794-250-03117062-12467 від 16.12.05 згідно котрого позивача зобов"язано сплатити штраф в сумі 745,10грн. за недотримання строків сплати узгодженого податкового зобов"язання з земельного податку.

Суд вважає позов таким, що задоволенню не підлягає.

Пунктом 1.2 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.п.1.11ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

За змістом п.п.5.1 ст.5 цього ж Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно із п.п.17.1.7 п.17.1ст.17 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як вбачається з матеріалів справи розрахунки земельного податку за 2003, 2004, 2005роки подані позивачем із зазначенням щомісячного строку сплати земельного податку та прийняті податковою інстанцією без зауважень.

За таких обставин, суд вважає, що податковим органом правомірно застосовані штрафні санкції за недотримання строків сплати узгоджених сум податкових зобов"язань.

Статтею 49 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003рік", статтею 75 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004рік", статтею 68 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005рік" встановлено, що терміни сплати земельного податку за базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю, щомісячно рівними частками протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Названі Закони України є чинними, Закон України "Про систему попдаткування в Україні" не скасовує та на містить положень щодо нечинності інших Законів.

Відповідно до п.п.16.3.3п.16.3ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини), та надсилає такому платнику податків повідомлення, в якому міститься зазначена інформація.

Наведена норма дозволяє податковому органу самостійно розподіляти зазначену в платіжному документі суму. Доводи позивача про ненадіслання йому податковою інспекцією повідомлення про такі дії не є достатньою підставою для задоволення позову , оскільки не змінюють строки сплати позивачем земельного податку.

Підстав для застосування положень ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»щодо конфлікту інтересів суд не вбачає.

Керуючись ст.124 Конституції України, ст.-ст. 1,4,5,16,17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.49 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003рік", ст.75 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004рік", ст.68 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005рік", ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

в позові відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шіляк Марина Анатоліївна

Постанова складена в повному обсязі 22.01.07.

Постанова внесена в діловодство________________