Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001
м. Миколаїв.
05 грудня 2013 року справа № 814/4159/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., секретаря судового засідання Западнюк К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
доГоловного управління Міндоходів у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв,54001
провизнання неправомірними та скасування рішення від 07.08.2013р. №000024/21-21 В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі-позивач, ОСОБА_1.) звернулась до суду з позовом до Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (далі-відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Міндоходів у Миколаївській області від 07.08.2013 р. № 000024/21-21 про застосування фінансових санкцій в сумі 15170 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що перевірка проведена з порушенням законодавства, а рішення, що прийняте на підставі матеріалів такої перевірки, належить скасуванню.
Позивач у судове засідання призначене на 05.12.2013 р. не прибув.
Представник відповідача позов не визнав, виклавши свої заперечення в письмовому вигляді.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, проаналізувавши діюче законодавство, матеріали справи, пояснення відповідача, дійшов наступного.
На підставі наказу від 08.07.2013 року №61 та направлення на проведення фактичної перевірки позивача №11 та №12 від 08.07.2013 року, 08.07.2013 року уповноваженими представниками Головного управління Міндоходів у Миколаївській області було здійснено перевірку магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1, що розташований за адресою: АДРЕСА_2, в якому здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1
За результатами перевірки було складено Акт №6/21-249/НОМЕР_1 від 08.07.2013 року, в якому відображено порушення вимог:
- п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" та ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", в якому зафіксований факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої, а саме: реалізація горілки "Меддоф" міцністю 40% місткістю 1,0 л. виробництва ТОВ "Кримсько-водочна компанія", що є нижчою за встановлену Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" мінімальну роздрібну ціну на такий алкогольний напій.
- ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР, в якому зафіксований факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії: розрахунки з покупцями алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій, який не зазначено в додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято Рішення від 07.08.2013 р. №000024/21-21 про застосування до позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 15170,00 грн.
Стаття 19 ч.2 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, відповідно до ст.80 Податкового кодексу України, фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.
Відповідно до зазначеної норми законодавства, заступником начальника Головного управління Міндоходів у Миколаївській області видано Наказ №61 від 08.07.13 р. про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1
Пред'явлення направлення, наказу та службових посвідчень ОСОБА_2, що фактично здійснювала в день перевірки розрахункові операції в магазині "ІНФОРМАЦІЯ_1, та проведення за її присутності перевірки, узгоджується з приписами п. 80.7 ст. 80, ст. 81 ПК України, тому суд критично розцінює твердження позивача щодо порушення відповідачем вимог ст. 80, 81 ПК, що посадові особи відповідача без повідомлення та за відсутності перевіряємого суб'єкта господарювання приступили до проведення фактичної перевірки.
Стосовно виявленого порушення щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений в додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, суд зазначає, що відповідно до ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, що знаходяться у місці торгівлі.
У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії, орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що фактично розрахунки здійснювались через РРО із заводським номером ПБ 57902187, а у додатку до ліцензії на 08.07.2013 р. зазначено mini500ME із заводським номером ПБ 56000323. Лише після проведеної перевірки, а саме 09.08.2013 р. позивачем надано заяву до відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Миколаївській області про внесення змін до ліцензії, що підтверджується записом у журналі реєстрації вхідної кореспонденції. 09.07.2013 р. ФОП ОСОБА_1 отримала додаток до ліцензії із змінами, що підтверджується записом у журналі обліку видачі переоформлених додатків до ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Зазначене підтверджено фіскальним чеком від 08.07.2013 р. №0398.
Будь - яких доказів щодо доведення факту отримання позивачем зареєстрованого додатку до ліцензії на момент проведення перевірки позивачем суду не надано.
Таким чином, відповідно до абз. 6 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Стосовно виявленого порушення щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, суд зазначає, що у судовому засіданні було допитано в якості свідка інспектора Головного управління Міндоходів у Миколаївській області ОСОБА_3, яка пояснила, що при проведенні перевірки дивилася книгу обліку розрахункових операцій, з якої було видно, що ціна на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є нижчою від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої, а саме: реалізація горілки "Меддоф" міцністю 40% місткістю 1,0 л.
Таким чином, відповідно до абз. 13 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 грн.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що рішення про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 15170 грн. є обґрунтованими і правомірними, прийнятим на підставі, у межах та спосіб, передбачений законами України.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення/отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. П. Єнтіна