Постанова від 18.01.2007 по справі 5/480-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2007 р. Справа № 5/480-06

за адміністративним позовом: Барського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Бар Вінницької області

до: ВАТ по виробництву сільськогосподарської продукції і сервісному обслуговуванню Барська агрофірма “Лядова», ст. Бар Барського р-ну Вінницької області

про стягнення 3742-74 грн.

Суддя Бенівський В.І.

При секретарі: В.Деркач

За участю представників:

позивача - Кондратюк І.М. - директор

відповідача - Бучковський І.С. -директор

місце розгляду справи: приміщення суду к. 1102

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Вінницької області подано адміністративний позов

Барського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Бар Вінницької області до ВАТ по виробництву сільськогосподарської продукції і сервісному обслуговуванню Барська агрофірма “Лядова», ст. Бар Барського р-ну Вінницької області про стягнення 3742-74 грн.

Позивач посилається на такі обставини:

Відповідно до Закону України “Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом № 1533. Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено ст. 35 Закону 1533, а ст. 38 зазначеного закону передбачена відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені.

ВАТ Барська агрофірма «Лядова" є платником внесків до Фонду з 15 вересня 1997 року.

У зв'язку з тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески (з 05.09.97 по 21.02.01 р. - збір на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття) до Державного фонду сприяння зайнятості населення (до 01.01.01 р.), утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків.

Барський районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду, який має повноваження щодо збору страхових внесків та відповідно до плану проведення перевірок, здійснив перевірку в ВАТ Барська агрофірма «Лядова" щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду. Перевірка проводилася за період з 01.07.2003 року по 30.09.2006 року.

Перевіркою встановлено заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 2767грн.78 коп., яка виникла за період з 01.03.1998 по 30.09.2006 року за що ВАТ Барська агрофірма «Лядова" нараховано пеню на суму 974 грн. 96 коп. відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339.

Порядок та розмір сплати страхових внесків визначався Законом України «Про збір на обов'язкове соціальне страхування" (Закон втратив чинність згідно із Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від II січня 2001 року N 2213-Ш) та Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", який набрав чинності з 22.02.01 Р-

1 січня 2001 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", яким передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 955 «Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття" передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 1 січня 2001 р. кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

За результатами перевірки працівниками центру зайнятості складено акт № 39 від 75 листопада 2006 р. в якому зазначено термін для добровільної сплати коштів на рахунок Барського районного центру зайнятості. Однак підприємство кошти добровільно не сплатило та на рахунок Барського районного центру зайнятості станом на день подання позовної заяви не перерахувало.

У зв'язку з тим, що підприємством кошти своєчасно не сплачувались, а перевіркою встановлено факт заборгованості, підприємство зобов'язане сплатити всю суму заборгованості, що утворилась за період з 01.03.1998 р. по 30.09 2006 року, а саме: 2767 грн. 78 коп.

Відповідно до ст.ст. 38, 39 Закону 1533, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Позивач просить стягнути з відповідача 3742-74 грн. (заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 2767-78 грн., пеню в розмірі 974-96 грн., що виникли станом на 30 вересня 2006 року).

Розглянувши поданий адміністративний позов, заслухавши представників сторін, оцінивши докази, судом встановлено, що адміністративний позов подано обґрунтовано. Викладені факти підтверджуються відповідними письмовими доказами.

Керуючись ст.ст. 49,51,160,161,162,163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів України»,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовільнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства по виробництву сільськогосподарської продукції і сервісному обслуговуванню Барська агрофірма “Лядова» /23007 ст .Бар Барського р-ну Вінницької області вул. Привокзальна, р/р 26005040050001 в Укрінбанку м. Вінниця МФО 351005 код ЕДРПОУ 20094138) на користь Барського районного центру зайнятості (23000 м. Бар вул. Островського, 2/1 код ЕДРПОУ 20088801 р/р 37172305900011, р/р 37175302900011, 37176301900011 в УДК у Вінницькій області МФО 802015) 2767-78 грн. основного боргу, 974-96 грн. пені.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково.

Відповідно до ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ст. 254 КАС України :

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова cкладена в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - 22 січня 2007 р.

Суддя Бенівський В.І.