Постанова від 26.12.2013 по справі 2а-5070/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2013 року № 2а-5070/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Дем'яновського Г.С.,

при секретарі Гавірко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Колібрі" до Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій, та розпорядження про анулювання ліцензії.-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Колібрі" звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Львівській області № 130052 від 29.05.2012 року щодо застосування штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та розпорядження про анулювання ліцензії №154 від 29.05.2012 року.

Представник позивача в судове засідання не з»явився ,подав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача просить у позові відмовити, з підстав, наведених у запереченні на адміністративний позов.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача , з'ясувавши обставини, на які позивач та відповідач посилаються, як на підставу своїх доводів, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.

Працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Львівській області на підставі статей 20, 61, 62, пункту 75.1.3 статті 75 та пункту 80.2.2 статті 80 Податкового кодексу України, статті 16 Закону України від 19 грудня 1995 року №4/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» 11 травня 2012 року було проведено перевірку магазину з відділом кава за адресою АДРЕСА_1 .в якому позивач здійснює торговельну діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Перевіркою встановлено ,що в даному магазині була проведена реалізація однієї пачки сигарет «Честерфілд класик блю» за ціною 11 грн. та однієї пляшки слабоалкогольного напою «Ром-Кола» ,ємкістю 0.33 л., \8,5 % об.\ за ціною 8,50 грн.,особі ,яка не досягла 18 років , а саме : ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

За результатами перевірки відповідачем складено акт № 66 \210\13840517 від 11 травня 2012 року ,яким зафіксоване правопорушення.

Ухвалою Шевченківського районного суду м.Львова від 26 квітня 2013 року по справі № 1328\5371\12 адміністративний позов продавця ОСОБА_2 до адміністративної комісії при Шевченківській районній адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення , було залишено без розгляду за заявою позивача про відкликання позовної заяви.

Факт правопорушення підтверджується також поясненнями неповнолітнього ОСОБА_1. підписами на акті перевіряючих службових осіб.

Акт перевірки від 11.05.2012 року № 66\210\13840517 надіслано рекомендованою поштою супровідним листом позивачу 14.05.2012 року .

Відповідно до вимог абз. 1 ч.2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольній напоями і тютюновими виробами, а саме: продаж пива (крім безалкогольною алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 218 КУпАП визначено, що адміністративні комісії при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.156 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 2.06.2003р. № 799 затверджено «Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Пунктом 5 вищезгаданого Порядку передбачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інші нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництві обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів» передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до вищезгаданих матеріалів, встановлено порушення вимог статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництв обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів», а саме факт реалізації пива особі, яка не досягла 18 років.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарював застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію, та іншими органа виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Згідно з абз. 9 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону передбачено застосування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафу у разі порушення вимог статті 15 цього Закону .

Тому ,на думку суду ,відповідач правомірно виніс означені рішення та розпорядження про позбавлення ліцензії.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 159, 160-167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В позові Товариства з обмеженою відповідальністю «Колібрі» до Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій та розпорядження про анулювання ліцензії.- відмовити.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Дем'яновський Г.С.